فرماندار شهرستان رشت : بخشِ سنگر درآماده سازیِ زیرساخت ها پیشرفت قابل توجهی  داشت

فرماندار شهرستان رشت : بخشِ سنگر درآماده سازیِ زیرساخت ها پیشرفت قابل توجهی داشت

همزمان با هفته دولت پروژه های عمرانی بخش سنگر با حضور سید عیسی مهدوی فرماندار رشت، حجت الاسلام ولی عادلی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، منا ابروفراخ معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری رشت و تنی چند از مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

سیدعیسی مهدوی فرماندارِ شهرستان رشت با تاکید بر اینکه بخشِ سنگر درآماده سازیِ زیرساخت ها پیشرفت قابل توجهی داشت، گفت: در گذشته میزان بهره مندی بخش سنگر از نعمت گاز کمتر از 40 درصد بوده که اکنون شرایط بهتری دارد و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری بخش سنگر را بخش سبز معرفی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به بازراچه سراوان اظهار داشت : قبل از افتتاح این بازارچه حاشیه جاده ها بشدت توسط دستفروشان محلی اشغال شده بود و از طرفی دیگر باعث ترافیک و تصادفات متعددی می شد که خوشبختانه با تلاش بخشدار سنگر و مساعدت مسئولین با افتتاح بازارچه سراوان این معضلات رفع شد.

فرماندار رشت در ادامه با اشاره به مرکز دفن زباله سراوان گفت : بعنوان یک مسئول در خصوص این مشکل بزرگ شرمنده مردم سراوان هستم ،اما در تلاش هستیم با کمک شهرداری و استانداری شاهد استاندارد سازیهایی خوبی در این زمینه باشیم و حتی این زباله ها را با تفکیک از مبداء کاهش دهیم و از میزان آنها کم کنیم.

وی به وجود گره ترافیکی در منطقه «شاقاجی» اشاره کرد و افزود: با پیگیریهای انجام شده ،پل «شاقاجی» دارای کد اعتباری از محل اعتبارات ملی شده است و پیمانکار پروژه انتخاب شده و به ‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

لازم به یادآوری است بالاخره پیگیری بخشدار سنگر در خصوص تعریض پل شاقاجی جواب داد. تعریض این پل با توجه به اتلاف وقت مسافرین و شهروندان و بار ترافیکی شدید به خصوص در ایام تعطیل و مسافرپذیر سبب می شود این مشکلات در منطقه مرتفع شود. تعریض این پل از جانب مردم سنگر و مسافرین به کرات از مسئولین امر در گذشته درخواست شده بود که انعکاس خبر تعریض آن از سوی فرماندار باعث خوشحالی مردم منطقه شد.

حجت الاسلام تجدد امام جمعه سنگر نیز در این مراسم برضرورت توسعه گردشگری بخش سنگرتاکید و ابرازکرد: سنگر ظرفیت های گوناگونی دارد ومسئولان سعی کنند تا سنگر را به تمام مردم ایران بشناسانند.

رحیم رحیمی بخشدار سنگر در ادامه مراسم ضمن تبریک هفته دولت ویاد وخاطره شهیدان باهنر و رجایی اظهار کرد:هفته دولت فرصت مغتنمی برای معرفی دستاورد های دولت محترم برای مردم فهیم جمهوری اسلامی ایران است .

بخشدار سنگر در ادامه با بیان افزایش ۱۰۰ درصدی افتتاح پروژه های در هفته دولت امسال خاطر نشان کرد: دیدار با امام جمعه بخش،دیدار مسئولین با مردم در مسجد جامع،بیعت با شهدا از برنامه های هفته دولت بود.

وی به مساحت 330 کیلومتری این بخش اشاره کرد و گفت: بخش سنگر دارای 60 هزار نفر جمعیت و از لحاظ تقسیمات کشوری دارای سه دهستان اسلام آباد ،سراوان و سنگر است و 292 شهید دارد و زادگاه سردار شهید «تراب پورقلی» نخستین شهید دوران دفاع مقدس گیلان است.

وی در ادامه با بیان اینکه بخش سنگر دارای 40 روستا است، تصریح کرد: 85 درصد از جمعیت سنگر در روستاها زندگی می‌کنند.

رحیمی بخشدار جوان و فعال بخش سنگر که از فرزندان شهید است و از زمان ورود خود در این بخش تلاش زیادی برای توسعه و بالندگی بخش سنگر بعمل آورده است در ادامه با تقدیر از مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان افزود: افتتاح بازارچه سراوان پروژه بسیار بزرگ و ارزشمندی است که با مساعدت اداره راه و فرمانداری شهرستان رشت و همچنین با همکاری و کمک های شایان مهندس زارع مدیر کل منابع طبیعی استان گیلان با اهدای زمینی به مساحت چهار هزار متر و اشتغال بیش از 70 نفراز ساکنین بخش سنگر محقق شد.

بخشدار سنگر در پایان به آسفالت بیش از 30 کیلومتر راه روستایی در بخش سنگر اشاره کرد و گفت : مهندس خاوری مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان از بهترین مدیرانی بوده که تا کنون دیده ام و از همکاری و مساعدت ایشان نهایت تشکر را دارم چرا که سرانه بخش سنگر در آسفالت راه های روستایی از 46 درصد به 53 درصد رسیده و در حال حاضر وضعیت کنونی بخش سنگر در این زمینه از تمامی بخش ها بهتر است.

لازم به یادآوری است تعداد 44 پروژه ی عمرانی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 176 میلیون تومان در حوزه های مختلف از جمله گاز رسانی به پنج روستا، ۲ پروژه بزرگ آب رسانی، طرح تجهیز اراضی، اجرای طرح هادی، ساخت مسکن مدد جویان با کمک سپاه پاسداران و کمیته امداد، پروژه های برق، هتل امام زاده هاشم، افتتاح کاخانه برنجکوبی در این هفته در بخش سنگر به بهربرداری رسید.

همچنین در آخرین روز از هفته دولت پروژه پیاده رو سنگر با مساحت 4200 متر مربع و پروژه گازرسانی به ۵ روستای کچا، کیاسرا، بازقلعه ملک، بازقلعه دژ و جوکولبندان با حضور مسئولان و روسای ادارات، دهیاران، خانواده های معظم شهدا و اهالی روستا های بخش سنگر برگزار شد.

57f31585b2fd7.jpg

57f3166569961.jpg

57f31718404a7.jpg

57f3179ac235e.jpg

57f31885082f1.jpg

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۱۸ قبل‌ازظهر
کد خبر: 124
آخرین خبر ها
گزیده خبرها