فرماندار رشت: ۱۸۶ پروژه با اعتبار یکهزار و ۳۶۸ میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح می شود

فرماندار رشت: ۱۸۶ پروژه با اعتبار یکهزار و ۳۶۸ میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح می شود

اختصاصی/اسرارامروز.تلاش اصحاب رسانه در انعکاس نقاط ضعف قابل تقدیر است/اگر مدیری پاسخگو نباشد نباید در آن جایگاه قرار گیرد/هر سه ماه عملکرد خود را به مردم گزارش خواهم داد

سیروس شفقی که به تازگی بجای سید عیسی مهدوی بر کرسی فرمانداری شهرستان رشت نشست خود را پاسخگوی عملکرد در دوران تصدی فرمانداری شهرستان رشت و مرد روزهای سخت عنوان کرد. وی زمانی این مسئولیت را پذیرفت که بودجه سالجاری فرمانداری این شهرستان مشخص شد.

سیروس شفقی به خرد کردن بودجه اعتقادی ندارد و با توجه به اینکه در تعیین و تکلیف بودجه سالجاری فرمانداری شهرستان رشت نقشی نداشت ولی با قاطعیت در جلسات متعدد اعلام می کند که در تعیین بودجه سال آینده ، مردم شهرستان رشت تغییر را لمس خواهند کرد. گویا با مطالعه آمارها در خصوص شاخص های این شهرستان قانع نشده و تلاش دارد تا در سال آینده با تمرکز بر موضوعات استراتژیک و با اولویت به شاخص های واقعی برسد. وی با تشکیل اولین کارگروه خود در خصوص تثبیت جایگاه عوارض ، بعنوان حلقه مفقوده مدیریت شهری تلاش می کند تا از مشکلات کاسته شود. وی علاقه ای به جلسات و کارهای فانتزی و تبلیغاتی ندارد .

از سوابق وی می توان به رئیس گروه امور شهری استانداری گیلان، کارشناس ارشد امور شهری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مسوول امور دبیرخانه کمیته حمل ونقل و سوخت، کارگروه توسعه جایگاه‌های cng استان و کمیته منابع هدفمندی یارانه‌ها ، نماینده وزارت کشور در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری‌های آستارا و لوندویل، در شورای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر انزلی، عضو شورای سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری رشت، کارشناس ارشد امورمالی دفتر امور شهری وشوراهای استانداری گیلان، مدرس دانشگاه پیام نور و مراکزآموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی رشت اشاره کرد.

شفقی دارای تحصیلات کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی توریسم، کارشناسی مدیریت دولتی، کاردانی معماری واستمرار درمقطع کارشناسی مهندسی عمران و ساختمان است.

فرماندار شهرستان رشت در اولین نشست خبری خود ،حضور در کنار خبرنگاران را از بهترین لحظات کاری ذکر کرد و افزود: خبرنگاران را چشم و گوش مردم و مسئولین می دانم و تلاش اصحاب رسانه در انعکاس نقاط ضعف و نیازها قابل تقدیر است.

وی افزود : خود را در برابر رسانه ها پاسخگو می دانم و اگر مدیری پاسخگو نباشد نباید در آن جایگاه قرار گیرد.

شفقی در ادامه از برگزاری نشستهای خبری فرمانداری شهرستان رشت با اصحاب رسانه در هر فصل خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش دارم هر سه ماه در یک نشست خبری عملکرد خود را به مردم گزارش داده و خبری خوش بدهیم.

وی رمز جاودانه بودن انقلاب اسلامی را اراده و حضور پرشور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی در اوج سلطه شرق و غرب یک معجزه الهی بود.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه دهه فجر بهترین فرصت برای اطلاع رسانی خدمات دولت و نظام انقلابی است ،یادآور شد: 186 پروژه با اعتبار یکهزار و 368 میلیارد تومان در دهه فجر سالجاری در شهرستان رشت افتتاح می شود.

شفقی تصریح کرد: پروژه‌های دهه فجر در بخش صنعت و معدن دارای اعتبار یکهزار و 50 میلیارد تومان و در بخش بهداشت بالغ بر 120 میلیارد تومانی است . همچنین بخش توسعه خدمات شهری از اعتبار 104 میلیارد تومانی و بخش گردشگری 7 میلیارد تومان برخوردار است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت اضافه کرد: از مجموع پروژه ها، 154 پروژه مربوط به بخش دولتی است که با اعتبار 175 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و 31 پروژه مربوط به بخش خصوصی با اعتبار 1141 میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به 5 پروژه شاخص دهه فجر یادآور شد: با افتتاح 5 پروژه کشتارگاه صنعتی طیور مروارید، بیمارستان پارس، شرکت آریا پویا، شرکت تعاونی صنعت آلومینیوم گیلان و شرکت پروفیل و پنجره دیلمان تعداد 2 هزار و 861 نفر اشتغال ایجاد شده است.

شفقی با اشاره به رشد 645 درصدی پروژه های سالجاری نسبت به سال 94 گفت: رشد هزینه‌های بخش خصوصی در سال 95 نسبت به سال 94 به 877 درصد افزایش داشته است.

فرماندار رشت در پایان پروژه‌های دهه فجر در بخش خمام را 25 پروژه با اعتبار ۱۶۴۰۰ میلیون تومان ، بخش مرکزی رشت با 32 پروژه و اعتبار 70 میلیارد تومان، خشکبیجار ۱۳ پروژه با اعتبار ۱۴۴۶ میلیون تومان؛ لشت نشاء ۳۳ پروژه با اعتبار ۳۲۶۳ میلیون تومان؛ کوچصفهان ۱۹پروژه با ۷۷۱۶ میلیون تومان و سنگر ۲۸ پروژه با اعتبار ۱۶۵۵۵ میلیون تومان عنوان کرد.

ارسال شده در شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۰ قبل‌ازظهر
کد خبر: 225
آخرین خبر ها
گزیده خبرها