آقای مجری! گاهی سؤال کن، فقط دقت نکن
آقای مهدی‌قلی کارمند صدا وسیماست و با یک خبرنگار واقعی فاصله دارد

آقای مجری! گاهی سؤال کن، فقط دقت نکن

اسرار امروز. می‌خواهم بدانم آقای مهدیِ مهدی‌قلی دقیقا چی را اجرا می‌کند و بود و نبودِ او چه تفاوتی دارد؟/ شاگر خبرنگار است چرا برای عیان و عریان کردن هیچ واقعیتی نمی‌کوشد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، از مجری برنامۀ «صف اول» شبکۀ خبر سیما در گفت‌و‌گو با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این دو روز هیچ تحرک و ابتکاری دیده نشده چرا که تنها سؤالاتی تکراری و بسیار ملال‌آور را طرح می‌کند و کاندیدا هم از روی کاغذ جملاتی را که برای او نوشته‌اند می‌خواند و آقای مجری هم البته فقط خیلی خوب دقت می‌کند!

    چون پرسش‌ها تکراری است نامزدهای بعدی از حالا می‌دانند او چه خواهد پرسید و می‌توانند از قبل آماده و حتی از بر کنند. می‌خواهد نام سه وزیر را بگویند که معمولا نمی‌گویند و او هم هیچ تلاشی نمی‌کند تا بگویند و بعد نوبت خاطره از رییس جمهور مرحوم می‌رسد و شگفتا که میهمان امروزی سه  سال معاون آقای رییسی بوده ولی خاطره‌ای برای نقل کردن نداشت!

   چنان که اشاره شد عصر امروز میهمان او امیر حسین قاضی‌زادۀ هاشمی بود و مجری می‌توانست گفت‌و‌گو را این گونه شروع کند: نوبت قبل و در سال 1400 وعده داده بودید مشکلات بورس را سه روزه حل می‌کنید. این بار چند روزه حل خواهید کرد؟

    شاید بگویید این پرسشی جهت‌دار است و احتمالا تخریبی ارزیابی می‌شود و از این‌گونه سؤالات برحذر داشته شده اما می‌تواند همین مضمون را به شکلی دیگر مطرح  کند و مثلا بگوید برخی خرده می‌گیرند که شما در انتخابات 1400 چنین گفتید یا تعهد بگیرد تا پایان می‌ماند یا نه.

      او در این سه سال رییس بنیاد شهید بوده و این نهاد چند سازمان اقتصادی مهم (بانک دی و سازمان کوثر) را زیر نظر دارد و می‌توانست دربارۀ آنها بپرسد اما هیچ یک از این کارها را انجام نداد.

    قابل حدس است که منع شده اما آیا پاسخ‌هایی که می‌شنود نباید هیچ سؤال و پرسشی را در ذهن او برانگیزد؟ چون مجری یعنی کسی که اجرا می‌کند می‌خواهم بدانم آقای مهدیِ مهدی‌قلی دقیقا چی را اجرا می‌کند و بود و نبودِ او چه تفاوتی دارد؟ اگر خبرنگار است چرا هیچ تلاشی برای عیان و عریان کردن هیچ واقعیتی از او سر نمی‌زند؟

    قابل درک است که نمی‌خواهد مباحثه کند و می‌خواهد مصاحبه کند. این را می‌فهمیم و نیز این که استقلال حرفه‌ای ندارد و به او گفته‌اند چه بگو و چه نگو و ملاحظات و محظورات او قطعا در گفت‌و‌گو با سعید جلیلی بیشتر هم خواهد بود چون برادرش وحید جلیلی مرد شمارۀ دو صدا و سیماست و این بنده خدا – مهدی قلی- دست از پا خطا کند چه بسا مؤاخذه شود اما اگر قدری به خودش بیشتر احترام بگذارد و فقط در چشم کاندیدای ریاست جمهوری زل نزند و گاهی -فقط گاهی- سؤالی جذاب را هم مطرح کند بد نیست.

    اجازۀ مجادله ندارد؟ باشد! می‌دانیم. اما قدری دربارۀ میهمان برنامه از قبل اطلاعات کسب کند و مثلا بپرسد با دکتر قاضی‌زادۀ هاشمی وزیر دولت قبل و چشم‌پزشک مشهور هم نسبتی دارید یا نه و دیدگاه سیاسی‌تان نزدیک است یا دور و از این جور سؤالات. اگر قرار بر زل زدن باشد مثل شبکۀ یک اصلا مجری نباشد بهتر است و کاندیدا مستقیم با بیننده صحبت کند.

 

 آقای مهدی مهدی‌قلی کارمند صدا وسیماست و با یک مجری یا یک خبرنگار واقعی فاصله دارد و تنها خوب دقت می‌کند!  اما می‌تواند با کمی جسارت و اندکی رایزنی از این پوستۀ صلب بیرون بیاید. مجری و گزارش‌گر یک وظیفه بیشتر ندارند و آن هم جذاب کردن موضوع برای مخاطبان است. وای خدای من! اگر اسماعیل میرفخرایی مجری بود اینها که هستند؟!/ عصر ایران

ارسال شده در چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۷ بعدازظهر
کد خبر: 8999264
آخرین خبر ها
گزیده خبرها