کار بجایی رسیده که در شاخص فلاکت با هم رقابت می کنند!!

کار بجایی رسیده که در شاخص فلاکت با هم رقابت می کنند!!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. نان و پنیر هم با جراحی اقتصادی دولت سید ابراهیم رییسی برای مردم ایران رویا شد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دولت سید ابراهیم رییسی که با وعده های فراوان سر کار آمد و با توجه به اینکه یکسال از عمرش می گذرد، هنوز نتوانست به مهمترین شعارهایش یعنی تامین معیشت و مقابله با فقر جامه عمل بپوشاند.

مردم کشور امید داشتند که اوضاع معیشتی و اقتصادی به سمت بهبودی گام بردارد. نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه با اقدامات دولت سیزدهم همان سفره کوچک مردم هم جراحی شد و مسئولان در سخنانشان ، چالشهای موجود را به گردن دولت قبل می اندازند.

اکنون نان و پنیر هم با جراحی اقتصادی دولت برای مردم ایران رویا شده ، بماند وعده‌هایی چون تک‌ رقمی کردن نرخ تورم، ساخت سالانه یک میلیون مسکن و جشن پایان مستاجری مردم ایران، مدیریت بازار ارز، اصلاح قیمت‌ها و هدفمند کردن یارانه‌ها، افزایش شغل و ایجاد یک میلیون شغل در هر سال، همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و ده‌ها مورد دیگر در دوره تبلیغات و رقابتهای انتخاباتی دولت رییسی که ظاهرا برای کشور ایران افسانه شده است!!

عدم تحقق وعده های فراوان دولت سیزدهم همان کور سوی باقیمانده روزنه امید را هم از مردم گرفت و هنوز هم مشخص نیست مسئولان دولت انقلابی چه برنامه‌ها و راهکارهایی برای مهار تورم و بهبود وضع موجود دارند؟

اگرچه سید ابراهیم رییسی گفته بود« به ‌عنوان یک مسئول، به‌هیچ‌ وجه نمی‌توانم بپذیرم افرادی در این کشور برای امکانات اولیه زندگی مشکل دارند، این قابل قبول نیست و تحقق پاسخ‌گویی به این نیازها از عهده دستگاه‌های متولی برمی‌آید!» اما در عمل همان سفره های کوچک در زمان دولت تدبیر را از مردم گرفتند و البته تلاش هم  می کنند با دستور جلوی افزایش قیمت کالا و خدمات را بگیرند!!

کار مردم کشور با تدابیر دولتمردان بجایی رسیده که اکنون استانها درشاخص فلاکت با هم رقابت می کنند!!

دولتمردان بجای اینکه بفکر شکم گرسنه مردم باشند در تعریف خط فقر 10 میلیونی یا 12 میلیونی با هم اختلاف دارند غافل از اینکه خیلی از مردم کشور با حداقل حقوق فقط زنده هستند!

اگر چه مسئولان خبر از برنامه کوتاه ‌مدت، میان‌ مدت و بلند مدت می دهند اما در یکسال گذشته از نتیجه این برنامه ها خبری نیست ! البته برنامه های دولتمردان در کوچک شدن سفره های مردم کاملا موثر بوده و اکنون خانواده های زیادی هستند که محتاج نان خالی هستند!

اگر چه دولت برای استانداران تکلیف تعیین کرده که فقر مطلق را ریشه کن کنند اما ظاهرا بی اطلاع هستند که اقتصاد علم است و به دستورات و باید و نباید توجهی نمی کند.

آقای رییس جمهور، زیبنده کشوری سرشار از منابع عظیم انرژی و طبیعی نیست که شاهد فقر مطلق و فلاکت باشیم. غالب اقشار متوسط کشور به لحاظ درآمد با تدابیر نامناسب اکنون فقیر شده اند.  

دولتی که با شعار حمایت از محرومان و ریشه ‌کنی فقر بر سرکار آمد چه کرده است؟! چرا جلسات و جراحی اقتصادی دولتمردان نتیجه معکوس داد و همان سفره کوچک را هم از مردم گرفت؟

ارسال شده در یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۷ بعد از ظهر
کد خبر: 0209554
آخرین خبر ها
گزیده خبرها