اطلاع رسانی مناسب و انعکاس واقعیتها شایعات را کاهش می دهد
استاندار گیلان:

اطلاع رسانی مناسب و انعکاس واقعیتها شایعات را کاهش می دهد

اسرار امروز. دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گیلان گفت: بیان نقد حق رسانه و مطبوعات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که به منظور تشریح برنامه های روزخبرنگار برگزار شد با قدردانی از زحمات خانه مطبوعات گیلان در پی گیری مسائل صنفی و تقویت فضای رسانه ای استان اظهار داشت : با تلاش های خوب صورت گرفته حوزه کاری خانه مطبوعات گسترده تر شده و زیرساخت ها در جهت شکوفاتر شدن آن مهیا خواهد شد .

دکتر نجفی بیان نقد را حق رسانه و مطبوعات دا نست و گفت : جامعه رسانه ای و مطبوعات استان بزرگوار هستند چون نارسایی ها زیاد است اما خدمات انجام شده و مشکلات را درکنار هم منعکس می کنند.

استاندار گیلان بر ضرورت توجه به مقوله آموزش خبرنگاران استان تاکید کرد و افزود : سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات لازم در بخش آموزش خبرنگاران را در نظر گیرد تا با همکاری خانه مطبوعات ، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و استانداری دوره های آموزشی برگزار شود.

وی گفت: بهترین راه مقابله با شبکه ها اجتماعی معاند توجه به تقویت مسائل فرهنگی و آموزشی خبرنگاران داخل استان و تلاش برای افزایش سواد رسانه ای جامعه است. دکتر نجفی مردم گیلان را مردمانی هوشمند و قدر شناس توصیف کرد و افزود: اثرگذاری برخی رسانه های دروغ پرداز پس از مدتی به دلیل انتشار اخبار بی محتوی و دروغ از دست میرود.

نماینده عالی دولت در گیلان بهره گیری مناسب از فضای مجازی برای بیان توفیقات و انتقال دستاوردها را لازم دانست و گفت : اطلاع رسانی مناسب و انعکاس واقعیتها بسیاری از شایعات را کاهش می دهد. وی بر ضرورت فرهنگ سازی عمومی تاکید کرد و افزود : صدا و سیما ، سازمان تبلیغات ، اداره کل فرهنگ و ارساد اسلامی و روحانیون عزیز می توانند نقش تاثیر گذاری را در فرهنگ سازی عمومی ایفاء کنند .

دکتر نجفی همچنین بر تداوم حمایت از خبرنگاران استان در زمینه بیمه تکمیلی خبر داد و افزود: کمک برای انجام بیمه تکمیلی خبرنگاران استان در سالجاری همانند سالهای گذشته انجام می شود.

رییس هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت حدود 300 رسانه در استان گفت : با مساعدت و حمایت استاندار گیلان پرداخت بیمه تکمیلی در 3 دوره برای خبرنگاران استان صورت پذیرفت و این درخواست برای امسال نیز وجود دارد.

کریم خورسندی مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این نشست برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی ، همایش پیادی روی ، مراسم استانی روز خبرنگار ، اعزام جمعی از اعضای رسانه به نمایشگاه مطبوعات و برگزاری دوره های آموزشی را از جمله اقدامات صورت گرفته در خانه مطبوعات برشمرد و گفت : برای مراسم استانی روز خبرنگار نیز اقدامات لازم انجام شده است تا بهتر از سال گذشته برگزار شود.

در ادامه این نشست هر یک از اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۸ بعدازظهر
کد خبر: 8145009
آخرین خبر ها
گزیده خبرها