اولین جلسه کمیته همیاری و تشکل های مردمی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

اولین جلسه کمیته همیاری و تشکل های مردمی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

علیرضا محمدی مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در اولین جلسه کمیته همیاری و تشکل های مردمی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه کمیته امداد با تفکر معنوی حضرت امام (ره) شکل گرفت و با حمایت آحاد مردم ایران به ویژه محرومان حفظ و حراست شد اظهار کرد : امروز ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی بعد از سه دهه قابل مشاهده است و دستاوردهای گسترده ای را برای مردم و به ویژه قشر محروم جامعه به همراه داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ وی با گرامیداشت حماسه هشتم و نهم دی ماه افزود : مردم گیلان در برهه ای از زمان که احساس کردند برخی سران فتنه در پی خدشه دار کردن نظام اسلامی هستند به موقع به میدان آمدند و با شناخت صحیح دشمن و عوامل فتنه ، آنها را محکوم و مطرود ساختند.

محمدی تبیین نقش انقلاب در محرومیت‌زدایی و استمرار تحقق عدالت اجتماعی را از مهمترین اهداف کمیته همیاری عنوان کرد و گفت : دهه فجر یادآور شور و نشاط اجتماعی و همدلی ملت در مبارزه با رژیم منحوس ستمشاهی است و باید حلاوت این پیروزی بیش از پیش برای مردم محسوس و ملموس شود و در این زمینه سازمانهای مردم نهاد باید به صورت منسجم و اثربخش عمل کنند.

وی اضافه کرد: تبیین نقش محرومان در به ثمر رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی، معرفی دستاوردهای انقلاب ، شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در سازمان‌های مردم نهاد برای ارائه خدمات بیشتر به محرومان ، روشنگری در خصوص اهداف نظام ، همکاری دستگاه‌های دولتی وغیردولتی در پیشبرد اهداف عالیه انقلاب از دیگر اهداف تشکیل و فعالیت کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی است .

وی با تاکید بر اینکه باید با برنامه های غنی فرهنگی ، ارزش های انقلاب اسلامی را به نسل جوان و محرومان جامعه بشناسانیم خاطرنشان کرد : فراهم سازی زمینه های بهره گیری هرچه بیشتر محرومین و مستضعفین جامعه از امکانات خدماتی و رفاهی با اولویت مناطق محروم در راستای تحقق شعار اقدام و عمل باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

شایسته ذکر است در این جلسه هر یک از اعضای کمیته برنامه های قابل اجرای سازمان متبوع خود از قبیل برگزاری مسابقات فرهنگی - ورزشی، ارائه بسته های حمایتی به محرومان ، برپایی نمایشگاهها و جشنواره های مختلف در مناطق روستایی و محروم رااعلام کردند.

ارسال شده در جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱:۰۹ قبل‌ازظهر
کد خبر: 195
آخرین خبر ها
گزیده خبرها