کاه و کلش از مزارع برنج گیلان خریداری می شود
رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت:

کاه و کلش از مزارع برنج گیلان خریداری می شود

اسرار امروزرییس اتحادیه دامداران گیلان از کشاورزان خواست از سوزاندن کاه کلش خودداری کنند و با فروش آن درآمدی مازاد برای خود ایجاد کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایسنا ، استان گیلان 238هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و هم اکنون برداشت این محصول در استان در حال انجام است.

طبق یک باور غلط برخی از کشاورزان به محض برداشت ساقه های طلایی برنج  اقدام به سوزاندن کاه و کلش می کردند اما خوشبختانه اخیرا با اطلاع رسانی های انجام شده این اقدام کاهش یافته است و با فروش کاه و کلش مزارع شان علاوه بر اینکه موجب ارتقای درآمد کشاورزان می شود،  علوفه دامهای استان نیز در فصل زمستان تامین می شود.

عباس یوسفی رییس اتحادیه دامداران گیلان، گفت: شالیکاران برای فروش کاه و کلش مزارع خود می توانند به اتحادیه های دامداران در شهرستان ها مراجعه کنند.

وی از کشاورزان خواست از سوزاندن کاه کلش خودداری کنند و با فروش آن درآمدی مازاد برای خود ایجاد کنند.

یوسفی ادامه داد : کاه و کلش موجود در گیلان برای تامین خوراک دام در استان کافی نیست و هر سال مجبوریم این نهاده را از  دیگر استان ها خریداری کنیم.

رییس اتحادیه دامداران گیلان تصریح کرد: شالیکاران برای حفظ  کیفیت کاه و کلش، این محصول را به خوبی خشک کرده و قبل از اینکه کپک بزند به اتحادیه های دامداران تحویل دهند.

ارسال شده در جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۵ بعد از ظهر
کد خبر: 9374111
آخرین خبر ها
گزیده خبرها