مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان: قطعی های ناخواسته برق با مدیریت پیشگیرانه کاهش یافت

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان: قطعی های ناخواسته برق با مدیریت پیشگیرانه کاهش یافت

عظیم بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: با توجه به اخطاریه های هواشناسی، ستاد بحران این شرکت قبل از شروع حوادث تشکیل شد.

با آماده باش کامل و انجام اقدامات پیشگیرانه و آمادگی لازم گروههای مدیریتی، ستادی و عملیاتی با 18 اکیپ با نفرات و تجهیزات کافی برای ترمیم خطوط و ماشین آلات شامل لودر، تراکتور، اسنوتراک و خودروهای دو دیفرانسیل بخش دولتی و پیمانکاری و لوازم یدکی ضروری از شب 13 بهمن ماه سالجاری در مکانهای از پیش تعیین شده نقاط مختلف استان مستقر شدند و با حداقل ایجاد خاموشی ناشی از شبکه انتقال و فوق توزیع، خوشبختانه حادثه مذکور مدیریت شد.

وی افزود: با توجه به حجم بارش برف متوسط 75 سانتی متری در مدت زمان 12 ساعت و وزش باد با سرعت 60 تا 80 کیلومتر بر ساعت، خطوط انتقال و فوق توزیع برق مناطق جلگه ای و ساحلی، چندین بار دچار حادثه و باعث خاموشی ناخواسته شدند. ولی با توجه به استقرار گروه های تعمیراتی و عملیاتی در محل های از پیش تعیین شده، در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به رفع عیوب بوجود آمده اقدام شد و با انجام مانور و یا تغذیه از سمت های دیگر خطوط انتقال و فوق توزیع و پست های برق به جز چند مورد به صورت پایدار در شبکه باقی ماندند.

وی اضافه کرد: تنها در خصوص پست لاهیجان 2 به علت مسدود بودن جاده های دسترسی و عدم امکان تردد که در ساعت 16 عصر روز پنجشنبه دچار پاره گی سیم شده بود در آخرین ساعات همان روز برقدار شد. همچنین در پست منطقه آزاد انزلی نیز با توجه به سقوط دو برج در خط تغذیه کننده ،این پست از طریق ولتاژ برگشتی 20 کیلوولت پست شهر صنعتی حسن رود برقدار شد و در حال تامین بار مشترکین ناحیه بدون هیچ مشکلی می باشد. لازم به توضیح است خط دو مداره 63 کیلوولت مذکور در تامین برق مشترکین خانگی ناحیه گیلان نقش اساسی ندارد.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود در مورد جدا شدن برف از روی هادی ها گفت: جدا شدن یکباره برف از روی هادی ها و ایجاد پدیده گالوپینگ در روزهای بعد از حادثه، به کرات باعث بروز اتصالی های دو فاز در خطوط انتقال و فوق توزیع ناحیه گیلان شد که پس از بازدید خطوط مذکور، در زمان مناسب نسبت به اصلاح اساسی آنها اقدام شده است.

وی افزود: در حال حاضر به جز خط دو مداره 63 کیلوولت رشت شمالی- منطقه آزاد انزلی که در مراحل بازسازی برج های سقوط کرده قرار دارد، همه پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع برق گیلان( در سطوح ولتاژی 400، 230، 132 و 63 کیلوولت ) از ساعات پایانی روز پنج شنبه مورخ 14 بهمن ماه در مدار قرار داشته و برقدار می باشند و هیچگونه خاموشی پایدار ناشی از شبکه انتقال و فوق توزیع در شبکه گیلان رخ نداده است.

وی یادآور شد: میزان خسارات وارده ناشی از برف از سوی کارشناسان در دست بررسی است و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد و ان شاء الله طی چند روز آینده خطوط و دکلهای اسیب دیده مرمت خواهند شد.

ارسال شده در دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲ بعدازظهر
کد خبر: 234
آخرین خبر ها
گزیده خبرها