صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک ،  از صنعت الکترونیک حمایت می کند

صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک ، از صنعت الکترونیک حمایت می کند

طهمورث لاهوتی اشکوری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان از پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) خبر داد.

وی از پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک در نمونه سازی و بهینه سازی، جبران کسری نقدینگی و اعطاء تسهیلات حمایتی مختص به صنایع الکترونیکی گفت و افزود: با توجه به سطح فناوری و نوع فعالیت صنایع الکترونیکی، این صنایع از تسهیلات30میلیارد ريالی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک برخوردار می شوند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اعطای تسهیلات مالی صدور ضمانت نامه، ارائه خدمات کارشناسی و سرمایه گذاری ریسک‌پذیر از محورهای اصلی خدمات قابل ارائه توسط این صندوق است.

لاهوتی اشکوری با تأکید بر تلاش دولت برای ایجاد مشوق‌ها و حمایت‌های مختلف در چارچوب‌ قوانین برنامه‌ریزی شده و حمایت از صنایع کوچک و متوسط خاطر نشان کرد: در این راستا حمایت از صنایع تولید کننده نرم افزار و سخت افزار شامل صنایع ارتباطی، اتوماسیون، رایانه، تولید قطعات الکترونیک، الکترونیک نوری و سایر زیرشاخه های آن مشمول حمایت های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک می شوند.

وی با بیان همکاری این صندوق در نمونه سازی و بهینه سازی، جبران کسری نقدینگی اجرای قراردادها، اعطاء تسهیلات حمایتی به منظور تأمین سرمایه لازم برای تجهیز و تولید کالا تصریح کرد: اولویت های حمایتی این صندوق شامل صادرات، جذب سرمایه گذاری خارجی، انتقال فناوری، استفاده از ظرفیت های خالی صنایع داخلی و ایجاد کنسرسیوم از شرکت های داخلی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان افزود: تجهیز آزمایشگاه تخصصی و مرجع، اخذ تأییدیه های داخلی و بین المللی، آموزش های تخصصی کوتاه مدت، حمایت از تحقیقات کاربردی، توسعه بازار و شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی مشمول تسهیلات ویژه حمایتی صندوق ( صحا) می شوند.

گفتنی است صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک ( صحا) شرکت دولتی و مادر تخصصی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت است که توسط وزرای صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیرو و نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه اداره می شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵ بعدازظهر
کد خبر: 186
آخرین خبر ها
گزیده خبرها