یکهزار شغل با استراتژی نوین گردشگری دریایی در خزر  ایجاد می شود
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان:

یکهزار شغل با استراتژی نوین گردشگری دریایی در خزر ایجاد می شود

اسرار امروز . حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در حوزه گردشگری دریایی برنامه های میان مدت و بلند مدتی را با توجه به ظرفیت های دریایی استان گیلان طراحی کردیم.

حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در حوزه گردشگری دریایی برنامه های میان مدت و بلند مدتی را با توجه به ظرفیت های دریایی استان گیلان طراحی کردیم. در بخش برنامه های میان مدت بحث گردشگری دریایی مطرح است که بتوانیم بخش خصوصی را برای ورود به عرصه توسعه دریا محور تشویق کنیم . وی ادامه داد: ما در استان گیلان با وجود برخورداری از سواحل بسیار جذاب و زیبا و جاذبه های گردشگری که در بخش سواحل و دریا داریم متاسفانه به دلیل نبود زیر ساختهای مناسب و استاندارد در طول سالهای گذشته نتوانسته ایم نظر سرمایه گذران بخش خصوصی و هموطنان را برای بهره گیری از این مزایا جلب کنیم.

چراغی اضافه کرد: ما در فاز اول برنامه های خود به دنبال ایجاد این ظرفیت ها بوده ایم که بر این اساس بحث ایجاد مارینا را در بندر انزلی مطرح کردیم و برای اولین بار مارینای شمال کشور با همکاری بخش خصوصی در بندر انزلی ایجاد خواهد شد و مقدمات کار تا حدود زیادی انجام شده است و در مرحله نهایی انعقاد قرار داد با بخش خصوصی هستیم و در این بخش به لحاظ جذب گردشگر شاهد یک تحول خیلی اساسی در استان گیلان خواهیم بود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در حوزه ایجاد اشتغال با توجه به اینکه امسال از طرف مقام معظم رهبری بنام سال تولید و اشتغال نامگذاری شده است قطعا با اجرای این برنامه ظرفیت های جدیدی در حوزه اشتغال در استان گیلان ایجاد خواهیم کرد و برای هزار نفر در این صنعت ایجاد اشتغال می شود.

وی ادامه داد: در بخش برنامه های بلند مدت تلاش داریم خطوط مسافری منظمی را بین بندر انزلی و شهرهای حاشیه خزر راه اندازی کنیم و به همین منظور صحبتهای مقدماتی با بخش خصوصی صورت گرفته است و در حال حاضر تلاش داریم در کشور آذربایجان با همت بخش خصوصی ایرانی و آذربایجانی و بهره گیری از توان بندر انزلی بتوانیم کشتی های مسافربری را در این خط فعال کنیم. بدین منظور مکاتباتی را با سفارتخانه باکو انجام داده ایم و در آینده نزدیک مذاکرات سه جانبه ای برگزار می شود و طی این نشست شرایط خط مسافری مورد بررسی قرار می گیرد و اگر دو بخش خصوصی باهم به تفاهم برسند شاهد راه اندازی این خطوط منظم مسافری از بندر انزلی به باکو و برعکس خواهیم بود.

چراغی خاطرنشان کرد:ما در بندر انزلی مجهزترین سالن مسافربری شمال کشور را داریم که با این برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم شاهد فعال شدن این سالن باشیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان تاکید کرد:خوشبختانه ما در بندر انزلی در خصوص واگذاری اسکله به بخش خصوصی هیچ محدودیتی نداریم و امیدواریم به زودی پذیرای کشتی های مسافربری و شاهد تحول بزرگ در عرصه توسعه اقتصاد دریا محور در استان گیلان باشیم.

ارسال شده در دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۱ بعدازظهر
کد خبر: 9897624
آخرین خبر ها
گزیده خبرها