امکان خاموشی نوبتی هم وجود دارد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان:

امکان خاموشی نوبتی هم وجود دارد

اسرارامروز.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان بابیان اینکه افزایش گرما موجب افزایش مصرف‌ شده است اظهار کرد: مردم حتماً باید همکاری کنند و مصرف برق خود را تا 10 درصد کاهش بدهند. وی بابیان اینکه با افزایش مصرف برق امکان خاموشی نوبتی هم وجود دارد، افزود: اگر برق بیش‌ازحد ممکن مصرف شود شبکه برق پاسخگوی افزایش مصرف برق مردم نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با شاره به اینکه ما نهایتاً از 80 درصد ظرفیت ترانس‌های برق می‌توانیم برق بکشیم، گفت: اگر مصرف برق به بیش‌ازحد مجاز برسد یقیناً ترانس منطقه آسیب می‌بیند و در برخی از مواقع ممکن به آتش‌سوزی هم ختم می‌شود. به گزارش فارس ، جمشید طالبی با اعلام اینکه شرکت برق در برخی از نقطه‌هایی که با نصب ترانس امکان افزایش ظرفیت داشته باشند ترانس نصب می‌کند، گفت: افزایش ظرفیت و قدرت ترانس ساعت‌ها طول می‌کشد تا ترانس پایین کشیده شود و ترانس دیگری بالای تیر برق نصب شود و این امر خودش باعث ساعت‌ها خاموشی است.

وی به افزوده شدن مشترکین برق اشاره کرد و گفت: هر سالی حدود 45 تا 50 هزار مشترک جدید وارد شبکه می‌شوند و به دلیل اینکه ما نمی‌دانیم مشترکین جدید در کجاها هستند این باعث می‌شود که همیشه ضعف‌های جدیدی به وجود بیایند و مانتوانیم تشخیص دهیم.

وی خاطرنشان کرد: مشترکین جدید شبکه برق حق‌ دارند لوازم و تجهیزات جدید بخرند و حقشان هم هست. اما خواهش ما این است که در تابستان و اوج بار حداقل از مصرف لوازم غیرضروری همچون اتو، لباسشویی و جاروبرقی خودداری کنند.

وی از تعویض شبکه‌های برق خبر داد و گفت: استاندار گیلان و وزارت نیرو از تهران بعد از بارش برف سال گذشته پیگیر هستند و در طی این چهار ماه 360 کیلومتر شبکه‌های فرسوده و شبکه‌های سیمی ضعیف را به کابلی کرده‌ایم. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان 28 هزار کیلومتر شبکه برق وجود دارد که دراین‌ بین 25 درصد آن فرسوده هستند، تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌ها ، ماهانه 80 کیلومتر از شبکه‌های برق استان تعویض می‌شوند و این کار زمان‌بر است.

طالبی با اذعان به اینکه مردم باید همکاری کنند و با خاموش کردن دو تا سه لامپ اضافه به تأمین برق سایر مصرف‌کنندگان کمک کنند، گفت: افزایش مصرف برق هم به خود مردم فشار وارد می‌کند و هم برای شبکه هزینه آور و مشکل‌ساز است.

وی به زحمات همکاران شبکه برق اشاره و از صبور بودن مردم نیز تشکر کرد و گفت: تاکنون مشکل برق نوبتی پیش نیامده و تاکنون خاموشی‌ها بر اساس ضعف‌های نقطه‌ای بوده و هرکجا که مشکل ضعف برق وجود داشته باشد همکاران شبکه برق سریعاً نسبت به رفع خاموشی‌ها اقدام می‌کنند.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲ قبل‌ازظهر
کد خبر: 4463308
آخرین خبر ها
گزیده خبرها