رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:  980فرصت شغلی با فعالسازی 40 واحد صنعتی راکد در منطقه آزاد انزلی ایجاد شد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: 980فرصت شغلی با فعالسازی 40 واحد صنعتی راکد در منطقه آزاد انزلی ایجاد شد

استاندار گیلان:

استان گیلان در بخش اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی مقام نخست و در تعداد پروژه‌ها جایگاه دوم کشوری را به خود اختصاص داد

رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان، از واحد های صنعتی فعالسازی شده در شهرک صنعتی شماره یک این منطقه بازدید کرد. درپایان این دیدار که به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک انجام شد نشستی مشترک با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ،معاونین و مدیران سازمان و فعالان اقتصادی و تولید کنندگان منطقه تشکیل شد .

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص حمایت های این سازمان در طول سه سال گذشته از واحد های تولیدی گفت :40 واحد صنعتی راکد و نیمه فعال در دوسال گذشته در محدوده منطقه آزاد انزلی راه اندازی و شروع بکار کرده و با فعالسازی این تعداد واحد تولیدی برای 980 نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

وی با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد انزلی و فرصت های ایجاد شده برای سرمایه گذاران در محدوده این سازمان گفت : در سال 91 از مجموع کالا های تولیدی صادراتی این منطقه فقط 440 هزار دلار کالا به مناطق مختلف صادر شد اما اکنون با توسعه تعاملات بین المللی منطقه ،بهبود فضای کسب و کار ، رایزنی های مستمر با تجار کشورهای حاشیه خزر و به خصوص روسیه میزان صادرات کالاهای تولیدی شهرک های صنعتی منطقه در سال گذشته به 42 میلیون دلار رسید.

مسرور ضمن اعلام حمایت از بخش صنعت و تولید طبق قوانین سازمان مناطق آزاد در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : سازمان منطقه آزاد انزلی در سه سال گذشته با اعمال معافیت ها و مزایای قانونی مناطق آزاد در محدوده منطقه بستر حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی به منظور افزایش جذب سرمایه گذار و رشد اشتغالزایی را فراهم کرده است و به دلیل برخورداری واحد های فعال در شهرک های صنعتی از این مزیت ها و معافیت های مالیاتی ، شاهد درخواست سرمایه گذاران صنعتی برای حضور در این منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه بخش صنعت و توسعه صادرات بسیار برای ما حائز اهمیت بوده است افزود : با راه اندازی مجتمع بندری کاسپین تولید کنندگان در بخش های مختلف به راحتی میتوانند محصولات خود را به کشور های حوزه دریای خزر صادر کنند و مجتمع بندری کاسپین بارویکرد صادراتی و هدف قرار دادن بازار روسیه شرایط افزایش صادرات کالا را در راستای اقتصاد مقاومتی فراهم می کند و کشور روسیه با 800 میلیارد دلار حجم مبادلات تجاری بازار خوبی برای تولید کنندگان ایرانی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در ابتدای دولت تدبیر ، تولید کنندگان صنعتی این منطقه در بخش بانکی و مالیات مشکلات زیادی داشتند که با اعمال وحدت فرماندهی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی و اقدامات و پیگیری های مستمر و همراهی دستگاه های مرتبط توانستیم این مشکلات را رفع کنیم و البته برای توسعه شهرک صنعتی منطقه نیز بایستی دستگاه های دیگر کمک کنند و نباید دستگاهی برای توسعه این شهرک مانع ایجاد کند .

استاندار گیلان در این بازدید که تولیدکنندگان به بیان مسائل و مشکلاتشان پرداختند با اشاره به رشد صادرات منطقه آزاد انزلی در دولت تدبیر و امید اظهار داشت : در دوران فعالیت دولت یازدهم میزان صادرات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی از 440 هزار دلار به 42 میلیون دلار افزایش یافته است.

وی با ابراز خرسندی از احیاء 40 واحد صنعتی در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت : الحمدا... در بخش صادرات توفیقات خوبی در این منطقه آزاد حاصل شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه استان گیلان موفق گردید در بخش اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی مقام نخست و در تعداد پروژه‌ها جایگاه دوم کشوری را به خود اختصاص دهد افزود : دولت کمر همت را بسته تا مشکلات را در این بخش حل کند.

وی افزود : 100 واحد راکد ونیمه فعال صنایع کوچک و متوسط در دولت تدبیر و امید در گیلان احیاء شد و به چرخه تولید برگشت .

استاندار گیلان عشق به تولید، کار و تلاش را دلیل ورود تولید کنندگان به این عرصه دانست و افزود: همه مدیران باید با قوت و جرات در جهت حل مشکلات تولید کنندگان تلاش کنند.

وی با تأکید بر آنکه مدیرانی که قادر باشند از تولید کنندگان حمایت کنند در استان خواهند ماند افزود : برای تولید کنندگان نباید هیچ مانع صادراتی به بهانه‌های مختلف وجود داشته باشد.

استاندار گیلان متأسفانه گاهی مدیرانی که وظیفه‌ای جزء توسعه صادرات ندارند،‌ وظیفه خود را گم می کنند افزود : اگر چنانچه مشکلی در کالاهای صادراتی تولید کنندگان وجود داشت مدیران باید آنان را توجیه کنند و حداکثر ظرف 3 تا 5 روز پاسخ آنان داده شود.

وی با بیان اینکه تولید کنندگان خود واقف هستند که اگر محصولات آنان استاندارد نباشد قطعاً بازار را از دست خواهند داد افزود : امروز بازارهای هدف در صادرات از استانداردهای جهانی برخوردار هستند و باید این استانداردها دست یابیم.

دکتر نجفی بر ضرورت داشتن تولید کنندگان به نگاه صادراتی تأکید کرد و افزود : دولتمردان موظف هستند تا زمینه لازم را برای تولید کنندگان جهت صادرات محصولات آنان فراهم کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه مدیران با صدای بلند عملکرد خود را گزارش دهند افزود : الحمدا... عملکرد گیلان در دولت تدبیر و امید مثبت بود و تمام شاخص‌های توسعه‌ای شاهد افزایش هستیم.

دکتر نجفی با انتقاد از عدم توانایی برخی از مدیران در دفاع از دولت تدبیر و امید اظهار داشت : برخی از مدیران نمی‌توانند از اقدامات خوب دولت در بخش های مختلف دفاع کنند.

وی در پایان اظهار داشت : گاهی مدیران آنقدر در مقابل آنهایی که در طی 8 سال این مشکلات را برای کشور به وجود آورده اند منفعل می‌شوند که آنان مدعی تعطیلی صنایع استان می‌شوند.

ارسال شده در یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴ بعدازظهر
کد خبر: 103
آخرین خبر ها
گزیده خبرها