با امید به آینده بهتر از هیچ تلاشی و کوششی فرو گذاری نکنیم
استاندار گیلان در پیام نوروزی سال 1396 عنوان کرد

با امید به آینده بهتر از هیچ تلاشی و کوششی فرو گذاری نکنیم

قبل از برجام در گیلان سرمایه گذاری خارجی نزدیک به صفر بوده است/پرداخت تسهیلات به بیش از 800 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی/ احیای 195 واحد تولیدی/ تسطیح و یکپارچه سازی بیش از 10 هزار هکتار شالیزار

استاندار در پیام نوروزی سال 1396 هجری شمسی ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید با گزارش کوتاهی از دستاوردهای دولت تدبیر وامید در کشور و استان گیلان گفت : اعتقاد داریم که همه باید دست به دست هم دهیم و با امید به آینده بهتر از هیچ تلاش و کوششی فرو گذاری نکنیم .

متن کامل پیام نوروزی دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان به شرح زیر است:

یا مقلب القلوب و الابصار

با عرض سلام و ادب ،

خدای منان را سپاسگذارم که بار دیگر فرصتی داد تا حلول سال نو و آغاز فصل شکوفایی و تجدید طبیعت را که نهال تدبیر در جای جای این سرزمین پهناور ریشه دوانیده و بارقه های امید در دیدگان مردم صبور و آگاه ایران اسلامی پدیدار گشته صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نمایم .

سال گذشته سال موفقیت دولت و ملت عزیز ایران در عرصه های مختلف بوده است ؛ ثبات بازار ، افزایش صادرات و فزونی صادرات بر واردات بعد از چهار دهه ، مهار تورم ، رشد مناسب اقتصادی ، بدست آوردن جایگاه مناسب در صادرات نفت ، امنیت بی نظیر ، خودکفایی در برخی از محصولات کشاورزی از جمله این موفقیت ها بوده که در چهار چوب اقدام و عمل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی بوده به دست آمده است .

گشایش برجام و تاکید بر اجرای حقوق شهروندی نیز از جمله توفیقات دیگر دولت بوده است . در استان گیلان نیز ، حسب گزارش مرکز آمار ایران الحمدا... و با عنایت خداوند توفیقات خوبی بدست آمد که در این فرصت کوتاه به چند نمونه اشاره می نمایم :

- دست یابی به نرخ بیکاری کمتر از میانگین کشوری که بعد از سالها اتفاق افتاد

- انجام 5 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی توسط بخش خصوصی

- نهایی شدن 186 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی ، قابل ذکر است که قبل از برجام در گیلان سرمایه گذاری خارجی نزدیک به صفر بوده است

- پرداخت تسهیلات به بیش از 800 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی و احیای 195 واحد تولیدی

- افزایش صادرات غیر نفتی

- افزایش شرکت های فن آور و دانش بنیان

- افزایش تولیدات کشاورزی

- تسطیح و یکپارچه سازی بیش از 10 هزار هکتار شالیزار

- ساماندهی صنعت بحران زده چای

- ارتقاء طرح تحول سلامت و بهداشت

- ارتقاء شاخص های زیر بنایی در آب ، راه و خصوصا گاز روستایی

- تکمیل بخشی از آزاد راه رشت – قزوین اجرای آزمایشی اتصال خط ریلی آستارا – آستارا و نیز طی ماههای آینده راه آهن قزوین – رشت به بهره برداری خواهد رسید که هرسه پروژه ازتاکیدات رئیس جمهوری بوده است.

در سال آینده ، انشاء ا... ما شاهد برگزاری همزمان دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم ، بی شک به عنوان امانت داران آراء شما معتقدیم که حضور حداکثری و خیره کننده در انتخابات بر تقویت و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی اثر گذار خواهد بود .

در پایان عرایضم ضمن آرزوی سالی پر برکت همراه با سلامتی برای شما عزیزان و گرامی داشت یاد شهدای عزیز انقلاب اسلامی ، اعتقاد داریم که همه باید دست به دست هم دهیم و با امید به آینده بهتر از هیچ تلاش و کوششی فرو گذاری نکنیم .

ارسال شده در دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲:۲۸ بعدازظهر
کد خبر: 3630518
آخرین خبر ها
گزیده خبرها