اولیا دانش آموزان مدرسه طالقانی قلعه سرا از عملکرد ضعیف مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان انتقاد کردند

اولیا دانش آموزان مدرسه طالقانی قلعه سرا از عملکرد ضعیف مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان انتقاد کردند

با توجه به شروع سرما و راه افتادن بخاریها و شوفاژها، مدرسه ی دولتی و دو شیفته طالقانی قلعه سرا در مرکز استان گیلان هنوز از نعمت گاز محروم است وسهمیه نفت آن نیزبه دلیل جمع آوری بخاریهای نفتی قطع شده که دانش آموزان آن با گذشت بیش از یک ماه همچنان با سرما دست و پنجه نرم میکنند . ناگفته نماند که سرمای حاکم در کلاسها، علاوه بر سرماخوردگی و بیماری، تمرکز درس خواندن را از دانش آموزان سلب کرده است.

اولیای دانش آموزان این مدرسه ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف آموزش و پرورش استان گیلان گفتند : ای کاش فرزند مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان چند ساعتی مهمان سرمای کلاسهای درس این مدرسه می شد و هم پای فرزندان ما با سوز سرمای این کلاسها دست و پنجه نرم میکرد تا شاید پدرشان کمی نگرانی و دلواپسی ما را درک کند. این مدرسه از سال 1372 تاکنون بدهی و عوارض خود را به شهرداری منطقه نپرداخته و به همین دلیل به شبکه سراسری گازرسانی متصل نیست!!! حالا دانش آموزان در این کلاسهای سرد به دلیل بدهی 5 میلیون تومانی مدرسه طالقانی به شهرداری رشت از سرما به خود می لرزند و در کلاسهای درس، سرما امانشان را بریده است. چرا مسئولین آموزش و پرورش استان گیلان عوارض شهرداری این مدرسه را از سال 1372 تاکنون پرداخت نکرده اند؟ ای کاش مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان یکبار سری به این مدرسه می زدند و از نزدیک مشکلات دانش آموزان ما را لمس می کردند. اولیاء دانش آموزان این مدرسه می گویند چه کسی باید به فریاد دانش آموزان ما برسد؟ تا کی باید با دلهره و بلاتکلیفی فرزندان خود را به این مدرسه بفرستیم ؟؟

اولیا دانش آموزان این مدرسه همچنین از تلاش مدیریت و پرسنل اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان تقدیر کردند و گفتند: مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان تمام تلاش خود را بکار گرفت تا شوفاژ جایگزین بخاریهای نفتی شود.

شهردار منطقه 5 شهر رشت: هر انسانی با مشاهده وضعیت اسفناک دانش آموزان این مدرسه دلش کباب می شود

در راستای پیگیری مطالبات اولیای دانش آموزان این مدرسه با محمد تقی عبداللهی شهردار منطقه 5 شهر رشت تماس گرفتیم. وی ضمن تایید مطالب عنوان شده توسط اولیای دانش آموزان به خبرنگار ما گفت: هر انسانی با مشاهده وضعیت اسفناک دانش آموزان این مدرسه دلش کباب می شود.

وی افزود: متاسفانه آموزش و پرورش استان گیلان از سال 1372 تاکنون عوارض و بدهی این مدرسه به شهرداری را پرداخت نکرده و سیتمهای شهرداری هم تا وصول این بدهی اعلام نشود برای صدور مجوز حفاری، تاییدیه صادر نمی کنند.

شهردار منطقه 5 خاطرنشان کرد : تاکنون حتی یکبار هم از آموزش و پرورش استان گیلان برای پرداخت عوارض به شهرداری منطقه 5 مراجعه نشده است تا این موضوح راحل کنند.

مهندس عبداللهی در پایان گفت: به نظر می رسد وضعیت مالی آموزش و پرورش استان گیلان آن قدر خراب نباشد که نتوانند مبلغ 5 میلیون تومان را تامین نماید تا دانش آموزان را از سرما نجات دهند.

مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان: من وقت ندارم ببینم یک مدرسه نفت و گاز دارد یا خیر!!!

خبرنگار ما در تکمیل این گزارش در روز ملاقات عمومی به اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان رفت تا پاسخ سوالات اولیای دانش آموزان مدرسه طالقانی قلعه سرا را از مهدی حاجتی دریافت نماید. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در حضور ارباب رجوع خود در خصوص وضعیت دانش آموزان این مدرسه و نگرانی اولیا اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: من 5 هزار مدرسه دارم و برای هر مدرسه نمی توانم به شهرداری مراجعه کنم . مشکلات این مدارس را باید مدیر و رییس ناحیه حل کنند.

جای بسی تعجب است که مدیر کل آموزش و پرورش حتی نمی دانست این مدرسه در مرکز استان تحت مدیریت کدام ناحیه است و گفت : من نمی دانم موانع چیست؟ حاجتی پس از توضیح خبرنگار ما در خصوص وضعیت دانش آموزان این مدرسه خاطرنشان کرد: من وقت ندارم ببینم یک مدرسه نفت یا گاز دارد یا خیر!

در حاشیه.....

جناب آقای حاجتی شما از دولت حقوق می گیرید تا به امورات مربوطه رسیدگی نمایید. اگر شما وقت ندارید به امور مدارس تحت مدیریت خود برسید پس چه کسی باید وقت بگذارد و به این امور رسیدگی نماید ؟؟ پس وظیفه شما چه می شود؟؟ مگر ممکن است مدیرکل آموزش پرورش استان از وضعیت و مشکلات مدارسش بی خبر و بی اطلاع باشد؟!!

با این حال معلوم نیست این کلاف پیچیده کی باز می شود تا گرما به کلاسهای درس این مدرسه برگردد . به نظر می رسد که دانش آموزان مدرسه قلعه سرا فعلا باید از سرما به خود بلرزند.


ارسال شده در یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۵:۳۱ بعدازظهر
کد خبر: 148
آخرین خبر ها
گزیده خبرها