گردهمایی مدیران ارشد صنعت ، معدن تجارت با  حضور وزیر صنعت معدن تجارت در گیلان

گردهمایی مدیران ارشد صنعت ، معدن تجارت با حضور وزیر صنعت معدن تجارت در گیلان

گردهمایی مدیران ارشد صنعت، معدن و تجارت صبح امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ، استاندار و نمایندگان مجلس و تنی چند از مدیران ارشد گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد .

علی منتظری رئیس صنعت معدن ،تجارت استان گیلان ضمن اشاره به سابقه درخشان استان در حوزه صنعت گفت : گیلان برای چهارمین بار افتخار میزبانی از وزیر صنعت معدن تجارت را دارد که امیدواریم همچون سنوات گذشته برای گیلان پرخیر و برکت باشد.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بالغ بر 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت با بیش از 650 مورد پروانه سرمایه گذاری انجام شده است افزود: در گیلان با تشکیل کار گروه رفع موانع تولید طرح های بزرگی به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر بیش از 2 هزار و 600 واحد صنعتی فعال دارد که در واحدهای صنعتی مذکور بالغ بر 87 هزار نفر اشتغال وجود دارد.

منتظری تشکیل کارگروه رفع موانع تولید و کارگروه راهکارهای رونق تولید را از مهمترین دستاوردهای دولت در حوزه تولید و صنعت دانست و افزود: گیلان در حوزه صنعت اقتصاد پویایی دارد و در خصوص توسعه صنعت در استان گامهای مثبتی برداشته شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه گیلان در بحث تولید دارو از استان های برتر کشور است اظهار کرد: گیلان بالغ بر 200 واحد فعال در حوزه پوشاک دارد و ضمن دارا بودن ظرفیت های گستره معدنی، در حوزه های مختلف صنعتی و معدنی پیشرفت چشمگیری را در چند سال اخیر کسب نموده است.

منتظری با اشاره به شاخص های مهم استان در بحث کشاورزی ،گردشگری، دارا بودن منطقه آزاد و ظرفیت های توسعه صنایع سلولزی و نیروی انسانی اعلام کرد: ظرفیت ها و مزیت های گسترده گیلان موجب جذب سرمایه گذاری در استان می شود.

ارسال شده در شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲ قبل‌ازظهر
کد خبر: 165
آخرین خبر ها
گزیده خبرها