مجلس انقلابی  با پراید و سمند به رقابت بنز و BMW می رود!
آیا کرکره هزاران کسب و کار با طرح مجلس انقلابی پایین کشیده می شود؟

مجلس انقلابی با پراید و سمند به رقابت بنز و BMW می رود!

اختصاصی/ اسرار امروزنمایندگان مجلس انقلابی که پیش از انتخابات فریاد می کشیدند مردم غریبه نیستند و باید در جریان امور قرار بگیرند!!/ اگر می خواهند از حقوق مردم صیانت کنند چطور ولی نعمتان خود را محرم ندانستند و  آن سوی دربها و بدون نظارت مردم چنین تصمیمی گرفته اند؟!/ در شرایطی که مردم درگیر بدترین مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند، مطرح شدن چنین طرحی چه الزامی داشت؟/ چرا  اعتراضات مردم را نادیده گرفتند؟!/ آیا فضای مجازی به فضای امنیتی تبدیل شود؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، معیشت بسیای از مردم در این روزهای کرونایی بشدت  به فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی گره خورده و طرح هر گونه موضوع فیلترینگ، با نگرانی  و اعتراض شدید مردم کشور مواجه می‌شود. هر چند پیش از این دولتها نیز در راستای حمایت از این حق مردم، بارها اعلام کرده بودند با فیلترینگ مخالف هستند و برای مقابله با فیلتر بی ‌ضابطه تلاش می کنند، اما در عمل نتوانستند به وعده های خود آن طور که باید، عمل کنند.

 نمایندگان انقلابی که پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم، فریاد می کشیدند مردم غریبه نیستند و باید در جریان همه امور قرار بگیرند، این بار اما در طرحی که سرنوشت و زندگی کاری و اجتماعی عده زیادی از مردم به آن گره خورده، خیلی قانونی اعتراضات مردم را نادیده گرفتند و با طرحی موافقت کردند که قرار است از حقوق کاربران در فضای مجازی صیانت کند!

 طرحی که صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی نامیده شده، اما گفته می شود قرار است روی کل اینترنت و پهنای باند ورودی و خروجی  و کل ساختار اینترنت کشور قانون گذاشته و جرم ‌نگاری ‌کند.

با اصل 85 قرار دادن این طرح توسط نمایندگان مجلس انقلابی، این ذهنیت در اذهان عمومی ایجاد شده که قرار است فضای مجازی به فضای امنیتی تبدیل شود که کنترل آن نیز به نیروهای مسلح سپرده شده است. موضوعی تخصصی که پیش از این توسط  وزارت ارتباطات که تخصص این کار را دارد ، مدیریت می شد.

 اگر چه نمایندگان موافق مجلس انقلابی دوره یازدهم این طرح تاکید می کنند که می خواهند از حقوق کاربران فضای مجازی صیانت کنند، اما دلیل اینکه نمایندگان مدعی شفافیت که پیش از انتخابات مجلس فریاد می‌زدند مردم غریبه نیستند و باید  در جریان همه امور قرار بگیرند چرا پشت دربهای بسته چنین موضوع مهمی را تصویب کردند، در هاله از ابهام قرار دارد!

  موضوعی تخصصی که بجای طرح در کمیسیونهای تخصصی ، در کمیسیون فرهنگی طرح می شود که در این زمینه تخصص ندارد!

این موضوع در اذهان عمومی تداعی شده که نمایندگان مجلس تلاش کردند تا رسیدگی به طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و ساماندهی شبکه های اجتماعی» را به ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی ببرند ، چون کمیسیون فرهنگی مجلس می تواند این طرح را بررسی و تبدیل به یک قانون آزمایشی کرده و تا پایان مهلت آزمایشی بودن این قانون، در صحن علنی مجلس بررسی شود.

 البته سوال اصلی اینجاست که در وضعیت فعلی حساس کشور و در شرایطی که مردم درگیر بدترین مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند، مطرح شدن چنین طرحی چه الزامی داشت؟

نمایندگان مجلس انقلابی که مدعی صیانت از حقوق مردم هستند در یکسال گذشته چرا از سفره های مردم صیانت نکردند که اکنون شاهد سراب سفره در خانه های غالب مردم کشور هستیم؟ چرا هنوز از بسته اقتصادی مجلس انقلابی و گشایش اقتصادی مردم کشور خبری نشد؟ چرا مجلس انقلابی مشکلات مردم را نمی بیند؟

 نمایندگان مدعی انقلابی بودن که تاکنون تن به شفافیت ندادند و علیرغم مخالفت مردم کشور، پشت درهای بسته ادعا می کنند که می خواهند از حقوق کاربران فضای مجازی صیانت کنند!!!

این اساتید برگزاری جلسات غیرعلنی مشخص نیست اگر می خواهند از حقوق مردم صیانت کنند چطور ولی نعمتان خود را محرم ندانستند و یواشکی آن سوی دربها و بدون نظارت مردم چنین تصمیمی گرفته اند.

 در حال حاضر بنا بر اذعان برخی نمایندگان، خیلی از مسئولان اینترنت بدون فیلتر دارند و هیچ گاه  تحت پیگیرد قانونی قرار نگرفته اند؟! سوال جدی که مطرح می‌شود این است که  چرا مسئولان می‌توانند از چنین فضایی استفاده کنند اما مردم نمی‌توانند؟ آیا این یک رویکرد دوگانه نیست؟ آیا با این کار باعث نا امیدی مردم و فاصله بیشتر آنان با مسئولان نخواهد شد؟ همه کسانی که مسئولیت دارند باید حافظ قانون باشند. باور کنید مردم از رفتارهای دوگانه مسئولین خسته شده‌اند . آیا مردم حق ندارند که بگویند چرا این دغدغه امنیتی باید برای ما باشد و چرا مسئولین مسثتنی  هستند؟ 

نمایندگانی مجلس انقلابی بدون اینکه زمینه های لازم را فراهم کنند تصمیم دارند با پراید و سمند به رقابت بنز و بی‌ام‌ و بروند و با اجرای این طرح نه تنها  بخش عمده ای از کسب و کارها  دچار آسیب خواهند شد، بلکه هر کاربری اگر در فضای اینترنت می‌خواهد از یک ایمیل استفاده کند با این قانون دچار مشکل خواهد شد!!

این نگرانی وجود دارد که با ادامه تحریمها تا 4 ماه آینده،  کرکره هزاران کسب و کار با طرح مجلس انقلابی پایین کشیده می شود و میلیونها نفر بیکار می شوند.

مردم می گویند:  همانگونه که نتوانستیم پول واکسن‌های خریده شده از کواکس را پرداخت کنیم آیا نمایندگان مجلس خبر ندارند که در شرایط تحریم ، پیام رسانهای خارجی نمی توانند در ایران دفتر داشته باشند ؟!

امید است نمایندگان انقلابی مجلس شورای اسلامی با جلوگیری از عدم اجرای طرحهایی که با اعتراضات شدید مردم روبروست، اگر نمی توانند باری از روی دوش مردم بردارند، حداقل باری روی مشکلات مردم اضافه نکنند.

 

ارسال شده در جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۵:۲۷ بعد از ظهر
کد خبر: 7245868
آخرین خبر ها
گزیده خبرها