۱۶ هزار واحد خونی در گیلان اهدا شده است
مدیرکل انتقال خون استان گیلان:

۱۶ هزار واحد خونی در گیلان اهدا شده است

اسرار امروز. بابک پاکدل گفت: سهم بانوان گیلانی ۵۵۵ واحد خون است/ بهبود مشارکت بانوان در اهدای خون نیازمند فرهنگ ‌سازی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس، بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت: اهدای خون یک سنت حسنه در کشور است و با توجه به اینکه  در برخی از واحدهای خونی با کمبود مواجه هستیم  با اهدای خون به راحتی می‌توان این کمبود را برطرف کرد.

پاکدل افزود: ۱۶ هزار واحد خونی در استان گیلان اهدا شده که در این بین، سهم بانوان گیلانی ۵۵۵ واحد خون است.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با تاکید بر لزوم توجه به انجام کارهای فرهنگی در خصوص گسترش انتقال خون در گیلان افزود: این میزان اهدای خون توسط بانوان، معادل ۳.۴۵ درصدی مجموع خون‌های اهدا شده در استان گیلان است.

پاکدل، گیلان را یکی از استان‌های پرمصرف در حوزه فرآورده‌های خونی دانست و بیان کرد: گیلان به دلیل شرایط زیست محیطی یکی از استان‌های پرمصرف در حوزه مصرف فرآورده‌های خونی است به این منظور بهبود مشارکت بانوان در اهدای خون نیازمند فرهنگ ‌سازی است.

وی با اشاره به‌ عدم تفاوت در اهدای خون زنان و مردان تصریح کرد: هیچ تفاوتی میان اهدای خون توسط بانوان و آقایان وجود نداشته و تنها در طول مدت هر دوره اهدای خون تفاوت وجود دارد که در بانوان هر چهار ماه یک بار می‌توانند خون اهدا کنند.

ارسال شده در جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲:۳۵ بعد از ظهر
کد خبر: 1713643
آخرین خبر ها
گزیده خبرها