وزیر صنعت معدن و تجارت در منطقه آزاد انزلی : روند توسعه صنایع در استان گیلان رو به رشد است

وزیر صنعت معدن و تجارت در منطقه آزاد انزلی : روند توسعه صنایع در استان گیلان رو به رشد است

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت از پروژه های عمرانی- زیرساختی در حال احداث از سوی این سازمان، طرح های توسعه ای و گردشگری و چندین واحد تولیدی و صنعتی صادراتی با سرمایه گذاری داخلی و خارجی منطقه بازدید کرد.

در این دیدار که مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، محمد علی نجفی استاندار گیلان، معاونین وزیر، معاونین و مدیران سازمان و مدیران کل استان گیلان حضور داشتند نعمت زاده بر روند رو به رشد منطقه آزاد انزلی در راستای تبدیل شدن به مرکز صادرات کالا و اشتغال جوانان در شمال کشور اذعان داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت وظیفه دولت در قبال مناطق آزاد را پیگیری، تشویق و سیاستگذاری در راستای تبدیل این مناطق به کانون های تولید و صادرات کالا با استفاده از مواد اولیه داخلی و یا تلفیقی اعلام کرد و افزود: امیدواریم منطقه آزاد انزلی علاوه بر توسعه زیرساخت های گردشگری براساس نیاز جامعه، همچنان در بخش تولید نیز پیشگام باشد.

وی با اشاره به رشد و توسعه تولیدکالای صادراتی در منطقه آزاد انزلی طی سه سال گذشته خاطرنشان کرد: تولید محصولاتی همچون ورق خام ام.دی.اف و تبدیل آن به محصول نهایی در جهت صادرات به خارج از کشور، موجب ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی بیش از پیش می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بازدید خود از مجموعه بزرگ تولیدی و صادراتی پوشاک "سرزمین شاد" در منطقه آزاد انزلی گفت: افزایش دو برابری نیروی انسانی این مجموعه در طول دو سال، جای خوشحالی دارد.

نعمت زاده گفت: با توجه به اهمیّت اشتغالزایی و تولید محصولات داخلی، انتظار می رود فضای بیشتری در جهت توسعه واحدهای تولیدی در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در سراسر کشور، روحیه ای شاداب در جهت توسعه فناوری و رونق اقتصادی در واحدهای تولیدی و صنعتی مشاهده می شود افزود: با توجه به تحولات بزرگ صورت گرفته و سرمایه گذاری های پس از انقلاب شاهد راه اندازی ده ها پروژه دیگر نیز خواهیم بود.

نعمت زاده در ارتباط با اقدامات انجام شده در جهت توسعه و تکمیل واحدهای صنعتی گیلان خاطرنشان کرد: براساس آمارهای موجود، روند توسعه و تکمیل صنایع در این استان رو به رشد است و می توان شاهد افزایش اشتغال جوانان و راه اندازی طرح ها و تکمیل واحدهای نیمه تمام بود.

گفتنی است بخش های مختلف مجتمع بندری کاسپین از قبیل مسیر دسترسی جاده ای و ریلی ،اسکله نفتی، انبارها و مخازن سوخت و روند پیشرفت موج شکن های آن، مرکز تفریحات دریایی، باغ پرندگان، تقاطع غیر همسطح شهید نامجوی، مجموعه ورزشی قایقران، مرکز نمایشگاهی و همایش ها، فاز تجارت و گردشگری و طرح ساحلی منطقه از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت عالی رتبه همراه مورد بازدید قرار گرفت.

ارسال شده در یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲ بعدازظهر
کد خبر: 167
آخرین خبر ها
گزیده خبرها