محفل انس با قرآن در مجتمع دخانیات استان گیلان برگزار شد
همزمان با میلاد امام حسن مجتبی ،

محفل انس با قرآن در مجتمع دخانیات استان گیلان برگزار شد

اختصاصی/اسرار امروز.همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) و پانزدهمین روز ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن در مجتمع دخانیات استان گیلان برگزار شد.

همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) و پانزدهمین روز ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن در مجتمع دخانیات استان گیلان برگزار شد. در این مراسم باشکوه که با حضور دکتر سید کاظم دلخوش نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، کامبیز عیدیان مشاور مدیرعامل دخانیات ایران و مدیر مجتمع دخانیات استان گیلان ،معاونین و کارگران این مجتمع برگزار شد قاریان برجسته بین المللی و استانی آیاتی چند از کلام الله مجید را قرائت کردند و همچنین گروه تواشیح آل عبا نیز تواشیح خوانی نمودند. لازم به یادآوری است که پیش از برگزاری این مراسم، مسابقه طناب کشی با حضور 4 تیم از کارگران دخانیات گیلان برگزار شد و در پایان تیم برنده از سوی مدیر مجتمع دخانیات استان گیلان تقدیر شدند. پس از پایان مراسم محفل انس با قرآن و اقامه نماز مغرب ،حاضرین در ضیافت افطار شرکت کردند.

در حاشیه این مراسم دلخوش نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اسرار امروز ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گفت: موضوع تولید، اشتغال یکی از مباحث مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری در ده سال گذشته است و ایشان طی این مدت سمت و سوی کشور را بسوی مبحث مهم کار و کارآفرینی قرار دادند.

وی افزود: به نظرمن، مسیر تعیین شده مقام معظم رهبری بهترین مسیر است. تمام دنیا به سمتی حرکت می کنند که بیکار نداشته باشند و از تولید خود حمایت می کنند و دخانیات می تواند یکی از راههای ایجاد اشتغال باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شاید بعضی با موضوع دخانیات مخالف باشند اما به نظرمن اگر تولید دخانیات در داخل کشور متوقف شود باید وارد کنیم که باعث خروج ارز بسیار زیادی خواهد شد.

دلخوش با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ، یادآور شد: ما هم بعنوان نماینده ملت پیرو تاکید مقام معظم رهبری ، از اشتغال،اقتصاد و تولید در قانونگذاری حمایت خواهیم کرد .

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: همیشه تلاش کردم از کسانی که در مسائل اقتصادی سرمایه گذاری می کنند حمایت کنم و در خیلی از موارد حتی تا پای آبروی خود رفتم. اگر قرار است فرزندانمان مشغول بکار شوند و جلوی واردات بی رویه گرفته شود باید از سرمایه گذاران حمایت کنیم.

دلخوش در ادامه با اشاره به اینکه در سالهای گذشته به دخانیات ظلم شده است،گفت: یکی از مراکز سرمایه گذاری قوی در کشور دخانیات است اما در سالهای گذشته به مجموعه کارگری دخانیات و تولید ظلم شده است . ما با حضور خود در بین کارگران و کارکنان دخانیات اعلام می کنیم که آماده هرگونه حمایت از این مجموعه تولیدی و کارگری هستیم .

وی تصریح کرد: همه جوامع بشری از دخانیات استفاده می کنند و استفاده از آن اجتناب ناپذیر است و اگر ما از تولید دخانیات در کشور جلوگیری کنیم پس بناچارمصرف کنندگان داخلی یا باید از محصول قاچاق این کالا استفاده کنند یا هزینه های گزافی برای آن پرداخت کنند. بنابراین از این محصول باید حمایت شود تا صادرات آن در کنار تامین مصرف داخل کشور افزایش یابد که الحمدالله مجلس خیلی خوب از کشاورزان توتونکار و تولید و فرآوری آن در این بخش حمایت کرد.

دلخوش در پایان با اشاره به اداره خوب این مجتمع در مدیریت آقای عیدیان، گفت: وظیفه داریم تا زمینه ارتباط دستگاه های مرتبط با این مجتمع را افزایش دهیم و جایگاه ویژه این محصول را مورد توجه قرار دهیم چرا که در نقاط جغرافیایی محدودی درکشور، این محصول می تواند تولید شود و کم توجهی به این موضوع باعث بیکار شدن هزاران نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم خواهد شد و دودش به چشم همه مردم خواهد رفت.

ارسال شده در یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱ بعدازظهر
کد خبر: 6365854
آخرین خبر ها
گزیده خبرها