استاندار گیلان:مردم نگران نباشند

استاندار گیلان:مردم نگران نباشند

اسرار امروز .بیش از 700 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و بیش از 3 هزار نیروی خدمت رسان آماده هستند /تمامی نیروهای عملیاتی در میدان هستند.

استاندار گیلان گفت: از شب گذشته تاکنون، تمامی نیروهای ستادی و عملیاتی برای مقابله با دشواری های ناشی از بارش برف سنگین در استان، در میدان کار حضور دارند و جای هیچگونه نگرانی برای مردم نیست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه بازدید میدانی در شهرستان رشت به منظور بررسی نحوه خدمات رسانی دستگاهها به مردم با قدردانی از تلاش های خوب مجموعه ستاد مدیرت بحران در خدمات رسانی به مردم افزود: از سه روز قبل ستاد مدیریت بحران استان فعال است و از شب گذشته که بارش برف از نقاط غربی استان و مناطق حیران و آستارا شروع شده ، نیروهای ستادی بدون هیچ گونه استراحتی به صورت آماده در صحنه حضور دارند و پای کار می باشند .

دکتر نجفی با اشاره به بازدید خود از مناطق مختلف رشت اظهار داشت : در این بازدید بنده شاهد حضور فعال تمامی نیروهای حوزه شهری ، امدادی و خدمات رسانی در بخش های مختلف بودم که مشتاقانه و با علاقمندی به مردم خدمت می کردند .

وی با اشاره به بازدید خود از مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت اظهار داشت : این مرکز به منظور برقراری نظم و انظباط در حوزه شهری ایجادگردیده است .

وی برلزوم شکل گیری مراکز کنترل ترافیکی در سراسر استان تاکید کرد و افزود : در اکثر کشورها دنیا نیز از اینگونه امکانات الکترونیکی به منظور برقراری نظم و انظباط شهری بهره می گیرند .

استاندار گیلان با قدردانی از مشارکت خوب مردمی در خدمات رسانی به مردم اظهار داشت : از حضور فعال رسانه که در روزهای سخت همراه مسئولین هستند قدردانی می کنم .

وی اظهار کرد: با وجود بارش 50 سانتیمتری برف در آستارا و 120 سانتیمتر در برخی نقاط بالادست و کوهستانی، با تلاش بی وقفه نیروهای مربوطه تمامی راه های استان باز است .

نجفی با اشاره به بارش برف در سراسر استان تصریح کرد: راهداران و نیروهای تامین کننده انرژی اعم از برق، آب و گاز، نفت و سی ان جی حضور خوب و قوی دارند ، بدون اینکه هیچ گونه قطعی در این موارد داشته باشیم.

استاندار گیلان یادآور شد: اگر در بحث برق قطعی هایی بوده ، به صورت موردی است که بلافاصله پس از اعلام شهروندان با شرکت برق ، اکیپ های عملیاتی در اسرع وقت در آن محل حضور یافته و مشکل ایجاد شده را برطرف می کنند. وی با بیان اینکه بیش از 700 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و بیش از 3 هزار نیروی خدمت رسان در بخش های مختلف در استان حضور دارند، تصریح کرد: راهوران و نیروهای پلیس راه نیز در کنار راهداران در شهرها و راه های استان برای هدایت خودروها حضور دارند.

نجفی ادامه داد: از شب گذشته تمامی اعضای ستاد بحران و شهرداران بیدار هستند و در کنار آنها اعضای شورای شهر و روستاها و دهیاران ، در کنار بخشداران حضور دارند. وی یکی از نقاط قوت در بارش برف در این مرحله را حضور بیش از 50 درصد امکانات بخش خصوصی عنوان و اضافه کرد: اینها عمدتا خودشان برای حضور و کمک اعلام آمادگی کرده اند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی هواشناسی این سامانه بارش زا فردا (شنبه) از شرق استان خارج می شود، گفت: هیچ نگرانی وجود ندارد و در زمینه تامین ارزاق و مایحتاج عمومی مشکلی نداریم.

نجفی از شهروندان خواست تا از سفرهای غیر ضروری در جاده های استان بپرهیزند و در جاهایی که نباید خودروها را پارک کنند، موضوع را رعایت کنند تا راهداران بتوانند بهتر خدمات رسانی کنند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: مردم بدانند خادمین شان در کنارشان هستند و امیدواریم شرایطی بوجود آید که این نعمت الهی، موجب بروز مشکلی برای کسی نشود و همه ما یاد بگیریم که از این نعمت بهره مند شویم و برف را سفید ببینیم.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱:۲۴ بعدازظهر
کد خبر: 244
آخرین خبر ها
گزیده خبرها