هزينه‌هاي زندگي را به پاي خرگوش و حقوقها را به پای لاک پشت بسته اند؟!
بازنشستگان گيلاني مي‌گويند :

هزينه‌هاي زندگي را به پاي خرگوش و حقوقها را به پای لاک پشت بسته اند؟!

بايد به جرأت گفت كه بازنشستگي آخر خط نيست يعني بايد زندگي كرد و با نشاط و اميد فراوان زندگي را ادامه داد. امّا بايد عنوان كرد و گفت كه عملاً كسي بفكر رفاه بازنشستگان نيست. بازنشسته كه يكي از مهره‌هاي بزرگي در سازندگي مرز و بوم بوده به ياد فراموشي سپرده شده است. بازنشستگان با دنيايي از غم و غصه و با چشمان خسته به بيرون نگاه مي‌كنند و همچنا با دريايي از اندوه و آرزوهاي بر باد رفته مي‌انديشند كه چگونه عمر گرانبهاي خود را در چند دهه گذشته با تلاش سپري کرده اند و در حال حاضر هم به جايي رسيده كه ديگر نه ياراي سخنراني دارد و نه نوشتني و حتي نه ديد وسيع . يعني همه اين امتيازات خدادادي را در گردنه‌هاي دوران كاري خود به پاي مردم عزيز و ميهن خود گذاشت و بعد از سال‌هاي زياد با پرداخت هزينه‌هاي سنگين حق بيمه دلش خوش بوده كه بالاخره روزي به درجه بازنشستگي نايل مي‌آيد و زندگي راحتي خواهد داشت.

متأسفانه همين افراد در حال حاضر نزد خانواده‌ خود خجالت‌زده هستند. چون در مناسبتهای مختلف مثل عيد ‌نوروز ،عروسي‌ها ،جشن تولد و .... سر شكسته هستند.

متأسفانه او را از كار افتاده مي‌دانند در حالي كه بازنشستگي آخر خط نيست. واقعاً اين بي‌انصافي است. اگر خوب بيانديشيم و محاسبه كنيم مي‌بينيم كه با حقوق ناچيز بازنشستگي باید فقيرانه زندگي كنند . بقول آن نويسنده مازني كه مي‌گويد حقوق بازنشستگان را به پاي لاك‌پشت بسته‌اند ولي هزينه‌هاي زندگي را به پاي خرگوش. تو ديگر حديث مفصل بخوان از اين مجمل.

يكي ديگر از بازنشستگان كه نخواست اسمش برده شود مي‌گفت آقا بنويسيد كه چرا دولت‌مردان نگاه خوبي بما ندارند؟ مگر ما ايراني نيستيم ! چرا هيچگونه امكانات رفاهي و تفريحي و برنامه‌ريزي براي افزايش حقوق ما متناسب با تورم ندارند؟ چرا بايد دوران بازنشستگی خود را در پارك‌ها سپري يا اينكه با پاي پياده خيابان‌ها را متر ‌‌كنيم ؟ اين اوضاع نابسامان در شرايطي است كه ايران عزيز ما سرشار از ثروت است. منابع فراواني داريم همه دنيا ما را ارباب مي‌شناسند ولي متأسفانه بايد در فقر روزگار بگذرانيم! چرا ياس و نااميدي ما را محاصره كرده است؟! آيا زما آن نرسيده كه به جاي كلي‌‌گويي و شعار دادن به فكر رفاه درماني باشند واز سخنراني‌هاي تكراري و جلسات مشمئز‌كننده دوري كنند و به جاي سخنان مبهم و بي‌ثمر چاره‌انديشي شود؟! پيامبر اكرم(ص) فرمود: فرشي كه به خانه روا است به مسجد حرام است . شما را به خدا به داد ما ايرانيان بازنشسته هم برسيد.

جا دارد از دكتر نوبخت سخنگوي دولت هم انتقادي داشته باشيم كه چرا به داد ما نمي‌رسد؟ وقتي گراني بيداد مي‌كند چگونه يك خانواده ايراني بايد با ماهي يك ميليون تومان روزگار بگذراند؟! آيا با حقوق قطره‌ چكاني می توان در این شرایط سخت اقتصادی زندگی را اداره کرد؟

امیدواریم دولت تدبیر و امید هر چه سریعتر راهکاری اساسی برای حل مشکلات بازنشستگان ارائه کند.

ارسال شده در جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۵ بعدازظهر
کد خبر: 6825400
آخرین خبر ها
گزیده خبرها