اخراج خبرنگاران از جلسه علنی، هدیه روز خبرنگار رییس شورای شهر سنگر؟!

اخراج خبرنگاران از جلسه علنی، هدیه روز خبرنگار رییس شورای شهر سنگر؟!

اختصاصی/ اسرار امروزعلیرضا حسن نیا خمیرانی بجای تقدیر از خبرنگاران در روز خبرنگار، آنان را از این جلسه علنی اخراج کرد!!/ ابقای مجدد شهردار جوان با اکثریت آراء به مذاق رییس شورای شهر سنگر خوش نیامد!/ به نظر می رسد برخی اعضای ششمین دوره شورای شهر سنگر می خواهند رویه شورای گذشته را ادامه دهند!!/ فرماندار شهرستان رشت گفت: شهر سنگر بیش از این توان آزمون و خطا را ندارد و مردم را نمی توان معطل این اختلافات کرد و اینگونه رفتارها را به هیچوجه نمی پذیریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شورای شهر سنگر در طول دوره پنجم ، به دفعات سوژه رسانه ها بود. حاشیه هایی که با سنگ اندازی ها برخی، اصرار بر این بود که شهردار جوان این شهر با دست و پای بسته بدود!

وساطت های معتمدین، بلاتکلیفی مردم و مداخله قانون هم تا آخرین لحظات نتوانست، برخی اعضای دوره قبل را اقناع کند که در این نزاع و تنش ها فقط مردم ضرر می کنند و در نهایت عمران و آبادی این شهر که باید با وفاق و همدلی اعضای شورا  محقق می شد، در بیشتر موارد بلاتکلیف ماند.

مردم سنگر از پیگیری و تلاش شهردار پر تلاش سنگر  رضایت دارند و معتقدند عقب ماندگی این شهر نتیجه دامن زدن به اختلافات در شورای پنجم بوده است.

مردم شهر سنگر با حضور پرشور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر، امید داشتند تا با تصمیم سازی های درست در روزهای نخست فعالیت شورای ششم، شاهد رونق و آبادی سنگر باشند اما زهی خیال باطل.

به گزارش سلام سنگر، اولین جلسه علنی شورای شهر در 17 مرداد و روز خبرنگار برای تعیین و تکلیف شهردار سنگر برگزار شد و در حالی که قرار بود در جلسه علنی امروز برای ابقاء یا انتخاب شهردار تصمیم گرفته شود، علیرضا حسن نیا خمیرانی بجای تقدیر از خبرنگاران، آنان را از این جلسه علنی اخراج کرد!!

پس از اخراج خبرنگاران از اولین جلسه شورای شهر سنگر و انتظار دو ساعته این فعالان عرصه رسانه برای انعکاس اخبار جلسه، باز هم رییس شورای شهر سنگر کوتاه نیامد و با فشار به این فعالان حوزه رسانه ، اصرار کرد که باید شهرداری سنگر را ترک کنند!!

جلسه ای علنی که باید در مورد انتخاب شهردار سنگر تصمیم گیری می شد اما به نظر می رسد برخی اعضای ششمین دوره شورای شهر سنگر می خواهند رویه شورای گذشته را ادامه دهند!!

علاوه بر اخراج خبرنگاران از جلسه علنی انتخاب شهردار نکته قابل تامل در این جلسه ، بی احترامی خمیرانی به اکثریت آراء برای  ابقای شهردار جوان سنگر بود. ابقای مجدد شهردار جوان سنگر به مذاق رییس شورای شهر سنگر خوش نیامد و از امضای صورتجلسه انتخاب شهردار امتناع کرد؟!

علی فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت در تماسی تلفنی در خصوص این ماجرا گفت: شهر سنگر بیش از این توان آزمون و خطا را ندارد و مردم را نمی توان معطل این اختلافات کرد.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه اینگونه رفتارها را به هیچوجه نمی پذیریم ضمن توصیه به شورای شهر سنگر در تعیین و تکلیف سریع انتخاب شهردار، خاطرنشان کرد: اگر در خصوص انتخاب شهردار سنگر فورا اقدام نشود، در چارچوب ضوابط و قانون از طریق مقام محترم قضایی اقدام خواهیم کرد.

گفتنی است علیرضا حسن نیا خمیرانی پیش از نیز در دوره سوم شورای شهر سنگر عضو بود که بنا به دلایل نامعلوم  مجبور به کناره گیری شد.

اکنون مردم شهر سنگر از فرماندار شهرستان رشت و قوه قضاییه انتظار دارند تا گام عملی برای برخورد با این اختلافات در ابتدای راه فعالیت شورای ششم شهر سنگر را بردارند تا عمران و رفاه مردم این شهر معطل کم کاری و اختلافات برخی اعضای شورای شهر سنگر نشود.

ارسال شده در دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳ قبل از ظهر
کد خبر: 7227834
آخرین خبر ها
گزیده خبرها