از تلاش و پیگیری بخشدار خمام تقدیر کرد
رییس شورای اسلامی روستای کویشا

از تلاش و پیگیری بخشدار خمام تقدیر کرد

اختصاصی/اسرارامروز.روستای کویشا از توابع بخش خمام شهرستان رشت است.این روستا 320 خانوار و جمعیتی حدود یکهزار و 100 نفر را درخود جای داده است.عمده شغل اهالی این روستا کشاورزی و دامداری سنتی است.

صفر صدیق رییس شورای اسلامی روستای کویشا در یک گفتگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت: توسعه و آسفالت راه های روستایی باعث می شود تا میزان دسترسی مردم به سایر امکانات مورد نیاز زندگی افزایش یافته و نتیجه این اقدام کاهش میزان مهاجرت به مناطق شهری خواهد بود.

وی افزود: افزایش اشتغال، رشد سرمایه ‌گذاری، افزایش تکنولوژی کشاورزی و بهبود سطح بهداشت از شاخص‌ های مهم توسعه در روستاها می باشد.

رییس شورای اسلامی روستای کویشا در ادامه این گفتگو یادآور شد: قطعا اگر همکاری آقایان رمضان غلامی و حسن ابراهیمی اعضای شورای اسلامی این روستا و تلاش ناصر ابراهیمی ،دهیار عزیز ما نبود نمی توانستیم به اهداف خود در کمک به اهالی این روستا برسیم.

صدیق در ادامه سخنانش با تقدیر از تلاش و پیگیری بخشدار خمام در جذب اعتبارات این روستا و کمک به افزایش شاخص های توسعه ،خاطرنشان کرد: از جناب آقای مسچیان بخشدار محترم خمام در خصوص تخصیص اعتبارات این روستا و پیگیری پیشنهادات ما بسیار تشکردارم .درب اتاقش همیشه به روی ما باز بوده ودسترسی به ایشان برای همه راحت است.

وی همچنین با اشاره به کمکهای بی شائبه مدیرعامل منطقه آزاد انزلی برای عمران و آبادی این روستا بیان داشت: آسفالت 700 متر از جاده این روستا ،تقبل 80 درصد از هزینه ساخت مسجد بسیار زیبای این روستا ،گازرسانی و ارائه خدمات به کل روستا با توجه به اینکه بخشی از این روستا در محدوده منطقه آزاد انزلی است از جمله اقدامات جناب آقای مسرور مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد انزلی بوده که جای تقدیر و تشکر دارد.

صدیق از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خواست کرد تا در خصوصی لوله کشی گاز این مسجد و اتصال راه دسترسی این روستا به منطقه آزاد انزلی با طول حدود 3 کیلومتر ،مردم این منطقه را حمایت کنند.

صدیق می افزاید: این روستا از سال 1385 تا 1395 دارای طرح هادی بود که طرح هادی 10 ساله ما تمام شد و مجددا منتظر اجرای مرحله دوم طرح هادی هستیم.

وی با یادآوری این نکته که مردم این روستا هنوز از آب شرب بهداشتی برخوردار نیستند، گفت: متاسفانه از آب شرب بهداشتی محروم هستیم و مشخص نیست چه زمانی نوبت برخورداری اهالی روستا از آب شرب می شود.

وی در ادامه به ضعف و نوسان ولتاژ برق روستای کویشا اشاره کرد و افزود:در خصوص نوسان برق در این روستا با مشکل مواجه هستیم. در سال جدید یک دستگاه ترانس در این روستا نصب شد اما کماکان مشکل ضعف برق حل نشده است .

صدیق خاطرنشان کرد: جا دارد از حمایت و پشتیبانی اداره برق خمام در بحران برف بهمن ماه سال گذشته تقدیر کنیم.

رییس شورای اسلامی کویشا بیان داشت: جهاد کشاورزی در خصوص تسطیح اراضی حدود 400 هکتار زمین کشاورزی این روستا تاکنون اقدامی نکرده است.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی استان گیلان در خصوص خرید ادوات کشاورزی با حضور مهندس رجبی مدیر جوان و مردمی جهاد کشاورزی خمام و پیگیری ایشان در سال 1395 حمایتهای قابل توجهی از روستاییان کویشا داشتند.

وی یاداور شد: تاخیر در پرداخت بیمه محصولات کشاورزی از مشکلات دیگر کشاورزان این روستا می باشد که انتظار داریم مرتفع شود.

وی با تقدیر از کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت :جناب آقای کوچکی نژاد تنها نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان رشت در بین نمایندگان است که بعد از انتخابات مجلس به این روستا آمدند و در خصوص آسفالت بخشی از جاده این روستا با مسئولین منطقه آزاد صحبت کردند که بسیار از ایشان تشکر داریم.

رییس شورای اسلامی روستای کویشادر پایان به مرغداری 40 هزار واحدی این روستا اشاره کرد و افزود: یک واحد مرغداری 40 هزار واحدی در این روستا وجود دارد که بوی نامطبوع آن همسایگان را آزار می دهد و مردم این روستا از مدیرکل محیط زیست انتظار دارند در این خصوص و برای رفع مشکل، به داد مردم برسد.

5923b938eb8ff.jpg

5923ba1beb01e.jpg

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ قبل‌ازظهر
کد خبر: 5684883
آخرین خبر ها
گزیده خبرها