بزرگترین مجتمع آبرسانی شمال کشور  در تمچال آستانه اشرفیه با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید

بزرگترین مجتمع آبرسانی شمال کشور در تمچال آستانه اشرفیه با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید

بزرگترین ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب کشاورزی شمال کشور با هدف آبیاری به اراضی شالیکاری 9 روستای آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال در روستای تمچال این شهرستان با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه امروز ۱۵ میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح داریم بیان کرد: آستانه‌اشرفیه با اختصاص ۱۰ درصد از پروژه‌های آبی، پس از شهرستان رشت دارای بیشترین برخورداری پروژه‌های افتتاحی در بحث آب است.

مجید نیکخوی اظهار داشت: برای نخستین بار با رویکردی مدیریتی ، آب را از سد سفیدرود به سد سنگر آورده‌ایم.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود ذخیره‌ شده است گفت: با انجام این کار و به دلیل کارکرد مداوم توربین‌های سد سفیدرود سه میلیارد تومان درآمد نصیب گیلان شده است و در سخت‌ترین سال مالی، تولید برق ما در سد سفیدرود از 130 گیگاوات به ۲۴۰ گیگاوات ساعت افزایش یافت.

استاندار گیلان در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ تمچال شهرستان آستانه اشرفیه گفت : به یاری خداوند در سال جاری شهرستان آستانه اشرفیه را در بخش گاز رسانی و آبرسانی روستایی به عنوان شهرستان سبز اعلام خواهیم کرد .

دکتر نجفی با اشاره به ارتقاء شاخص بهره‌مندی آب شرب روستاهای گیلان اظهار داشت : با تلاش و کوشش صورت گرفته در دولت تدبیر و امید شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی از حدود 64 درصد به 74 درصد افزایش یافته است.

وی از گاز رسانی به 200 روستای رشت در هفته دولت سال جاری خبر داد و افزود : شاخص گاز رسانی از 65 درصد در ابتدای دولت به 90 درصد افزایش یافته است.

دکتر نجفی مهار تورم را از افتخارات دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود : الحمد ا... گیلان در این بخش پیشتاز بوده است.

استاندار گیلان در خاتمه با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در تأمین آب زراعی کشاورزان اظهار داشت : سال زراعی 1395 با کمترین دغدغه و با ذخیره آب مناسب که پشتوانه‌ای برای سال زراعی آینده و بخش تولید برق خواهد بود پشت‌سر گذاشته شد.

ارسال شده در جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۲ بعدازظهر
کد خبر: 118
آخرین خبر ها
گزیده خبرها