نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از شهردار منطقه پنج رشت تقدیر کرد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از شهردار منطقه پنج رشت تقدیر کرد

طی مراسمی در سالن اجتماعات شهرداری منطقه ۵ رشت با حضور پدران شهید مسافر و کوچک‌زاده،جمعی از فرزندان خانواده شهدای حرم، کوچکی‌نژاد نماینده‌ مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، سید رضا موسوی روزان رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، امیر ترومیده مسئول ایثارگران شهرداری توزیع دفتر قهرمان من در بین دانش آموزان منطقه ۵ اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه پنج رشت ،محمد تقی عبداللهی در این مراسم با بیان این که به فرموده مقام معظم رهبری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از شهادت نیست ، اظهار داشت: ما باید تمام تلاش خود را برای نشان دادن ایثارگران و ایثار گریها انجام دهیم. وجود ۲۰۰ هزار شهید و ۳۰۰ هزار جانباز نشان می‌دهد که امنیت و آرامش فعلی خودمان را مدیون این عزیزان هستیم.

شهردار منطقه پنج رشت ادامه داد: شهدای مدافع حرم نیز راه شهدای دفاع مقدس را در آرمان‌های انقلاب اسلامی ادامه می دهند و برای حفظ آن تلاش می‌کنند. شهردار منطقه پنج رشت در پایان افزود: به عنوان یک فرزند شهید توجه به شهدای مدافع حرم کمترین کاری است که می توان برای این عزیزان و ترویج فرهنگ شهادت طلبی انجام داد.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشکر از شهردار منطقه ۵ رشت جهت اجرای برنامه های فرهنگی و ترویج فرهنگ شهادت گفت: آقای عبداللهی شهردار یک منطقه محروم است و ما شاهد تلاش های بسیار زیاد ایشان در این منطقه به خصوص در منطقه محروم مسکن مهر هستیم. نماینده رشت گفت: نظام جمهوری اسلامی به خاطر فکر و اندیشه مستقل‌اش در حال مبارزه با مستکبرین است و امروز مدافعان حرم در حال جنگیدن برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی هستند.وی افزود: مدتی تبلیغات سنگینی علیه مدافعان حرم می شد که در جایی در حال جنگیدن هستند که نتیجه ای ندارد اما نیروهای ما با تجربه خوبی که در ساختار نیروهای نظامی و شبه نظامی کشورهای سوریه و عراق برجای گذاشته اند نشان دادند که تا چه اندازه موفق هستند. کوچکی‌نژاد افزود: اکنون در عراق تعداد شهدای ما کمتر است، زیرا با ساماندهی انتقال تجربیات با تشکیل بسیج مردمی حشد الشعبی کمتر نیازی به استفاده عملیاتی از سربازان ما است. در سوریه و یمن نیز نشان داده ایم که ایران امروز بیشترین نقش را در منطقه دارا است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از شهردار منطقه پنج رشت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: همیشه برای کارهای فرهنگی مناسب حاشیه هایی مطرح می شود که نباید به آنها توجه کرد بلکه باید کار خود را انجام داد.

کوچکی‌نژاد با اشاره به بحث بدهکاران به شهرداری رشت نیز گفت: همه باید برای پرداخت بدهی رانتخواران به شهرداری کمک کنند و اگر دستگاه های نظارتی آمادگی کامل را ندارند ما نیز حاضریم در مجلس در این امر تلاش کنیم. وی افزود: نباید کسانی که خود را وابسته به دستگاه قدرت و ثروت می دانند از پولی که متعلق به مردم است و برای مستعضفان باید هزینه شود استفاده کنند.

سید رضا موسوی روزان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز در این مراسم گفت: شهدای مدافع حرم ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند که کیلومترها دورتر از مرزهای کشورمان دفاع می کنند تا مرزهای ما در آرامش باشند. وی به فعالیت‌های فرهنگی شهرداری در چند مدت اخیر اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای بسیار زیبا همین طرح کاروان خدام العترت شهرداری رشت بود که بیش از ۳۰ پاکبان، ۱۸ هنرمند و بیش از۱۰۰ نفر از کارکنان شهرداری راهی کربلا شدند و برنامه های فرهنگی و خدماتی خوبی را اجرا کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در ادامه خاطرنشان کرد: این حرکات فرهنگی باید ادامه پیدا کند تا یاد و نام شهیدان زنده بماند. وی همچنین از نامگذاری کوچه شهید کوچک زاده توسط شورای شهر رشت خبر داد.

در این مراسم همچنین پدران شهید کوچک‌زاده و مسافر از تلاش‌های شهرداری منطقه پنج رشت جهت توزیع این دفاتر تشکر کردند و آن را در ادامه دادن راه شهیدان موثر دانستند.

584d1834bce8a.jpg

ارسال شده در یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱ بعدازظهر
کد خبر: 182
آخرین خبر ها
گزیده خبرها