نصب هزار کیلومتر کابل خود نگه‌دار تا پایان سالجاری در گیلان
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان :

نصب هزار کیلومتر کابل خود نگه‌دار تا پایان سالجاری در گیلان

اسرار امروز.مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت:برنامه داریم تا پایان سالجاری هزار کیلومتر کابل خودنگه‌دار در استان نصب شود.

جمشید طالبی در گفت‌و‌گو با ایسنا ، از بازنگری در شبکه‌های جدید برق و افزایش تاب آوری این شبکه‌‌ها در مواجهه با حوادث غیرمترقبه خبر داد و گفت:این روزها گیلان از گرمای هوا بادرجه بالا برخوردار است.

وی افزود:تعویض کابل و ترانس‌های فرسوده از جمله برنامه‌های افزایش تاب‌آوری در شبکه های توزیع برق گیلان است.

طالبی با بیان اینکه با افزایش تاب‌آوری شبکه‌های توزیع از افزایش هزینه‌های تعمیرات شبکه‌ها می‌توان جلوگیری کرد،خاطر‌نشان ‌کرد:کابل های خود نگه‌دار تاب‌آوری شبکه‌های برق را افزایش می‌دهند و در مواجهه با حوادثی چون برف،طوفان و باران مقاوم هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت:گیلان از فرسودگی شبکه‌های توزیع رنج می‌برد و پراکندگی این شبکه‌ها در استان زیاد است.

وی از تعویض 3هزار و 200 پایه برق و نصب 360کیلومتر کابل خود نگه‌دار تا پایان خرداد ماه سالجاری خبرداد و گفت:تا پایان سال‌جاری هزار کیلومتر کابل خود نگه‌دار در استان نصب خواهد شد.

جمشید طالبی از مردم استان خواست هنگام خرید تجهیزات برقی منازل از وسایل دارای برچسب انرژی بالا استفاده کنند و مدیریت مصرف برق در منازل را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

وی بودجه توزیع برق در قالب بودجه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه ها 29میلیارد تومان اعتبار عنوان کرد و افزود:تمام تلاش ما این است که این اعتبار در استان جذب شود.

وی افزود:ده میلیارد تومان نیز برای سرویس تعمیرات و تجهیزات شبکه در نظر گرفته شده است.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ قبل‌ازظهر
کد خبر: 8772418
آخرین خبر ها
گزیده خبرها