آقای قربانی! مدیر دفتر امام جمعه رشت، چگونه می تواند رضایت امت حزب‌الله را تامین کند؟

آقای قربانی! مدیر دفتر امام جمعه رشت، چگونه می تواند رضایت امت حزب‌الله را تامین کند؟

به گزارش گیلانستان، این یادداشت نقد عملکرد مهدی مجرد و عده ای از همفکرانش است که به قلم جناب آقای حسن کربلایی نوشته شده است و طبیعتا این نظرات به خودشان تعلق دارد. جریان مطالبه گری مردم از مسئولین و جریان پاسخگویی مسئولین، از مسائلی است که باید در گیلان تقویت شود چرا که قرار گرفتن مسئولین در جایگاه پاسخگویی به مردم گیلان را، کمتر شاهدش هستیم. کسانی که در این یادداشت مورد نقد قرار گرفته اند، حق پاسخ دادن، برای‌شان محفوظ است و رنگ ایمان آمادگی خود را برای بازتاب نظرات آنها اعلام می دارد.

آقای قربانی! مدیر دفتر امام جمعه رشت، چگونه می تواند رضایت امت حزب‌الله را تامین کند؟

پس از دستگیری مجرد و حذف او از کلیه مسولیت های قبلی و خلع لباس و مراحل دیگر بررسی اتهامات وی در تهران، آیت الله قربانی یکی از مریدان خود و دوستان مجرد را به عنوان مدیر جدید دفترش منصوب کرده که تامین رضایت امت حزب الله نیز در آن حکم، مورد درخواستِ صادرکننده حکم است. ما موظفیم به نوبه خود از اهتمام ایشان نسبت به جلب رضایت مردم تشکر کنیم. البته تاکید ایشان بر رضایتمندی مردم در این حکم و پس از حذف اجباری مجرد، حکایت از اقدامات جنجالی و غیرقانونی مدیر قبلی دفتر آقای قربانی دارد که طبیعتاً نارضایتی هایی را پدید آورده است. انتظار می رود دستگاه های برخورد کننده با مهدی مجرد به منظور کشف موارد تخلف مجردشماره تلفن، نشانی سایت و یا امکاناتی را فراهم کنند تا مردم به راحتی بتوانند گله ها و شکایت‌های خود را با خیالی آسوده مطرح نمایند. پر واضح است در حال حاضر این اعتماد عمومی از مردم سلب شده و دریافت شکایات و اطلاعات مردمی بایستی در دیگر دستگاه های مسئول دنبال شود. به عنوان مثال صدور چک بیست میلیارد تومانی مجرد با امضای صاحب چک و عدم وصول آن از سوی شهردار رشت یک نمونه آشکار است. این چک که هم اکنون در اختیار شهردار می باشد باید سالها قبل از سوی شهرداری رشت، نقد و برای رفاه مردم هزینه می شده است. چگونه مدیر دفتر جدید می خواهد همین یک موضوع را حل کند؟ یا وقتی که در ساخت عمارت آدینه و مدرسه جاده تهران و ساختمان جنب مسجد حاج سمیع طبق اسناد معتبر و محکمه پسند، تخلفات آشکار و مستمری صورت پذیرفته و عوارض یا خلافی آنها به شهرداری پرداخت نگردیده ، چگونه می شود رضایت مردم را در اینگونه موارد جلب کرد؟ و یا چک‌هایی که در برابر انجام کارهای ساختمانی در دست مردم است و یا در بازپرداخت آنها اهمال صورت پذیرفته و بسیاری از دارندگان چک‌ها، موفق به نقد کردن آنها و یا به اجرا گذاشتن چک‌ها نشده و یا جرأت پیگیری از طریق قانونی را نداشتند، چگونه مدیر جدید دفتر می تواند رصد کرده و رضایت دارندگان چک‌ها را به دست آورد؟ یا انبوه درخواست‌های نامتعارف، غیراصولی و زیاده خواهانه ای که قبلاً مجرد از ادارات، نهادها، موسسات خصوصی و دولتی داشته چگونه قابل بررسی و جلب رضایت است؟ سنگ‌هایی که او به ته چاه رها کرده، صدها عاقل ، قدرت و توان بیرون کشیدن سنگ‌ها را از چاه ندارند.

اگر صاحبشان و مالکان زمین‌ها و خانه ها و یا اموال بخواهند از مجرد شکایت کنند به کدام مرجع قانونی باید مراجعه کنند؟ آیا مدیر جدید حتی وقت شنیدن شکایات مردمی و غیرمردمی را دارد؟

یکی دیگر از موارد تخلف وی، پوشیدن لباس مقدسی است که امت حزب الله برای آن ارزش خاصی قائل هستند. این تخلف آشکار که یک سال از وقوع آن گذشته و همه بیت آقای قربانی نیز می دانند این لباس نباید بر تن و اندام مجرد می رفت چه مقدار سوال و ذهنیت منفی ایجاد کرده است ؟ چه کسی این لطمات معنوی و این حرکات زشت و فرصت طلبانه را می تواند اندازه گیری کرده و یا ذهنهای درهم ریخته و پر از سوال جوانان را چه کسی قرار است به جای اول بازگرداند؟

البته من قصد قضاوت و محاکمه کسی را ندارم و در این جایگاه هم نیستم و امیدوارم دستگاه های مربوطه اکنون که دیر هنگام کارشان را آغاز کرده اند، احکامی متناسب با اتهامات منتسبه مجرد صادر کنند و از این طریق رضایت عمومی به دست آید.

ولی جناب آقای قربانی، امام جمعه رشت! اگر همه توان خود را به کار گیرید تا فقط رضایت بنده را به دست آورید، هرگز موفق نخواهید شد. شما و دفتر شما هفت سال تمام مرا به دادگاه کشاندید. مجرد هفت سال از جانب شما به دادگاه آمد و بنده را مورد تهمت ، افترا و تندی قرار داد. کربلایی را به دادگاه کشاندید و او را محاکمه کردید و مورد تهمت قرار دادید، زیرا کربلایی در یک مقاله ای به مجرد یا همان مشاور بدِ شما نصیحت کرده بود که چون ساختمان آدینه، متعلق به آقای قربانی و نماز جمعه است باید همه کارهای شما بر اساس قانون شهرسازی پیش برود. بارها و بارها در دادگستری مشخص شد که بنده گناهی را مرتکب نشدم و فقط چند نصیحت کردم لیکن مدام در پی اعتراض بودید و باید حتما حکم شش ماه حبس تعزیری صادر می شد تا مجرد در پوست خود نگنجد و شما نیز راضی گردید؟ چه شد یک باره به فکر رضایت امت حزب الله افتادید؟ مگر من عضو اسراییلی این جامعه بودم؟ مرا به خاطر یک نصیحت ساده به قول خودتان له کردید و منزوی؛ تا درس عبرتی باشد برای دیگر افرادی که احتمالا به تخلفات مجرد اشکالی وارد می کنند. چهره ای که از کربلایی ترسیم کردید، موجب شد دیگر ائمه جماعات و جمعه استان مرا برای سخنرانی دعوت نکنند، فشارهایی که فرد دیگری به خاطر شما به پایگاه ها آورد، آنان را از دعوت من برای روشنگری منع کرد و حتی صدا و سیما مرا ممنوع التصویر و ممنوع الصدا کرد.

شما کاری کردید تا مجرد، دستور دهد در مقابل در ورودی مصلای رشت، بنده و دوستانم مورد ضرب و شتم قرار گیریم و ناجوانمردانه ایادی مجرد، مشتی بر پیشانی من کوفتند که مدت‌ها آثار آن باقی ماند و من به خاطر حفظ جایگاه شما سکوت کرده و شکایتی نکردم. مجرد با شما کاری کرد که اراذل و اوباش سیاسی و از جمله خودش با اتهامات گوناگون، نزد شما محبوب شوند و خادمان واقعی و نیروهایی زحمت کش و ارزشی، مطرود و مغضوب عندک گردند. شما و دفتر شما قراراست چگونه رضایت مرا و خانواده ام را جلب کنید؟ مجرد در طول سفری که به مکه مشرف شدم تن و بدن همسر و فرزندان مرا لرزاند و آنان را به دادگاه کشاند و دلهره و نگرانی را در وجودشان پدید آورد. در همان سفر مکه از خدا خواستم تا حذف مجرد و امثال او و حامیانشان از مصادر امور این استان با رسوایی و افتضاح همراه باشد. امیدوارم نتیجه این پیگیری‌ها و محاکمه و تادیب متجاسران و معاندان و مفت‌خواران، رضایتمندی عمومی را در این استان مظلوم به ارمغان آورد.

خداوند به عزت زهرا(س) و به حق حسین مظلوم(ع)، سایه بلند پایه رهبری فرزانه این نظام را بر سر همه ما تا ظهور حضرت حجت(عج) مستدام بدارد. آمین.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱ بعدازظهر
کد خبر: 136
آخرین خبر ها
گزیده خبرها