استاندار گیلان  در مراسم روز خبرنگار: مدیران با حضور در جمع خبرنگاران نقد پذیری را تمرین کنند

استاندار گیلان در مراسم روز خبرنگار: مدیران با حضور در جمع خبرنگاران نقد پذیری را تمرین کنند

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم انتقادپذیری مدیران و بالا بودن آستانه تحمل مسئولان گفت: تلاش های مجموعه رسانه های استان، باید در راستای حفظ و تقویت توانمندی و زیبایی های گیلان باشد.

دکتر محمدعلی نجفی در مراسم روز خبرنگار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه و عرصه‌ ی خبر بویژه شهید صارمی افزود : شهید صارمی از اندیشه‌ی ناب انقلاب اسلامی و با از خودگذشتگی که نشان از فرهنگ اصحاب رسانه است شهادت و ایثار را به جان خرید. وی با بیان اینکه در جامعه‌ی ما ارزش والای انسان‌ها به خوبی درک می‌شود خاطر نشان کرد : افتخار می کنیم که دین، مذهب و قانون اساسی ما که بر پایه‌ی دین مبین اسلام است به کرامت و شرافت همه‌ی انسان‌ها احترام گذاشته است.

نماینده عالی دولت در گیلان سهم اهالی رسانه و خبرنگاران را در حفظ کرامت انسان‌ها بسیار ویژه دانست و گفت : خبرنگاران می‌توانند در این مسیر نقشی شگرف، اثربخش و پایدار از خود برجای بگذارند.


57ae1c752c67b.jpg

وی رسالت خبرنگاران را برای حفظ آرامش و ایجاد فضای همدلی در جامعه بسیار خطیر عنوان کرد و افزود : علیرغم اندیشه‌های مختلفی که اصحاب رسانه دارند خوشبختانه تلاش خوبی در جهت حفظ فضای آرام موجود در استان شکل گرفته است.

استاندار گیلان بر ضرورت بالا بردن ضریب تحمل مدیران استان در برابر نقدهای سازنده و اصولی تأکید و تصریح کرد : مدیران استانی با حضوری مضاعف و بیشتر در جمع خبرنگاران پذیرش نقدها را تمرین کنند.

وی رسالت خبرنگاران را همراه با تعهد، تخصص و سریع فکر کردن توصیف کرد و گفت : خبرنگار با هوشمندی، شجاعت و شهامتی که در وجود اوست خود را در عرصه‌های استانی، ملی و بین‌المللی حاضر می کند.

57ae1cd792110.jpg

وی خاطر نشان کرد : او با چنین ویژگی‌هایی از دیگر انسان‌ها متمایز است.

دکتر نجفی اغلب خبرنگاران را جزء اقشار کم درآمد جامعه دانست و افزود : به رغم کارهای بزرگی که می کنند توقعات این قشر به حداقل‌هاست و به موضوعاتی همچون تأمین معاش و بیمه محدود می‌شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران با تلاش‌هایی که از قبل آغاز شده تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار خواهند گرفت اظهار داشت : انشاء ا... با شفافیتی که در این مسیر خواهد بود حقی از این قشر پرتلاش ضایع نمی‌شود.

57ae1d732292c.jpg

وی ادامه داد: طبعا این شرایط به خبرنگاران کمک خواهد کرد تا آنان با امنیت شغلی بهتر و با طیب خاطر به فعالیت خود ادامه دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان ارج نهادن به خبرنگاران را نیازمند ارتباط 2 سویه دانست و افزود : اگر اندیشه و توقعات تلفیق پیدا کند انتظارات به صورت طرفینی خواهد بود..

دکتر نجفی با بیان اینکه نگذاریم تلاش‌های فرزندان این خطه در توسعه‌ی زیر سوال برود تصریح کرد : باید با درک مشترک زمانی که منافع ملی و بین المللی در میان است نقد یک طرفه با غیر سازنده نکنیم.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر دفاع از عملکرد دولت خیلی ناچیز بوده گفت : چرا اینقدر به دولت هجمه وارد می‌شود ؟مگر می‌شود بسیاری از مشکلات بوجود آمده در سال‌های گذشته را طی 2 تا 3 سال حل کرد.

استاندار گیلان افزود : در هفته دولت، ارائه خدمات را به دست شما خبرنگاران می سپارم که آنها را به مردم انتقال دهید.

استاندار گیلان مدیران استانی را موظف به مصاحبه و دعوت از خبرنگاران در جلسات خود کرد و گفت : در این مسیر انتخاب خبرنگاران سلیقه ای نباشد.

وی بر لزوم حمایت از خبرنگاران تأکید و تصریح کرد : با کاهش نصب پرده‌های تبلیغی برای تعریف و تمجید از اشخاص از این قشر حمایت شود و این مسئله به مدیران ابلاغ خواهد شد.

دکتر نجفی با استقبال از پیشنهاد همراهی خبرنگاران در سفرهای خارجی گفت : علیرغم اینکه انتخاب خبرنگاران کار سختی است اما گروه‌های 5 تا 10 نفره را به کشورهای هدف اعزام می‌کنیم.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که فضای خوبی در استان فراهم شده که باید از این فضا به بهترین شکل ممکن بهره گیری کرد،افزود : از همه‌ی کسانی که دلشان برای توسعه‌ی گیلان بهتر و برتر می طپد می خواهیم در راستای حفظ و تقویت گیلان حرکت کنند.

دکتر نجفی تاکید کرد :تلاش مجموعه خبری و رسانه ای استان ، باید بر این اصل استوار باشد که این فضای همدلی هم از سوی رسانه ملی و هم سایر رسانه ها از بین نرود.

ارسال شده در جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳ بعدازظهر
کد خبر: 101
آخرین خبر ها
گزیده خبرها