تجلیل با شکوه شهردار کلانشهر رشت از اصحاب قلم و رسانه

تجلیل با شکوه شهردار کلانشهر رشت از اصحاب قلم و رسانه

57bc69665a00f.jpg

اشرف السادات خوشحال

دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت طی مراسم شاد و مفرحی به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاران و اصحاب رسانه تجلیل کرد

دراین مراسم با شکوه که با حضور هنرمندانی چون ارشد امیراسکندری وفهیمه مومنی و گروه موسیقی سنت، بسیار شاد و مفرح برگزار گردید از خبرنگاران و اصحاب رسانه همراه با لوح تقدیر وهدایای نفیسی تجلیل شد.

در ابتدای این مراسم رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر رشت ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: رشت خانه بزرگی است که هر کدام از ما در این شهر و خانه مسوولیتی داریم و باید حق مان را ایفا کنیم.

مظفر نیکومنش خاطرنشان کرد: باید با همدلی و همزمانی،اقدام و عمل برای پیشرفت شهرمان تلاش نماییم.

نیکومنش توسعه و عمران شهری را وجه مشترک و هدف اعضای شورا و خبرنگاران دانست و تصریح کرد: شهر رشت که دارای کرسی های متعددی در جهان است باید از جایگاه ویژه ای نیز برخوردار شود.

وی حق شهر رشت را بیشتر از این دانست وافزود: باید شهر را به آرامش و توسعه برسانیم.

57bc6b4492a94.jpg

فاطمه شیرزاد نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای حوزه فرهنگ و رسانه اذعان داشت: از آنجایی که فرآیند تولید یک خبر با دشواری و سختی های زیادی روبروست. لذا مدیران مسئول و سردبیران هر نشریه با بررسی تمام جوانب مبادرت به انتخاب تیتر و سوتیتر می نمایند..

فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری رشت قلم را تو تم خود عنوان کرد و اذعان داشت: تقدیر از خبرنگاران و فعالان عرصه مطبوعات شاید در این مجال کوتاه نگنجد اما امید است تا فعالان عرصه مطبوعات با قلمی که خداوند در قرآن به ان قسم یاد کرده در راستای تحقق اهداف مدیریت شهری در زمینه توسعه شهری گام بردارند.

وی با اشاره به روند پیشرفت تکنولوژی در امر پوشش خبری ، برای همه تلاشگران این عرصه آرزوی موفقیت کرد و همگان را در مسیر همدلی و همزبانی و تلاش برای مشارکت بیشتر در مسیر توسعه شهری به یاری طلبید.

درپایان این مراسم دکتر ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهارداشت: رسانه ها یکی از پایه های دموکراسی و فعالیت در تمامی ادوار تاریخ بوده اند و صاحبان قلم درتنویر افکار عمومی و تکامل انسانی نقش مهم و تاثیرگذاری داشته ودارند .

وی با تاکید بر تغییرات حوزه رسانه بعد از جریان انقلاب صنعتی تصریح کرد: مبنای اصلی تغییرات ایجاد شده در حوزه رسانه آگاهی بخشی به جوامع بوده که بسته به نوع نیاز سبب تغییرات سیاسی واصلاحات در سطوح مختلف جوامع شده است.

57bc697cb7088.jpg

وی همچنین تاثیر سایت ها و پایگاههای خبری و دیگر رسانه های مکتوب و مجازی در شکل گیری انقلاب ها و جریانات سیاسی را متفاوت دانست وبا اشاره به افزایش سرعت داده ها در فضای مجازی گفت: صداقت ، عدالت ، سرعت و شجاعت چهار رکن اصلی تاثیرگذار در هر مدیریتی است لذا رسانه ها در راستای ارتقای کیفی رسانه ای خود ملزم به رعایت و حفظ ارکان فوق در فضای رسانه ای خود می باشند .

وی صداقت در خبر را بسیار مهم دانست و افزود: صداقت به شفاف سازی و عینیت بخشی به واقعیت کمک می کند

و اگر صداقت در تحلیل خبر ادامه دار باشد، به عدالت نیاز دارد که می تواند مبنای درستی برای قضاوت شود.

دکتر ثابت قدم در انتهای بیاناتش به نکته ی حایز اهمیت و جالبی اشاره کرد که یقینا حکایت از خلاقیت ، نبوغ وذکاوت وی دارد

وی گفت :هیچ شهری در کشور ظرفیت و پتانسیل شهر رشت را ندارد و این جمله حکایت از چشم اندازهاییست که وی از شهر رشت در ذهن خود به تصویر کشیده است که جای بسی خرسندیست که چنین فرد شایسته و خلاقی بر منصب شهرداری رشت نشسته است و سکان این دریای پرتلاطم را که هر لحظه

طوفانهایش این کشتی به گل نشسته را به سویی میبرد به دست گرفته است

امیدواریم ثابت قدم همچنان در راه رسیدن به اهدافش ثابت قدم و پابرجا بماند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۷ بعدازظهر
کد خبر: 113
آخرین خبر ها
گزیده خبرها