پرداخت تسهیلات ویژه برای توسعه ناوگان حمل و نقل روستایی استان گیلان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان:

پرداخت تسهیلات ویژه برای توسعه ناوگان حمل و نقل روستایی استان گیلان

اسرار امروز.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان از پرداخت تسهیلات ویژه برای توسعه ناوگان حمل و روستایی در استان خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان از پرداخت تسهیلات ویژه برای توسعه ناوگان حمل و روستایی در استان خبر داد. مهندس نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با اعلام این خبر گفت: درراستای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، طرح توسعه و ساماندهی ناوگان حمل و نقل روستایی با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و صندوق کارآفرینی امید به مرحله ی اجرا در می آید. وی در خصوص ضرورت ساماندهی حمل و نقل روستایی خاطر نشان نمود: مد نظر قرار دادن عواملی نظیر سکونت بخش عمده اي از جمعيت استان گيلان درروستاها ، تولید و عرضه ی بخش عمده ای از محصولات کشاورزی استان توسط روستاییان دربازارهای محلی شهرهای مختلف استان ، وجود مناطق توریستی و گردشگری درروستاهاي مختلف، سفر روزانه و مستمرجمع كثيري از دانشجويان و دانش آموزان ،كارمندان وكارگران در محورهاي فرعي و روستايي، سفر ميزان قابل توجهي ازمردم درفصول مختلف سال به مقاصد مناطق روستايي استان در کنار تراکم جمعیت و نزدیکی شهرها و روستاهای استان گیلان ، اهمیت و ضرورت ساماندهی حمل ونقل عمومی در مناطق روستاهای استان را پیش از پیش آشکار می سازد.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه خودروهای آماده واگذاری سمند ای اف 7 بنزینی و سمند ای اف 7 دوگانه سوز می باشد خاطر نشان نمود: تسهیلات مذکور به منظور تسهیل در حمل و نقل مسافر روستایی در نظر گرفته شده است. وی یاد آور شد: 80 درصد قیمت این خودروها از طریق وام صندوق کارآفرینی امید و طبق پیش فاکتور ارائه شده از سوی متقاضی با کارمزد 4 درصد و 20 درصد مابقی توسط خود متقاضی تامین خواهد شد.

نازک کار با اشاره به این نکته که داشتن شرایط برای اخذ کارت هوشمند رانندگی که منجر به بیمه رانندگان می شود جزء شرایط حمل و نقلی استفاده از این تسهیلات می باشد یادآور شد : ضمانت وام مذکور بصورت ترهین خودرو و یک فقره چک به مبلغ 120 درصد تسهیلات اعطایی می باشد.

مهندس نازک کار با اشاره به فعالیت تعداد 30 دستگاه خودروي سواري عمومي ویژه حمل و نقل روستایی در مسیرهای روستایی استان گیلان، از متقاضیان فعالیت در حمل و نقل روستایی استان خواست جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان آذر ماه سالجاری به ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر استان مراجعه نمایند.

ارسال شده در یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴ بعدازظهر
کد خبر: 9869416
آخرین خبر ها
گزیده خبرها