به 5 هزار و 694 بیمار در بارش برف خدمات رسانی شد

به 5 هزار و 694 بیمار در بارش برف خدمات رسانی شد

اسرار امروز. دکتر شاهرخ یوسف زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: با توجه به کاهش شدید دما و یخبندان طی روزهای آتی دو عارضه مستقیم و غیر مستقیم شهروندان ما را تهدید می کند.

وی افزود : حمله حاد قلبی از جمله عارضه مستقیم بوده که به دلیل کاهش شدید دما و در حین برفروبی اتفاق می افتد و سلامت افراد را به خطر می اندازد که متاسفانه یک مورد فوت هم در لاهیجان در این زمینه داشتیم. بنابراین توصیه می شود افرادی که دچار عارضه قلبی هستند از فعالیتهای فیزیکی در هوای سرد پرهیز کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن که در اثر استفاده از بخاریهای غیر استاندارد ایجاد می شود از جمله عارضه های مستقیم کاهش دما و سرماست.

یوسف زاده در اد امه به عوارض غیر مستقیم کاهش دما اشاره کرد و تصریح کرد: شکستگی اندامها در اثر سُر خوردن در یخبندان و در حین راه رفتن و برفروبی روی پشت بامها نیز تهدیدی جدی است که باید به آن توجه شود.

وی همچنین توصیه کرد:هموطنان ما زمانیکه از حاشیه ساختمانها عبور می کنند باید مواظب سقوط انبوه برفهای یخ زده روی شیروانیها باشند.

وی همچنین به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی به بیماران در طول بارش برف اشاره کرد و گفت: ۵۵ نوزاد در جریان بارش شدید برف در این استان بدون هیچ مشکل متولد شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان در پایان خاطر نشان کرد: همچنین در این مدت ۷۳ نفر دچار حوادث ناشی از برف شدند و یک نفر فوتی نیز در شهرستان لاهیجان به دلیل سکته قلبی حین برف روبی داشتیم.ضمنا ۱۴ مورد مسمومیت با گاز مونواکسید کربن، ۴۹ بیمار دیالیزی و انتقال ۵۹ مادر حامله پرخطر به مراکز درمانی استان گیلان از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان د است.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷ بعدازظهر
کد خبر: 252
آخرین خبر ها
گزیده خبرها