مديران باید پاسخگو باشند
استاندار گیلان:

مديران باید پاسخگو باشند

اختصاصی اسرار امروز/ اشرف السادات خوشحال. نبايد از رسانه‌ها انتظار داشت فقط برايمان كف بزنند

دكتر محمدعلي نجفي استاندار گيلان در يك نشست اختصاصي و صميمانه به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار ضمن تشكر از همراهي و زحمات رسانه‌ها گفت: نقش رسانه همواره در مسیر توسعه به عنوان محور اطلاع رسانی ، نقشی سازنده بوده و کمک حال مدیران برای حرکت در مسیر بالندگی استان است. در واقع رسانه ها نقش موثری درفرایند توسعه همه جانبه دارند.

وی گفت: اصحاب قلم و رسانه در امر اطلاع رسانی باید رویکرد حرفه ای و اطلاع رسانی بی عیب و نقص را سرلوحه کارخود قرار دهند.

استاندار گیلان افزود: از نقش خوب رسانه ها و حضور پرشور و شبانه روزی خبرنگاران در مطبوعات استان، خبرگزاریها و پایگاه های خبری ،روزنامه های سراسری ... که با استفاده از تحلیل، گزارش، خبر و تصاویر ارزشمند خود باعث روشنگری و تنویر افکار عمومی شده و امید به آینده را ترویج می کنند تقدیر و تشکر می کنم.

وی در بخشی از سخنان خود در خصوص عدم دعوت از رسانه‌هاي منتقد وغيرهمسو با دولت توسط برخي از مديران گفت: نبايد از رسانه‌ها انتظار داشت كه فقط برايمان كف بزنند و تعريف و تمجيد كنند زيرا رسانه‌هاي منتقد و منصف با انتقادات بر حق و سازنده خود در واقع كمك مي‌‌كنند تا نواقص و مشكلات استان و مردم به گوش مسئولين برسد.

وی با تاکید بر اینکه حذف رسانه مردمی در واقع حذف و نادیده گرفتن مردم است،خاطر نشان کرد: رسانه‌‌هاي منتقد در واقع چشم بينا و گوش شنواي مردم و مسئولين هستند كه بايد تقدير شوند نه اينكه مديري با برخورد گزینشی چشم و گوش خود را بر روي مشكلات ببندد.

وي اين رفتار را ناپسند خواند و افزود : به شدت با اين روند مخالف هستم. اگر خبرنگار سوالي مي‌پرسد وظيفه مديران است تا جهت شفاف‌سازي پاسخ‌گو باشند و عدم پاسخگويي مديران به هیچ وجه قابل قبول نيست.

استاندار گيلان اذعان داشت : براي جايگاه قلم و اصحاب رسانه احترام خاصي قائل هستم زيرا اين افراد قادرند با استفاده از توانمندي‌ها و حضور پر رنگ خود در بين مردم و جامعه در پيدا كردن مشكلات، نواقص و رساندن آن به گوش مسئولان و هچنين رساندن تلاش‌هاي مسولان به گوش مردم نقش بسزايي ايفا نمايند.

دکتر نجفی در پایان یادآور شد به همه دستگاه ها و سازمانها تاکید شده است که روز خبرنگار سال جاری از زحمات و تلاش رسانه به نحو شایسته قدردانی شود.

ارسال شده در جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸ بعدازظهر
کد خبر: 8956511
آخرین خبر ها
گزیده خبرها