مخالف راهی هستم که حاکمیت در حال پیمودن است
سید مصطفی تاجزاده:

مخالف راهی هستم که حاکمیت در حال پیمودن است

اسرار امروز. با حجاب اجباری و سلب حقوق شهروندی مخالفم/ مرگ خواهی دیگر بس است/ در انتخابات فرمایشی رأی دادن توجیهی ندارد/ با انحصار و تکصدایی صدا و سیما و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی مخالفم/ با سیاست خارجی پرهزینه و آمریکا ستیزی و روسیه دوستی مخالفم/ برای آشوب و به خیابان کشاندن مردم ثبت‌نام نکرده‌ام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از مهر، سید مصطفی تاجزاده پس از ثبت‌ نام در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در نشست خبری با خبرنگاران گفت: من یک زندانی سیاسی هفت ساله و ایرانی هستم که رسماً نامزد انتخابات شدم.

وی با بیان اینکه من یک اصلاح طلب، معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات دولت میرحسین موسوی و معاون سیاسی وزیر کشور در دولت سیدمحمد خاتمی هستم، افزود: پا در عرصه انتخابات نهادم تا بگویم مخالف راهی هستم که حاکمیت در حال پیمودن است، با سیاست داخلی و بستن دهان مخالفان و گرفتن حق تشکیلاتی از هر ایرانی که خشونت را نفی می‌کند مخالفم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: من با نظارت استصوابی مخالفم، من با نگاه طالبانی و داعشی به دین مخالفم. من به حجاب معتقدم اما با حجاب اجباری و سلب حقوق شهروندی مخالفم. من با سیاست خارجی پرهزینه و آمریکا ستیزی و روسیه دوستی مخالفم.

وی ادامه داد: من با تبعیض در استخدام‌ها و گزینش‌های عقیدتی مخالفم، من با انحصار و تکصدایی صدا و سیما و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نیز مخالفم.

تاجزاده تصریح کرد: باید به شرایطی که گرانی، رکود و بیکاری خیلی‌ها را به زیر خط فقر برده است، پایان دهیم.

فعال سیاسی اصلاح ‌طلب با بیان اینکه من برای دوستی آمده‌ام و با نگاه و ادبیات دشمن محور مخالفم، گفت: به اعتقاد من مرگ خواهی دیگر بس است.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: خروج از وضعیت فعلی ممکن است در صورتی که روندهای اشتباه پایان یابد.

وی با بیان اینکه من نامزد انتخابات شدم اما دعوای قدرت با کسی ندارم گفت: برای آشوب و به خیابان کشاندن مردم ثبت‌نام نکرده‌ام. ما مسیر تفکر و آشتی را ترک نخواهیم کرد حتی اگر طرف مقابل با ما دشمن کند. 

تاجزاده گفت: اختلافات عقیدتی و سیاسی نباید ایران را به مرحله آشوب بکشاند. من راه حل خود را در قالب اصلاحات ساختاری، رویکردی و رفتاری اعلام کردم و برنامه‌های خودم را به زودی اعلام می‌کنم. در صورت دستیابی به پست ریاست جمهوری متعهد می‌شوم که برنامه‌های خود را اجرا کنم.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: گروهی مطالبات من را رویاپردانه تلقی می‌کنند اما باید بگویم من هم تیم دارم هم رویاهای زیادی دارم، رؤیای حکومت قانون، رؤیای عدالت و آزادی و رؤیای انتخابات آزاد را دارم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری افزود: پیام من به حاکمیت این است که ما با شما با زبان قانون سخن می‌گوئیم و برای میل به حکومت قانون با شیوه‌های مسالمت آمیز عمل می‌کنیم و قانون شکنی ها را برنمی تابیم. ما در دامن خشونت نمی‌غلطیم.

وی گفت: مردم! انتخابات میراث انقلاب مشروطه است و رأی ندادن و رأی دادن حق هر شهروندی است. مشارکت زمانی موجه است که انتخابات معنادار باشد و زمانی مشارکت منطقی است که انتخابات رقابتی باشد در انتخابات فرمایشی رأی دادن توجیهی ندارد.

ارسال شده در جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۴:۴۷ بعد از ظهر
کد خبر: 2486822
آخرین خبر ها
گزیده خبرها