استاندار گیلان : با دستور رئیس جمهور ساخت راه آهن رشت – بندرانزلی – آستارا تسریع می شود

استاندار گیلان : با دستور رئیس جمهور ساخت راه آهن رشت – بندرانزلی – آستارا تسریع می شود

رئیس جمهوری به سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی دستور داد برای سرعت دادن روند اجرای فاز عملیاتی راه آهن رشت- انزلی- آستارا اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان در پی نامه‌ی استاندار گیلان به رئیس جمهوری درخصوص تسریع در روند اجرای فاز عملیاتی راه آهن رشت- بندرانزلی- آستارا ؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی به رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی دستور داد تا اقدام لازم در این خصوص انجام شود.

دکتر نجفی با قدردانی از توجه رئیس جمهوری به این پروژه مهم و تاثیرگذار گفت : سرمایه‌گذاران متعدد خارجی از کشورهای چک، آذربایجان، چین و روسیه جهت مشارکت در تأمین مالی این پروژه عظیم، اعلام آمادگی کردند که ریاست محترم جمهوری نیز به وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور در زمینه تسریع روند اجرایی فاز عملیاتی طرح مذکور دستور دادند.

وی ادامه داد : باتوجه به اینکه اتصال خط ریلی جمهوری آذربایجان به جمهوری اسلامی ایران ظرف ماه‌های آینده انجام می‌پذیرد ضرورت آغاز عملیات اجرایی راه آهن رشت به آستارا به طول 164 کیلومتر بیشتر احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه راه آهن رشت- انزلی 41 کیلومتر طول دارد افزود : این پروژه در 3 قطعه اجرایی خواهد شد که قطعه نخست آن به طول 17 کیلومتر در حال ساخت است.

استاندار گیلان با اشاره به انجام فازهای صفر و یک مطالعاتی راه آهن رشت- انزلی- آستارا افزود : پروژه راه آهن رشت- انزلی- آستارا علاوه بر اتصال راه آهن قزوین- رشت به بنادر کاسپین منطقه آزاد ، انزلی و آستارا باعث اتصال خط راه آهن جمهوری اسلامی ایران به راه آهن جمهوری آذربایجان، اروپا و کشورهای حوزه CIS می‌شود.

ارسال شده در دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۸ قبل‌ازظهر
کد خبر: 159
آخرین خبر ها
گزیده خبرها