پروژه آبرسانی به کوچصفهان با شکست مواجه شد
رئیس شورای شهر کوچصفهان :

پروژه آبرسانی به کوچصفهان با شکست مواجه شد

اسرار امروزپس از پسماند؛ فاضلاب بحران ماست!/ شهر کوچصفهان فاقد شبکه جمع آوری فاضلاب است و بسیاری از فاضلاب ها به روخانه های امشک و نو رود ریخته می شود!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مهیار حسین زاده رئیس شورای شهر کوچصفهان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه اطلاع رسانی از وظایف هر مجموعه و دستگاه اجرایی است، اظهار کرد: رسانه ها می توانند با بیان مسائل و مشکلات و همچنین انعکاس کارهای صورت گرفته پل ارتباطی بین مردم و مسئولین را قوی تر و البته فاصله ها را کمتر کنند.

رئیس شورای شهر کوچصفهان با گلایه از مسئله آب شرب در این شهر عنوان کرد: وضعیت آب شرب در کوچصفهان مناسب نیست. در چند سال اخیر پروژه ای با این عنوان که از تصفیه خانه سنگر لوله کشی مستقیم به سمت کوچصفهان صورت گرفت که متاسفانه در بین مسیر انعشاباتی به روستاها تعلق گرفت که سبب شد دبی ورودی به کوچصفهان بسیار کم شود و با این اقدام، پروژه آبرسانی شرب به شهر با شکست مواجه شد.

وی ادامه داد: با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صدد هستیم که مسیر دیگری از شهر رشت برای تقویت آب شرب کوچصفهان انجام دهیم تا مشکل کاهش فشار و همچنین کیفیت آب برطرف گردد.

رضا چرب دست شهردار کوچصفهان نیز در این نشست خبری در بخشی از سخنانش گفت: امروز اعلام میکنم که بحران بعدی پس از پسماند، فاضلاب های شهری است.

چربدست افزود: متاسفانه شهر کوچصفهان فاقد فاضلاب است و بسیاری از فاضلاب ها به روخانه های امشک و نو رود ریخته می شود.

وی ادامه داد: برای طرح مطالعاتی این پروژه بالغ بر ۵ میلیارد تومان نیاز است و همچنین برای اجرای آن نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان هستیم که قطعا چنین پروژه ای حمایت اعتبار ملی را می طلبد که از نمایندگان شهرستان رشت می خواهیم که در این‌ مسیر به ما کمک کنند تا بتوانیم مشکل فاضلاب شهر کوچصفهان را رفع نماییم.

 

وی در ادامه دیگر مشکل این شهر را فرسودگی شبکه برق رسانی عنوان کرد و گفت: متاسفانه اجرای پروژه کابل خودنگهدار بعد از ۲ سال پیشرفت کندی داشت و با گرم شدن هوا ما با مشکل قطعی برق و نوسان مواجه هستیم‌.

ارسال شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۸:۲۳ بعدازظهر
کد خبر: 6875350
آخرین خبر ها
گزیده خبرها