دانشجویان خارجی در دانشگاه های مناطق آزاد جذب می شوند

دانشجویان خارجی در دانشگاه های مناطق آزاد جذب می شوند

نشست شورای آموزش عالی منطقه آزاد انزلی با حضور دکتر امانی دبیر شورای راهبردی آموزش عالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، معاونین و مدیران سازمان و روسای دانشگاه های مستقر در محدوده منطقه آزاد انزلی در سالن جلسات ساختمان اداری منطقه برگزار شد.

دکتر بهمن امانی دبیر شورای راهبردی آموزش عالی مناطق آزاد کشور در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت های آموزشی و فرهنگی منطقه آزادانزلی، تعداد دانشجویان مناطق آزاد را حدود ۷۳ هزار نفر در بیش از ۴۰ واحد علمی با ۴۰۰ عضو هیات علمی اعلام کرد و افزود: شورای آموزش عالی مناطق آزاد با هدف ساماندهی و انسجام نظام دانشگاهی در این مناطق تشکیل شده که در این راستا با تصویب شیوه نامه چگونگی تبدیل و ارتقاء وضعیت دانشگاه های مستقر در مناطق آزاد در آینده نزدیک شاهد ارتقاء جایگاه آموزش عالی مناطق آزاد و الگوسازی برای اجرای برنامه های سرزمین اصلی و ارائه خدمات آموزشی به شهروندان هر منطقه آزاد خواهیم بود.

وی با تأکید بر لزوم استفاده واحدهای دانشگاهی از مزیت های قانونی مناطق آزاد، از برنامه ریزی برای برگزاری اولین کنکور اختصاصی واحدهای بین المللی دانشگاه آزاد در مناطق آزاد خبر داد و گفت: برنامه ریزی های لازم به منظور کاهش دانشجویان مهاجر ایرانی و جذب آنها در دانشگاه های مناطق آزاد صورت گرفته است.

مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار تشکیل منظم جلسات شورا و برگزاری همایش های علمی بین المللی در دانشگاه های مستقر در محدوده منطقه شد و افزود: با استفاده از ظرفیت موجود در مناطق آزاد، دانشگاه های مستقر در این منطقه باید با اهتمام جدی تری نسبت به پذیرش دانشجویان خارجی اقدام کنند.

وی با اشاره به تحصیل بالغ بر هفت هزار دانشجو در ۴ واحد آموزشی در مقاطع مختلف در محدوده منطقه آزاد انزلی، بر لزوم توجه به زبان دوم در دانشگاه و تدریس با زبان دوم در مقاطع تحصیلات تکمیلی که یکی از موارد آموزشی ضروری برای دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های مستقر در مناطق آزاد می باشد تصریح نمود و از آمادگی سازمان به منظور انجام همکاری های متقابل با دانشگاه ها جهت رسیدن به اهداف چشم انداز بیست ساله کشور و توسعه علمی منطقه خبر داد.

بنا بر این گزارش در ادامه روسای دانشگاه های حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و آمادگی خود را به منظور انجام همکاری لازم اعلام نمودند.

در پایان این نشست مقرر شد دانشگاه های مستقر در محدوده منطقه تا زمان برگزاری جلسه بعدی شورا تمهیدات لازم به منظور اضافه نمودن زبان دوم ترجیحاً زبان انگلیسی در سایتهای خود را انجام دهند و پیش بینی های لازم به منظور برگزاری همایش علمی بین المللی برنج با همکاری دانشگاه های محدوده منطقه آزاد انزلی صورت پذیرد.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۴ بعدازظهر
کد خبر: 185
آخرین خبر ها
گزیده خبرها