چند هزار نفر معطل تصمیمات خلق الساعه؟!
تفاوت یک موسسه پیشرو با عقب افتاده در تغییر اسم آن نیست

چند هزار نفر معطل تصمیمات خلق الساعه؟!

اسرار امروزبیش از ۱۵ مورد سوء مدیریت و اشکال در برگزاری یک آزمون داخلی ایجاد شد؟!بعید نیست برای تکمیل این شیرین کاری‌ها و نشان دادن بی تفاوتی به افکار عمومی، لوح تقدیری با امضای وزیر نیز به موسسه اهدا نمایند/ اگر ناراحت نمی‌شوید بصورت شفاف همه آمار قبولی ها، درصد‌های قبولی، چند برابر ظرفیت مصاحبه، شرایط مصاحبه، پاسخنامه آزمون، کارنامه همه افراد و... را منتشر کنید

 آزمون استخدامی تبدیل وضعیت نیرو‌های شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع نیروی برق در سراسر کشور را می‌توان نمونه‌ای از یک مدیریت مدرن و پیشرفته در صنعت برق برشمرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از برق نیوز، این آزمون گوشه‌ای از توانمندی‌های مدیریتی در برگزاری یک آزمون را به نمایش گذاشت و استاندارد‌های برگزاری آزمون‌ها را چند پله ارتقاء داد!

برگزاری این آزمون جایی است که به دلیل حساسیت‌های رسانه‌ای و تعدد شرکت کننده ها، تصمیمات با ملاحظات زیاد انجام می‌گیرد چه رسد به بقیه تصمیماتی که برای خاموشی ها، پرداخت بیمه خسارات تجهیزات برقی، دریافت غیرحضوری قبوض و... انجام گرفته و یا در حال انجام است!

از وقتی برگزاری آزمون تبدیل وضعیت شرکت‌های توزیع مطرح شد تا همین امروز که این خبر منتشر می‌شود شرایط برگزاری بار‌ها و بار‌ها تغییر کرد و چند هزار نفر از شرکت کنندگان با مصیبت‌های ناشی از تصمیمات خلق الساعه و عجیب و غریب روبه رو شدند.در زیر نمونه‌ای از دستاوردهای مدیریتی و عجایب تصمیم گیری در برگزاری آزمون را می‌خوانید:

۱- ابتدا لیست جمع کردند برای تبدیل وضعیت بدون آزمون، بعد یکباره تصمیم عوض شد که آزمون باشد

۲- ماه‌ها درگیر این بودند که سازمان سنجش متولی برگزاری باشد یا موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق

۳- موسسه یکباره اعلام می‌کند هفته آینده ثبت نام آزمون است ولی سایتش دچار مشکل می‌شود!

۴- شرایط ثبت نام چند روز پس از شروع ثبت نام، یکباره وسط ثبت نامها تغییر می‌کند!

۵- مشخص نبودن منابع آزمون! و سردرگمی داوطلبان برای مطالعه

۶- تاریخ برگزاری آزمون بخاطر کرونا به تعویق می‌افتد، اما به زمانی که همچنان کرونا در وضعیت بحرانی است!

۷- معاون وزیر نامه می‌دهد آزمون را لغو می‌کند توانیر قبول نمی‌کند! و بلاتکلفی طولانی تا چند روز مانده به آزمون

۸- آزمون یکباره از حالت سراسری به استانی تغییر وضعیت پیدا کرده و ۵ استان کنسل می‌شود

۹- علیرغم اعلام قبلی، دریافت کارت ورود به جلسه با مشکل سایت و مشاهده روبه رو می‌شود!

۱۰- ابتدا آزمون را برای یک استان لغو، ولی در کمال تعجب دوباره خبر از برگزاری می‌دهند!

۱۱- به حوزه برگزاری آزمون تیراندازی شده!!! و در چند حوزه مراقبت‌ها بحث برانگیز می‌شود

۱۲- عدم برگزاری استاندارد آزمون صدای خیلی‌ها را در می‌آورد

۱۳- سوالات غیراستاندارد بوده و موسسه از انتشار پاسخنامه آن خودداری می‌کند

۱۴- نتایج اعلام می‌شود، ولی دوباره سایت هنگ می‌کند و مدتی امکان مشاهده کارنامه‌ها نیست!

۱۵- در عین ناباوری فقط کارنامه مردودی‌ها قابل مشاهده است و قبول شده ها نمی‌توانند کارنامه خود را ببینند!

تازه گفته می‌شود در حین برگزاری، ظرفیت‌های تبدیل وضعیت هم تغییر کرده است که بصورت رسمی توانیر در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

 اگر برگزاری آزمون را به سازمان سنجش آموزش کشور می‌دادند حداقل ۱۱ مورد از ۱۵ مورد فوق خود به خود اتفاق نمی‌افتاد. این چه مدل مدیریتی است که بیش از ۱۵ مورد سوء مدیریت در برگزاری یک آزمون داخلی رخ داده است؟ شما همین مدل مدیریت را مثلا در دریافت الکترونیکی قبوض برق می‌توانید ببینید. در اینجا هم بیش از ۱۵ مورد سوء مدیریت و تصمیم وجود دارد که باعث شده مردم سردرگم و دچار مشکلات فراوان شوند.

مهمتر از همه این‌ها بی توجهی توانیر و مقامات ارشد به این سوء مدیریت هاست. اگر بجای ۱۵ مورد سو مدیریت در برگزاری این آزمون ۴۰ مورد هم اتفاق می‌افتد کسی ککش هم نمی‌گزید در حالی که سه مورد از آن‌ها کافی است تا مدیریت موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق را برکنار کنند.

بعید نیست برای تکمیل این شیرین کاری‌ها و نشان دادن بی تفاوتی به افکار عمومی، لوح تقدیری با امضای وزیر نیز به موسسه اهدا نمایند. هنوز مرحله برگزاری مصاحبه‌ها و اعلام نتایج نهایی مانده است. وزیر نیرو هم که قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را منتشر کرد.

 اگر ناراحت نمی‌شوید بصورت شفاف همه آمار قبولی ها، درصد‌های قبولی، چند برابر ظرفیت مصاحبه، شرایط مصاحبه، پاسخنامه آزمون، کارنامه همه افراد و... را منتشر کنید. تفاوت یک موسسه پیشرو با عقب افتاده در تغییر اسم آن نیست در تفکر مدیران آن است.

ارسال شده در شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۷:۵۵ بعد از ظهر
کد خبر: 5565112
آخرین خبر ها
گزیده خبرها