مدیر بخش بهره برداری شرکت گاز گیلان : تمامی روستاهای آستارا از نعمت گاز برخوردار می شوند

مدیر بخش بهره برداری شرکت گاز گیلان : تمامی روستاهای آستارا از نعمت گاز برخوردار می شوند

مدیر بخش بهره برداری شهرستان های شرکت گاز استان گیلان در آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی روستای تلخان آستارا گفت: تا پایان هفته دولت سال جاری پروژه های گازرسانی به یکهزار و 205 روستا در سراسر کشور به بهره برداری می رسد که در این میان سهم استان گیلان 200 روستاست.

به گزارش ایرنا ، سید علی رضا میرباقری در ادامه افزود: مرحله اول گازرسانی در شهرستان آستارا بر اساس بند ق تبصره دو قانون بودجه مشمول شش روستای این شهرستان است. وی اضافه کرد: هم اکنون پروژه گازرسانی به شش روستای شهرستان آستارا در قالب یک پیمان در حال اجراست که با اتمام گازرسانی به روستاهای مورد نظر، 765 خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه با اتمام این پروژه ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی این شهرستان به 93 درصد خواهد رسید ، بیان داشت: تاکنون 30روستای شهرستان آستارا از نعمت گاز برخوردار شده اند.

میرباقری با بیان اینکه گازرسانی به تمامی روستاهای شهرستان آستارا در دستور کار شرکت گاز استان گیلان قرار دارد ، اظهار کرد: گازرسانی به شش روستای مذکور با اعتباری بالغ بر 48 میلیارد ریال در حال اجراست.

وی با بیان اینکه برای اتمام پروژه گازرسانی روستای کوهپایه ای تلخان آستارا دو میلیارد و 600 میلیون ریال هزینه شده است ، گفت: در آغاز عملیات گاز رسانی به این روستا تعداد خانواده های ساکن در روستای تلخان 23 خانوار بود که هم اینک به 51 خانوار افزایش یافته است.

میرباقری ادامه داد: افزایش خانوارها در روستاها نیازمند فراهم شدن امکانات اساسی نظیر شبکه گازرسانی است که در یک فضای همدلی این امکانات فراهم شده است.

مدیر بخش بهره برداری شهرستان های شرکت گاز استان گیلان در پایان با اشاره به اجرا شدن خط تغذیه گاز از سمت گردنه حیران ، خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان گیلان به اهمیت مقوله گاز در روستاهای این استان پی برده و در این راستا اقدامات ارزشمندی را انجام داده است.

با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی آستارا پروژه گازرسانی به روستای تلخان این شهرستان به بهره برداری رسید. تعداد مشترکین گاز در شهرستان آستارا واقع در غرب استان گیلان 34 هزار خانوار است که برای این منظور 401 هزار و 260 متر لوله گذاری و 15 هزار و 538 عدد علمک نصب شده است.

57f31e7a6a9f2.jpg

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۴ قبل‌ازظهر
کد خبر: 128
آخرین خبر ها
گزیده خبرها