در تربیت مجدد و اشتغال معتادین رها شده ، غفلت شده است
فرمانده نيروي انتظامي استان گيلان:

در تربیت مجدد و اشتغال معتادین رها شده ، غفلت شده است

اختصاصی/اسرارامروز.پلیس مسئول امنیت جامعه است / برای اولین بار در کشور ، 170 سکوی ثابت پلیس راه در سطح جاده های گیلان احداث می شود / پلیس در کنار اقتدار باید با رافت و مهربانی با مردم برخورد کند / (سامانه 197) بطور شبانه روز با شعار شما پلیس ما باشید در حال ارائه خدمات است / برای اولین بار در کشور ملاقات عمومی در مرکز نظارت همگانی نیروی انتظامی تمام شهرستانهای گیلان برگزار شد / اماکن نیروی انتظامی در خور شان مردم گیلان نیست / یک و نیم میلیارد تومان برای بهسازی اماکن نیروی انتظامی گیلان هزینه کردیم / پلیس گیلان ظرفیت جمع آوری معتادین رهاشده و کارتن خواب را دارد

امروز جامعه ما به خوبی می داند که وسعت کار در نيروي انتظامي بسيار گسترده و پيچيده است و چشمان همیشه بیدار نیروی انتظامی باعث شده تا کشور ما در امنیت و آرامش باشد. روحیه جهادی و ولایی پلیس گیلان نیز با فرماندهی سردار پاسدار محمد رضا میر حیدری باعث شد تا نیروی انتظامی این استان در ایجاد امنیت بعنوان اساسی ترین و خطیر ترین وظایف، سربلند و سرافراز باشد. بنابراین همه ما باید برای امنیت و آرامش در جامعه که با تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی طلوع می کند قدر دان زحمات پلیس باشیم.

سردار پاسدار محمد رضا میر حیدری از بدو ورود خود به استان گیلان تلاش کرد تا پلیس گیلان در رفتار با مردم از آموزه های دینی تاسی جوید و با سعه صدر و رعایت حرمت و کرامت شهروندان رفتار کند تا پشتوانه عظیم مردمی را در انجام وظایف خود داشته باشد و الحمدالله امروز پلیس این استان در این مسیر گام برداشته است. در این راستا برای گفتگویی اختصاصی سراغ فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان رفتیم تا گزارشی از عملکرد پلیس گیلان تهیه کنیم. سردار پاسدار محمد رضا میر حیدری فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان در ابتدای سخنانش ضمن تقدیر از اصحاب رسانه گفت: اقدامات فرهنگي رسانه ها ارزشمند است و از تلاش و زحمات اصحاب رسانه های استانی و سراسری در انعکاس اخبار و عملکرد نیروی انتظامی استان گیلان تقدیر می کنم.

وی از همكاري مردم گیلان نیز تقدير و تشكر كرد و گفت: بايد به جرأت اعلام كنم كه همكاري‌ مردم با نيروي انتظامي ستودني است و تلاش آنان در ياري رساندن به پرسنل جان بر كف نیروی انتظامی در خصوص برقراري امنيت و آرامش، شایسته قدرداني و ستايش است.

اماکن پلیس گیلان عقب افتادگی زیادی دارد

وی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه انتظامی ، اماکن پلیس گیلان عقب افتادگی زیادی دارد ، یادآور شد: پلیس یک دستگاه خدماتی و آبروی نظام است و اگر به شرایط محیطی آن توجه لازم نشود اثر خود را در ارائه خدمات کارکنان و اقتدار پلیس نشان می دهد و در عین حال شان و منزلت مراجعین ما زیر سئوال می رود . متاسفانه پلیس گیلان در این زمینه مورد بی مهری مسئولین محلی و مرکزی قرار گرفت و اماکن نیروی انتظامی ما در خور شان مردم گیلان نیست . ما در حال حاضر در پاسگاهی که 80 سال پیش ساخته شده به مردم خدمات ارائه می دهیم .

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان در ادامه با اشاره به اینکه دولت باید در نوسازی و بازسازی ابنیه نیروی انتظامی کمک کند، خاطرنشان کرد: پلیس مسئول امنیت جامعه است و دولت باید شرایطی فراهم کند تا محیط مراکز پلیس به بهترین نحو بعنوان اقتدار نظام و حاکمیت، بروز و احیا شود .

وی با تاکید براینکه متاسفانه گیلان در زمینه شرایط محیطی پلیس عقب مانده است؛ خاطرنشان کرد: فرماندهی محترم ناجا بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، در این زمینه کار خود را آغاز کرد و یک نهضت را در ارتباط با مشارکت خیرین امنیت ساز آغاز نمود. پلیس هم دستگاهی عام المنفعه است و می توان با استفاده از کمک خیرین در این راستا گامهای خوبی برداشت و انتظار داریم در گیلان با مدیریت استاندار محترم این کار شروع شود.

میر حیدری اضافه کرد: بازسازی پاسگاه های انتظامی ، کلانتریها و فرماندهی بخشها را آغاز کردیم و تاکنون یک و نیم میلیارد تومان هزینه نمودیم که البته بخشی از این هزینه را استاندار گیلان تقبل کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی به بهسازی شرایط محیطی 58 پاسگاه انتظامی ، کلانتریها و ... اشاره کرد و افزود: چون ساختمانهای گیلان با توجه به شرایط خاص جغرافیایی خود زودتر از بقیه نقاط کشور مستهلک می شوند بهسازی ابنیه ما در دراز مدت جوابگو نیست .

35 درصد از 170 سکوهای پیش بینی شده در سطح جاده های گیلان ساخته شد

وی به ساخت 35 درصد از 170 سکوهای پیش بینی شده در سطح جاده های گیلان اشاره کرد و گفت: از جریمه ها ، ریالی به پلیس تعلق ندارد اما اگر تعداد کشته ها و تصادفات در سطح جاده ها افزایش یابد مواخذه می شود. بنابراین تمام تلاش پلیس راه ،کاهش آسیب و تخلفات حادثه ساز از طرق مختلف است . لازم به ذکر است برای اولین بار در کشور ، سکوهای ثابت پلیس راه در سطح جاده های گیلان در حال ساخت است تا در کنار کاهش تصادفات ، از مامورین پر تلاش پلیس راه هم حفاظت شود که از همکاری اداره کل راه و شهرسازی قدردانی می کنم.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان یادآور شد: پلیس راهنمایی نه تنها در سطح شهرها جایگاهی نداشت بلکه خودروهای آنان باعث ایجاد ترافیک می شد که با همکاری شهرداری سکویی در میادین و چهار راهها برای استقرار پلیس و جلوگیری از مزاحمت مردم ایجاد شده است.

در بحث معیشت،آرامش روحی و روانی همکاران ما در گیلان توجه ویژه ای شد

وی در ارتباط با اقدامات انجام شده برای تکریم و توجه به کارکنان پلیس گیلان، افزود: اگر دولت به پلیس توجه کند تاثیر آن به لحاظ روحی و روانی و رفتاری در نوع خدماتی که به مردم ارائه می شود نشان داده می شود و در این زمینه در بحث معیشت،آرامش روحی و روانی همکاران ما در گیلان توجه ویژه ای شد.

میرحیدری در ادامه به ساخت آشپزخانه نیمه صنعتی نیروی انتظامی استان گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در ساخت این آشپزخانه موارد بهداشتی رعایت شد و ضمن جلوگیری از اسراف این آشپزخانه قادر است در یک ساعت حدود 3 هزار پخت انجام دهد .

وی ایجاد مجموعه خدماتی رفاهی غدیر با 20 سوییت در رشت برای پرسنل و خانواده پلیس گیلان را از جمله دیگر اقدامات رفاهی نیروی انتظامی استان گیلان عنوان کرد.

میر حیدری همچنین خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی یکی از دستگاه هایی است که باید همیشه به لحاظ اعتقادی الگو باشد . در این زمینه 5 دارالقرآن در شهرهای تالش،رودبار،انزلی،لنگرود و لاهیجان احداث کردیم که علاوه بر پرسنل و خانواده آنان ،اهالی آن محله می توانند از تعالیم قرآنی و دینی بهره بگیرند. لازم به ذکر است که در زمینه قرائت قرآن هم رتبه کشوری داریم.

وی توجه به فعالیتهای ورزشی پرسنل نیروی انتظامی را از اولویتهای خود اعلام کرد و افزود: علاوه بر اینکه تیم پاس استان که در سالجاری مقام کسب کرد و روانه لیگ برتر شد باشگاه ورزشی دیگری ایجاد شد که فرزندان پرسنل ما از آن استفاده می کند.

پلیس در کنار اقتدار باید با رافت و مهربانی با مردم برخورد کند

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان گفت: یکی از موضاعات مهم که مورد توجه قرار گرفت حقوق شهروندی است که بارها از سال 1370 تاکنون در فرمایشات حضرت آقا تکرار شده است . بنا به فرماش ایشان، پلیس در کنار اقتدار باید با رافت و مهربانی با مردم برخورد کند و در این زمینه کارهای زیادی از جمله کلاسهای آموزشی پرسنل برای تبیین زوایای مختلف شاخصه های پلیس اسلامی برگزار شد تا به حقوق مردم،سازمان و مردم توجه ای ویژه شود.

در 4 ماه گذشته انتقادات ما در سامانه 197 کاهش و آمار تقدیر افزایش یافته است

میر حیدری در ادامه به سامانه 197 اشاره کرد و اضافه نمود: مرکز نظارت همگانی نیروی انتظامی (سامانه 197) آنلاین است و در شبانه روز با شعار شما پلیس ما باشید در حال ارائه خدمات است . در این سامانه مردم در زمینه کل عملیات تخصصی پلیس ،نظرات،پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح می کنند و ما را در قالب چهار فاکتور شکایت،پیشنهاد،انتقاد و تقدیر و تشکر در جریان عملکرد پرسنل قرار می دهند. الحمدالله در 4 ماه گذشته انتقادات ما در این سامانه کاهش یافت و آمار تقدیر ما افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: روزهای دوشنبه در دفتر نظارت همگانی ملاقات عمومی داریم و در این زمینه نتیجه خوبی هم گرفتیم. همچنین سال گذشته برای اولین بار در کشور در مرکز نظارت همگانی نیروی انتظامی تمام شهرستانهای گیلان با مردم ملاقات عمومی داشتم.

هر 15 روز یکبار در مساجد محله ها ،جلسات پرسش و پاسخ تخصصی با اهالی داریم

میر حیدری در خصوص نگاه محله محوری پلیس گیلان تصریح کرد: تلاش کردیم با حضور در محلات به اتفاق رئوسای پلیس تخصصی در مساجد با اطلاع قبلی و برگزاری پرسش و پاسخ با اهالی در هر 15 روز یکبار، نگاهی ویژه به محله محوری داشته باشیم و در این جلسات پلیس بصورت تخصصی پاسخگوی سوالات است. ضمنا سوالات اهالی هر محله جمع آوری شده و پس از پالایش آسیب شناسی می شود و بر آن اساس طرحهای لازم اجرا می گردد.

متاسفانه نگاه ما به معتاد نگاهی خصمانه است

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه پلیس ظرفیت جمع آوری معتادین رهاشده و کارتن خواب را دارد، گفت: متاسفانه نگاه ما به معتاد نگاهی خصمانه است در حالیکه یک معتاد شهروند ما بوده و دشمن وی را آلوده کرده است. متاسفانه در استان خلاء هایی وجود دارد و در تربیت مجدد و اشتغال معتادین غفلت شده است. البته جناب استاندار در این زمینه و با ایجاد کمپ ماده 16( اقامت اجباری معتادین رها شده و کارتن خواب) بطور جدی ورود کردند که صمیمانه از ایشان تشکر می کنم.

وی افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای طرح والعادیات در دوسال گذشته بصورت مستمر بر اساس گزارشات مردمی وارد عمل شده و نسبت به جمع آوری معتادین اقدام می کند.

زیرساختهای محورهای مواصلاتی استان گیلان متناسب با افزایش حجم ورود مسافر و تعداد خودرو نیست

این مسئول با انتقاد وزارت راه و شهرسازی گفت: زیرساختهای محورهای مواصلاتی استان گیلان متناسب با افزایش حجم ورود مسافر و تعداد خودرو نیست . استان گیلان از مواهب طبیعی و الهی برخوردار است و جذابیت دارد و مسافرین هم دوست دارند به همه جای گیلان سفر کند ضمن اینکه در بعضی اوقات مسافرین استانهای دیگر هم از این استان عبور می کنند. جاده سراوان به فومن و سیاهکل هم از استانداردهای لازم برخوردار نیست. امیدواریم با توجه دولت به توسعه راههای این استان و اتمام پروژه راه آهن رشت قزوین بخشی از مشکلات حل می شود.

وی در پایان از عابرین پیاده،موتور سواران،راکبین تیلرهای کشاورزی بخصوص در روستاها درخواست کرد تا مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و افزود: عمده تلفات جانی ما در حوزه ترافیکی را عابرین پیاده ، راکبین موتور و تیلرهای کشاورزی بخصوص در روستاها تشکیل می دهند که در بیشتر موارد هم بومی هستند .

شایان ذکر است سردار پاسدار محمد رضا میر حیدری پیش از حضور در فرماندهی نیروی انتظامی استان گیلان ، تجارب زیادی در دوران خدمت خود در استانهای تهران،چهارمحال و بختیاری،قم، قزوین و اصفهان کسب کرد. کسب بالاترین آمار کاهش جرم در کشور،کسب عنوان هادی برتر در چهارمین همایش ایمنی نیروهای مسلح و سومین جشنواره ایمنی امام هادی(ع)،کسب عنوان یگان موفق برتر سال 1393 در جشنواره مالک اشتر، کسب رتبه برتر در تامین نظم و امنیت تعطیلات نوروزی 1396 گیلان از جمله افتخارات وی در کارنامه خدمتی ایشان می باشد.

5984bc4b18165.jpg

5984bc88662b0.jpg

5984bcbb3d5cb.jpg

ارسال شده در جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴ بعدازظهر
کد خبر: 5667704
آخرین خبر ها
گزیده خبرها