سعادت خدمت به جامعه رسانه ای استان گیلان، نصیب دکتر نوبخت شد
آرزوی زیارت امام مهربانیها محقق شد

سعادت خدمت به جامعه رسانه ای استان گیلان، نصیب دکتر نوبخت شد

اختصاصی/اسرار امروز/حسن سامری. نادیده گرفتن تلاش دست اندرکاران سفر خبرنگاران گیلانی به مشهد مقدس، قضاوتی غیر منصفانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شاید چند سالی بود که افزایش سرسام آور قیمت ها و تورم باعث شد تا زیارت امام رضا (ع) برای تعداد زیادی از خبرنگاران استان گیلان تبدیل به یک آرزو شود.

همیشه همانند خیلی از همکارانم در رسانه های مستقر در استان گیلان، وقتی از صفحه تلویزیون حرم امام رضا (ع) را می دیدم از خود می پرسیدم آیا روزی قسمت و نصیب من هم خواهد شد که زائر امام رئوف باشم؟ در واقع نام مشهد را که می شنیدم  دلم برای زیارت گنبد طلاییش پر می کشید.

شش سالی بود که هر بار تصمیم گرفتم به اتفاق خانواده راهی زیارت ثامن الحجج (ع) شوم، به دلایل مختلف میسر نشد و تصور می کردم آقای خوبیها ما را فراموش کرده  و شاید بعضی اوقات گله می کردم که چرا این توفیق نصیبم نمی شود تا از نزدیک گنبد طلاییش را ببینم؟

سالجاری و در ایام هفته خبرنگار مثل گذشته میهمان دستگاهها و ادارت مختلف بودیم و به پاس زحمات یکساله در رسانه تجلیل می شدیم تا اینکه نوبت به  دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور رسید . پس از خیر مقدم و ارائه گزارشی از سوی معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ، نوبت خبرنگاران شد و همکاران در حوزه های مختلف سوالات و نظرات خود را بیان کردند.

در ادامه این جلسه یکی از همکاران جوان و عکاس از دکتر نوبخت خواست تا تدبیری برای امور رفاهی خبرنگاران گیلانی پس از سالها تلاش بیاندیشد و اینجا بود که امام رئوف مثل همیشه آرزوی مشتاقان دیدار خود را برآورده کرد و میزبان خبرنگاران گیلانی شد. میزبانی که برای میهمانان خود سنگ تمام گذاشت.

دکتر نوبخت معتقد است وقتی نیت خیر باشد، زمینه خدمت فراهم می شود و بدین ترتیب سعادت خدمت به جامعه رسانه ای استان گیلان، نصیب وی شد و مسئولیت تهیه و تامین مقدمات سفر خبرنگاران به مشهد مقدس را پذیرفت.

وقتی خبر تامین مقدمات سفر خبرنگاران به مشهد مقدس توسط دکتر محمد باقر نوبخت منتشر شد، شوق حضور در مشهد الرضا  در دل و جان خبرنگاران گیلانی موج می‌زد و منتظر اعلام اسامی بودند تا اینکه کریم خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان اسامی میهمانان ویژه امام هشتم ( ع)  را اعلام کرد و بدین ترتیب  بیش از 300 نفر از خبرنگاران، ، مدیران رسانه ای، اساتید حوزه ارتباطات و روزنامه نگاری و عکاسان گیلانی ، بعد ازظهر عاشورا عازم مشهد شدند. مثل اینکه  خود امام رضا برای ما دعوتنامه فرستاده باشد .

شاید اگر پای صحبت همکاران خود در رسانه می نشستم قصه ی زیارت امام مهربانیها، قصه یک آرزو بود. آرزوی دیدن یک گنبد طلایی در بیش از یکهزار و 100 کیلومتر  دورتر از شهر و دیار خودشان. این روایت ، روایت یک دورهمی یا بعبارتی اولین دور همی خانوادگی خبرنگاران استان گیلان در یک سفر معنوی بود که سالها در انتظارش بودند.

در این سفر چند روزه به وضوح دیدم که امام مهربانی ها، میزبانی است مهربان برای آن ها که زائر او می شوند .

در طول این سفر معنوی، احساس رضایت در خبرنگاران از میهمان نوازی امام مهربانیها ، کاملا مشهود و ملموس بود. نکته ای که در این سفر معنوی نظرم را بخود جلب کرد شور و شعف مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان بود زیرا توفیق خدمت به کاروانی نصیب وی شد که شاید سالها آرزوی زیارت ضامن آهو را داشتند ولی قسمت آنان نشده بود. گویی در این سفر معنوی به واسطه توجه ثامن الحجج (ع) ، به اندازه یک عمر انرژی مثبت گرفته بود.

 وقتی دفتر خاطرات سفر چند روز گذشته خود به مشهد مقدس را ورق می زنم احساس غیر قابل توصیفی دارم که شاید نتوان در این چند خط بیان کرد. اما تصمیم گرفتم بنویسم که خبرنگاران استان گیلان حق شناس هستند و تلاش دست اندرکاران این سفر معنوی را فراموش نخواهند کرد و معتقدند نادیده گرفتن تلاش دست اندرکاران این سفر به بهانه های مختلف ، قضاوتی غیر منصفانه است.

در پایان گفتنی است که همت دکتر نوبخت و تلاش مدیرعامل و هیات مدیره خانه مطبوعات استان گیلان برای اعزام این تعداد خبرنگار با خانواده هایشان به مشهد مقدس، در تاریخ تشکیل خانه مطبوعات استان گیلان بی نظیر بود  و جا دارد تا از زحمات همه دست اندر کاران این سفر معنوی، تقدیر وتشکر کنم.

ارسال شده در جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۴ بعد از ظهر
کد خبر: 1364277
آخرین خبر ها
گزیده خبرها