نخستین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان گیلان در رشت افتتاح شد

نخستین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان گیلان در رشت افتتاح شد

صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد گیلان در دهه امامت و ولایت همزمان با چهار استان تهران ، فارس، بوشهروچهارمحال و بختیاری با هدف ارائه وام قرض الحسنه به نیازمندان و محرومان افتتاح شد.

علیرضا محمدی با اشاره به تبیین و ترویج سنت قرض الحسنه و با رویکرد جلب مشارکت و جذب سپرده و کمکهای مردمی به عنوان هدف تشکیل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت گفت: : این صندوق با مجوز بانک مرکزی تاسیس شده و منابع مالی صندوق امداد ولایت 50 میلیارد ریال به‌ صورت نقدی و 510 میلیارد ریال سرمایه در گردش به عنوان سرمایه اولیه است.

محمدی با اشاره به اینکه افراد زیادی به جهت رفع مشکلات مالی نیازمند تسهیلات قرض الحسنه هستند افزود : تمام فرآیندهای مالی این صندوق در قالب قرض‌الحسنه برای رفع مشکلات معیشتی ، درمان ، تحصیل ، جهیزیه ، مسکن و اشتغال می باشد.

وی خاطرنشان کرد : در این صندوق سپرده گذاری خیران می تواند به فرد نیازمند مورد نظرشان پرداخت شود.

مدیرکل کمیته امداد امام استان گیلان در ادامه با اشاره به اهتمام ویژه این نهاد برای احیاء و ترویج سنت قرض‌الحسنه گفت: این صندوق قرض الحسنه چهاردهمین صندوق کمیته امداد در کشور است.

وی یادآور شد: توانمندسازی خانواده ها از اهداف مهم کمیته امداد است .

محمدی جمعیت مددجویی کمیته امداد استان گیلان را 111 هزار و 500 خانوار و 170 هزار نفر اعلام کرد و گفت: امسال 4 هزار خانوار از مددجویان ما از طریق توانمندسازی و اشتغال خودکفا شدند.

حجت الاسلام والمسلمین یاری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان در ادامه این مراسم صندوق امداد ولایت را به روزنه ای نورانی برای بسیاری از افراد که مایل هستند در امر خداپسندانه شرکت کنند تشبیه کرد و گفت: در فرهنگ دینی ما مشارکت ، مساعدت ، مجاهدت و بسیاری از دستورات دینی به صورت گروهی تاکید شده است.

وی با اشاره به ریشه قرآنی و دینی قرض الحسنه افزود: در قرض الحسنه نیازمندان باید بیشتر توجه شوند و صندوق امداد ولایت فرصتی برای مشارکت خیران در امر دستگیری از نیازمندان است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان افتتاح صندوق قرض الحسنه امداد ولایت را یک اقدام مثبت دانست و خاطرنشان کرد: با سپرده گذاری در قالب صندوق قرض الحسنه علاوه بر کسب ثواب می‌توان امنیت پول را نیز تضمین کرد.

57f328e9789d5.jpg

57f3294dd2837.jpg

57f3295d1bce3.jpg

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۰ قبل‌ازظهر
کد خبر: 130
آخرین خبر ها
گزیده خبرها