مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران گفت: ایران بیش از سه برابر میزان مصرف جهانی ،انرژی مصرف می کند

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران گفت: ایران بیش از سه برابر میزان مصرف جهانی ،انرژی مصرف می کند

اشرف السادات خوشحال

عظیم بلبل‌آبادی در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان با بیان اینکه خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و زبان گویای مردم هستند لذا نام و رسم خبرنگار همیشه شایسته قدردانی و تشکر است ،گفت : خبرنگاران زمینه تحول و توسعه جامعه هستند و جامعه بدون حضور خبرنگاران به جامعه‌ای مرده مبدل می‌شود.

وی افزود: شهدای خبرنگار با از جان گذشتگی در تمامی دوران با جستجوی واقعیت و انعکاس عادلانه رخدادها رسالت خود را ماندگار کردند.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با تاکید بر اینکه چرخه تامین برق سه محور اساسی تولید، انتقال، فوق توزیع و توزیع انرژی برق را در تامین برق مصرفی دارد افزود: در بحث تولید انرژی برق در گیلان با هیچ‌گونه مشکلی مواجه نیستیم.

بلبل آبادی با بیان اینکه در بخش تولید چالشی نداریم، افزود: استان گیلان با ظرفیت 2 هزار و 816 مگاوات ظرفیت نامی تولید، نه تنها بیش از نیاز استان بلکه می تواند برق تولیدی استانهای همجوار را نیز تامین کند.

وی با بیان اینکه معمولا در اوج پیک بار که از 25 تیر شروع و تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد گفت : بیشترین مصرف در سطح استان ر در مدت ذکر شده میباشد و در سایر ماه ها مصرف استان بین 600 تا 700 مگاوات محدود می شود.

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان تصریح کرد: در بخش انتقال و فوق توزیع به دلیل تنگناهای مالی اخیر سرمایه  گذاری لازم صورت نگرفته است و با محدودیت مواجه هستیم.

وی درادامه سخنانش با اشاره به اهمیت انرژی در جهان اظهار داشت: مصرف سرانه انرژی برق در ایران متناسب با ساختار تولید ، صنعت و اقتصاد کشور نیست و به دلیل ارزانی سوخت و یارانه های دولتی ، شاهد اتلاف انرژی برق ، ساختار نامناسب مصرف، فقدان فرهنگ صرفه جویی و مصرف غیر بهینه هستیم که با توجه به جمعیت کشورمان و با نگاه به تنوع و افزایش روزافزون وسایل خانگی، ضرورت رسیدن به یک فرهنگ مناسب در رابطه با استفاده از وسایل برقی خانگی کاملا ضروری و حیاتی به نظر می رسد.

بلبل آبادی با اشاره به اینکه امروزه ششمین سوخت مصرفی کره زمین از مدیریت مصرف انرژی است افزود: در بخش توزیع برق برنامه ریزی های لازم برای جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف و انرژی تجدیدپذیر انجام گرفته است .

وی اظهار داشت: سرانه سالیانه مصرف برق در ایران 2 هزار و 500 مگاوات است، درحالیکه این میزان در جهان 800 مگاوات میباشد و این یعنی بیش از سه برابر میزان مصرف جهانی انرژی مصرف می کنیم.

بلبل آبادی با تاکید بر مدیریت مصرف انرژی افزود: اهمیت مدیریت مصرف و استفاده بهینه از انرژی برق در کشور بسیار حائز اهمیت است و امروزه توجه به آن یک ضرورت تلقی می‌شود که شرکت برق منطقه ای گیلان در این خصوص از اردیبهشت ماه سالجاری آموزش های لازم مدیریت مصرف برق را در ادارات استان آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با تاکید بر اینکه امسال شرکت برق منطقه‌ای گیلان بالغ بر 23 میلیارد تومان پروژه در دست اجرا دارد افزود: در هفته دولت سالجاری 4 پروژه مهم شرکت برق منطقه ای گیلان به بهره برداری می رسد ضمن اینکه در سال 94 علی رغم تنگناهای شدید مالی پروژه هایی با اعتبار حدود 100 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است .

وی ادامه داد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گرفته است، در راستای تحقق این شعار شرکت برق منطقه ای گیلان 23 پروژه با اعتباری بالغ بر 54 میلیارد تومان تعریف و تصویب کرده است.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۰ بعدازظهر
کد خبر: 114
آخرین خبر ها
گزیده خبرها