سرگردانی مردم با سرعت لاک پشتی ثبت «آنی»

سرگردانی مردم با سرعت لاک پشتی ثبت «آنی»

اختصاصی/اسرارامروز. مدتی است که در سالجاری اختلال یا قطعی در کار سامانه آنلاین سازمان ثبت اسناد کشور و دفاتر اسناد رسمی، ارباب رجوع را در برخی دفاتررسمی استان گیلان کلافه و سرگردان کرده و این کار بجایی رسیده که برای تنظیم یک سند بارها طی چند روز باید مراجعه کنند تا شاید کارشان انجام شود.

مدتی است که در سالجاری اختلال یا قطعی در کار سامانه آنلاین سازمان ثبت اسناد کشور و دفاتر اسناد رسمی، ارباب رجوع را در برخی دفاتررسمی استان گیلان کلافه و سرگردان کرده و این کار بجایی رسیده که برای تنظیم یک سند باید بارها طی چند روز مراجعه کنند تا شاید کارشان انجام شود.

طی روزهای اخیر مردم استان گیلان طی تماس تلفنی با دفتر این رسانه ضمن شکایت از روند کند انجام کارهای خود در برخی دفاتر اسناد رسمی و طولانی شدن پروسه و حتی بی‌نتیجه ماندن کار، خواستار لغو این طرح و یا رفع اشکالات آن شدند. مسئولین دفاتر اسناد رسمی هم اختلالات اینترنتی را عامل سرگردانی ارباب رجوع خود اعلام می کنند دلیلی که برای ارباب رجوع توجیه نداشته و منطقی نیست.

مردم استان گیلان می گویند: متاسفانه وقت ما برای سازمان ثبت اسناد کشور ارزشی ندارد. اگر زیرساخت اجرای سامانه ثبت آنی به هر دلیلی با مشکل روبرو است مردم چه گناهی مرتکب شده اند که باید ساعتها و یا روزها در برخی دفاتر اسناد رسمی معطل و سرگردان شوند؟! چرا برای ثبت یک سند چندین بار سیستم قطع می شود؟!

مردم گیلان می گویند: ثبت آنی برخلاف نامش نه تنها سرعت تنظیم و ثبت سند را افزایش نداده است بلکه سرعت لاک پشتی دارد و فقط باید صبر ایوب داشته باشیم تا کارمان انجام شود.

اجراي اين سامانه الکترونيکي امري ضروري و لازم است اما بايد قبل از اجراي هر کاري زيرساخت هاي لازم آن فراهم باشد تا باعث نارضایتی ارباب رجوع نشود. در حال حاضر با اجرای این طرح سردفتران و مردم هم درد هستند زیرا این اختلال از طرفی باعث بیکاری دفترداران و قطع درآمدهایشان شده و از طرف دیگر، امورثبتی مردم در دفاتر اسناد رسمی بر زمین مانده است! متاسفانه در برخی موارد هم وقتی که ارباب‌ رجوع‌ کارشان با تاخیر بسیار انجام می‌شود مشکل را از چشم کارکنان دفاتر اسناد رسمی می‌بینند و در نهایت با عصبانیت به پرسنل این دفاتر اعتراض می کنند.

مردم گیلان از مسئولین سازمان ثبت اسناد کشور و رییس کانون سردفتران و دفتریاران انتظار دارند تا پاسخی روشن و شفاف ارائه دهند و این مشکلات را در سریع ترین زمان ممکن حل نمایند.

ارسال شده در جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹ بعد از ظهر
کد خبر: 5040976
آخرین خبر ها
گزیده خبرها