گیلان استان پیشتاز در سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش آب است

گیلان استان پیشتاز در سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش آب است

اسرار امروز. اگر کارهای خوب انجام شده برای مردم بازگو شود سرمایه گذاران اعتماد بیشتری می کنند و برای اجرای پروژه ها حضور می یابند .

استاندار گیلان در بازدید از پروژه احداث فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در سنگر گفت : گیلان در دولت تدبیر و امید از استان‌های پیشرو در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در حوزه‌ی آب می‌باشد. دکتر محمد علی نجفی پس از این بازدید در نشست با جمعی از مدیران ، گیلان را استان پیشتاز در سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش آب عنوان کرد و افزود : بهره بردن سد شفارود به عنوان نخستین پروژه‌ی کشور از اعتبارات فاینانس در روزهای پایانی سال 92، اجرای نخستین طرح آبرسانی روستایی کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آستانه اشرفیه که قرارداد آن در سال 94 در حضور استاندار گیلان و وزیر نیرو به امضاء رسید ، ساخت فاز دوم تصفیه خانه‌ی بزرگ آب گیلان به عنوان نخستین تصفیه خانه‌ی کشور که در سال 93 به روش BOT و تلاش برای بهره‌مندی از تسهیلات 350 میلیون دلاری بانک توسعه‌ی زیر ساخت آسیا در حوزه فاضلاب 5 شهر گیلان گواه این مدعا است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از فاز نخست تصفیه خانه در سالهای گذشته طولانی شده بود گفت :هم اکون کار بزرگی در حال انجام است و این پروژه با سرعت خوبی در دست پیگیری است که از آب و فاضلاب شهری استان، همکارانشان و شرکت سرمایه گذار که با جدیت در حال انجام کار هستند تشکر می کنم. استاندار گیلان با بیان اینکه خوشبختانه تأمین منابع مالی پروژه از طریق بخش خصوصی و صندوق توسعه ملی انجام شده و مشکلی ندارد گفت : ساخت فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان با سرمایه گذاری اولیه پیش بینی شده هزار و 682 میلیارد ریال از پیشرفت کار مناسب برخوردار است و همه باید کمک کنیم تا تصفیه خانه دوم رشت تا سال آینده آماده بهره برداری شود.

وی با بیان گفت : با تکمیل فاز دوم این طرح تصفیه خانه بزرگ گیلان می تواند جمعیت 2 میلیون و 500 هزار نفر را تحت پوشش کامل قرار گیرد. وی گفت : پیشرفت فیزیکی ساختمان فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان 80 درصد و در بخش تجهیزات فنی نیز 40 درصد پیشرفت کار دارد. نجفی در پایان گفت : اگر کارهای خوب انجام شده برای مردم بازگو شود سرمایه گذاران نیز اعتمادبیشتری می کنند و برای اجرا پروژه ها حضور می یابند .

ارسال شده در پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۷ بعدازظهر
کد خبر: 1664818
آخرین خبر ها
گزیده خبرها