مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای استان گیلان : 100 میلیارد تومان پروژه در بهار 1396 به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای استان گیلان : 100 میلیارد تومان پروژه در بهار 1396 به بهره برداری می رسد

اختصاصی/اسرار امروز.اجرای 385 میلیارد تومان پروژه های خطوط انتقال و فوق توزیع برق برای اولین بار در کشور از طریق بانک توسعه زیرساخت آسیا/

نوسازی و احداث پروژه های جدید از طریق مناقصه 56 میلیون یورویی بصورت فاینانس بین المللی

۲ هزار و ۸۷۰ کیلومتر مدار خطوط انتقال و فوق توزیع در گیلان وجود دارد و پایداری شبکه های انتقال و فوق توزیع برق در سطوح ولتاژی 63، 132، 230 و 400 کیلو ولت در حیطه کاری اصلی شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان می باشد. استان گیلان دارای پنج نیروگاه سیکل ترکیبی، آبی و بادی با یک میلیون و 330 هزار مشترک برق است.

شرکت برق منطقه ای استان گیلان با حضور مدیر عامل نمونه وزارت نیرو در کمتر از 2 سال ،دستاوردهایی از قبیل بهره برداری از 156 کیلومتر مدار و خطوط فوق توزیع و انتقال جدید ،ایجاد 495 مگا ولت ظرفیت جدید پستهای انتقال و فوق توزیع، دریافت لوح تقدیر از مدیر عامل شرکت توانیر و کسب رتبه اول بین 9 شرکت برق منطقه ای کشور برای کاهش ۳۰۰۰ مگاواتی مصرف برق در پیک مصرف سالجاری برای این شرکت بزرگ داشته است.

عظیم بلبل آبادی فارغ التحصیل رشته برق قدرت از دانشگاه صنعتی شریف در سال 1364 است. سوابقی همچون ۵ سال مسئولت آزمایشگاه ماشینهای الكتریكی دانشكده برق دانشگاه صنعتی شریف ، کارشناس پست در شركت مهندسین مشاور مشانیر از سال ۱۳۶۷ تا پایان ۱۳۷۲، رئیس قسمت طراحی و نظارت خطوط و پستها در شركت برق منطقه ای گیلان به مدت ۷ سال ، مجری طرح خطوط در شركت برق منطقه ای گیلان به مدت 2 سال، معاون برنامه ریزی و تحقیقات شركت برق منطقه ای گیلان به مدت 2 سال، معاون طرح و توسعه شركت برق منطقه ای گیلان به مدت 11 سال را در کارنامه خود دارد.

بلبل آبادی موفقیتهای خود را مرهون تلاش و مسئولیت پذیری همکاران این شرکت عنوان می نماید و برای ایجاد آسایش مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان در یک نشست خبری با بیان اینکه بر اساس فرمایش امام راحل بیان عملکرد مسئولان نظام در حقیقت ارائه کارنامه فرزندان انقلاب است ، گفت: صنعت برق دارای سه محورتولید ، توزیع و انتقال و فوق توزیع می باشد و شرکت برق منطقه ای وظیفه انتقال و فوق توزیع را بر عهده دارد. همچنین نیروگاه‌های گیلان عهده دار تولید برق مصرفی گیلان و مازاد مصرف استان هستند و برق تولید شده مازاد مصرف استان گیلان به استان‌های همجوار ارسال می‌شود.

این مقام مسئول در شرکت برق منطقه ای گیلان در ادامه با بیان اینکه پروژه قابل افتتاحی برای دهه فجر سالجاری نداشتیم ،اعلام کرد : پروژه پست ۶۳/۲۰ کیلوولتی توحید گلسار ، پست ۶۳/۲۰ کیلوولتی مسکن مهر انزلی ، پست ۶۳/۲۰ کیلوولتی صومعه سرا و 2 دستگاه پست سیار و خطوط ارتباطی مربوطه از پروژه های در دست اجراست و در یک دوره 16 تا 18 ماهه با ارزشی بالغ بر 100 میلیارد تومان در نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان با اشاره به وجود 3 هزار مگاوات پتانسیل انرژی بادی در منجیل اظهار کرد: با همکاری سازمان انرژی نو و سازمان هواشناسی از اواخر سال گذشته توانستیم مطالعات در خصوص پتانسیل انرژی خورشیدی را آغاز کنیم که خوشبختانه مورد استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار گرفته است .

وی با اشاره به تولید 350 مگاوات برق از انرژی بادی و 60 مگاوات از انرژی خورشیدی ، در خصوص وجود پتانسیل انرژیهای نو در این استان گفت: با توجه به شرایط اقلیم و جوی استان گیلان و وجود موهبت های الهی اعم از باد،خورشید و دریا برای سرمایه گذاری در این بخش با همکاریهای شرکتهای سانا و توانیر برنامه ریزیهای لازم شد و برای ایجاد 150 مگاوات تولید برق از انرژی بادی هم در حال مذاکره هستیم. ضمنا تولید برق از انرژی خورشیدی به میزان 40 مگاوات تولید برق از سوی سرمایه گذاران خارجی و 20 مگاوات از سوی سرمایه گذاران داخل کشور در دست اجرا است.

وی در زمینه فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای اقتصاد مقاومتی یادآور شد: شرکت برق منطقه ای پروژه های تکلیفی در بحث اقتصاد مقاومتی را در دست اجرا دارد که در بحث مولدهای مقیاس کوچک 25 مگاواتی تاکنون برای 6 مولد و 150 مگاوات تولید انرژی برق قرارداد منعقد شده است.

بلبل آبادی در ادامه سخنانش از گیلان به عنوان بهترین و بهینه ترین شبکه انتقال و فوق توزیع کشور نام برد و اضافه کرد: شرکت برق منطقه ای گیلان در بحث کاهش تلفات به عنوان بهترین و بهینه ترین شبکه انتقال و فوق توزیع کشور است که با ۱٫۶۳ درصد تلفات ،در کف قرار دارد .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان در ادامه به پیک مصرف برق در تابستان سالجاری اشاره کرد و گفت : پیک مصرف تابستان ما در 24 مرداد ماه سال گذشته حدود یکهزار و 608 مگاوات بوده و پیش بینی ما در این زمینه تا پایان سال1403 دو هزار و 300 مگاوات است. پس باید شبکه های انتقال و فوق توزیع بتوانند این میزان برق مصرفی را تامین کنند.

بلبل آبادی تاکید کرد: ما نیازمند این هستیم با احداث پستها و شبکه فوق توزیع جدید نیازها را رفع کنیم و البته مطالعات قبلا انجام شده و برنامه ها ی ما شفاف و روشن است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان با اشاره به اخذ تسهیلات از بانک توسعه زیرساخت آسیا برای اولین بار در کشور گفت: تنها نگرانی و چالش ما تامین نقدینگی است و برای اولین بار در کشور موضوع تامین منابع از طریق بانک توسعه زیرساخت آسیا را مد نظر قرار دادیم که حدود 385 میلیارد تومان پروژه تعریف شده و در حال پیگیری هستیم. خوشبختانه به مراحل خوبی هم رسیدیم و مجوز وزارت نیرو برای سازمان سرمایه گذاریهای خارجی نیز صادر شده است.

بلبل آبادی در پایان خبر از مناقصه 56 میلیون یورویی در گیلان داد و افزود: یک مناقصه بصورت فاینانس بین المللی در حدود 56 میلیون یورو بصورت تامین تجهیزات ،منابع مالی و کار مهندسی از دیگر اقدامات شرکت برق منطقه ای گیلان برای نوسازی و احداث پروژه های جدید در طی سالهای آتی است .

ارسال شده در چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۸ بعد از ظهر
کد خبر: 258
آخرین خبر ها
گزیده خبرها