رفیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان :  حوزه امور بانوان و خانواده مورد بی مهری و نسیان واقع شده است

رفیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان : حوزه امور بانوان و خانواده مورد بی مهری و نسیان واقع شده است

اشرف السادات خوشحال

رفیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان طی نشست صمیمانه ای به مناسبت تجلیل از خبرنگاران، ضمن قدردانی از تلاش رسانه‌ها و مقدس خواندن حرفه خبرنگاری این حرفه را کاری بسیار مقدس و سخت دانست و افزود: قلم می تواند تاثیر بسیار زیادی در توسعه و رشد جوامع انسانی داشته باشد وخبرنگاران نقش موثرو بسزایی در رساندن بانوان به حقوق شان را دارند .

وی بانوان خبرنگار را صاحبان اصلی روشنگری در جامعه دانست و تصریح کرد: این امر نشأت گرفته از شجاعت و عشق بانوان به حرفه خبرنگاری بوده که خبرنگار را وادار به حرکت در راستای عدالت می‌کند.

رفیعی اذعان داشت: حوزه امور بانوان و خانواده در بسیاری از مباحث مغفول مانده و برای گسترش فعالیت‌ها نیازمند همراهی رسانه‌ها هستیم.

وی یکی از اساسی ترین مباحث و مشکلات در بخش بانوان را حقوقی دانست که در قانون اساسی و قوانین شرعی و دینی ما مطرح گردیده اما دستخوش فراموشی و نسیان شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان گفتمان عمومی در جامعه را یکی از راهکارهای برطرف شدن این مشکل دانست و افزود: باید گفتمان را به گونه ای در سطح جامعه برقرار کنیم که بانوان را به حقوقی که شایسته آن هستند برسانیم.

رفیعی با بیان اینکه گفتمان به معنای مشارکت دادن آحاد مردم است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این حرکت در دولت تدبیر و امید انصافا شتاب خوبی گرفته اما هنوز

نتوانستیم به اهداف خود برسیم و در بنیاد خانواده ، خانواده سالم و کاهش آسیب های دختران و زنان در جامعه نیاز به مشارکت مردم داریم.

وی با اشاره به توانمندی های بانوان در عرصه های مختلف گفت: یکی از خلاء ها در این بخش ناشناس بودن این بانوان فرهیخته است.

رفیعی از خبرنگاران خواست تا در این عرصه،بانوان شایسته را دربخش های مختلف به جامعه معرفی کنند تا از پتانسیل های آنها بیشتر بهره گرفته شود.

وی در خاتمه افزود: این حوزه با توجه به غفلتها وبی مهریها نیازمند مساعدت رسانه‌ها برای گسترش سطح مدیریتی و فعالیت است و خواستار آن شد تا اصحاب رسانه با روشنگری این جهالت و جمود را برطرف و حوزه امور بانوان را به جایگاه اصلی خود برسانند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۷:۰۹ بعدازظهر
کد خبر: 112
آخرین خبر ها
گزیده خبرها