چهارمین تجمع بزرگ عاشوراییان منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

چهارمین تجمع بزرگ عاشوراییان منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

اسرارامروز. همزمان با ماه محرم برنامه های متنوع فرهنگی، مذهبی و هنری از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.

همزمان با ماه محرم برنامه های متنوع فرهنگی، مذهبی و هنری از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار می شود. بر این اساس ، چهارمین تجمع بزرگ عاشوراییان منطقه آزاد انزلی از مهمترین برنامه فرهنگی و مذهبی ایام محرم سال 96 است که در ششم مهرماه سال جاری مصادف با هفتمین روز از ماه محرم با تجمع هیات های مذهبی محدوده این منطقه در فاز تجارت و گردشگری سازمان برگزار می شود.

لازم به یادآوری است سوگواره عکاسی عاشورا با عنوان "جلوه عاشقی" دومین برنامه مهم سازمان منطقه آزاد انزلی است که با مشارکت عکاسان ایرانی و بین المللی برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند آثار خود را در دو بخش عکاسی با دوربین عکاسی و تلفن همراه از ابتدای محرم لغایت پایان اربعین حسینی به دبیرخانه این سوگواره ارسال نمایند. با توجه به وجوه بین المللی آئین های عزاداری واقعه عاشورا و اربعین حسینی، فراخوان این سوگواره در طول مسیر نجف تا کربلا درکشور عراق میان هیات های عزاداری توزیع خواهد شد.

تعزیه خانی و تئاتر خیابانی با مضمون "ارزش های عاشورا" از دیگر برنامه های مهمی است که در دهه دوم ماه محرم در فاز تجارت و گردشگری منطقه به نمایش عموم گذاشته می شود تا با ابزار اثرگذار هنرهای آئینی و مدرن گامی دیگر در جهت فرهنگ سازی مفاهیم عاشورایی برداشته شود.

عصر شعر عاشورایی چهارمین برنامه بزرگ این سازمان به مناسبت ایام محرم است که با حضور شاعران استانی و کشوری در دهه سوم از ماه محرم در تالار فرهنگی منطقه برپا می شود.

قرائت زیارت عاشورا و اقامه عزای حسینی برنامه های مذهبی هستند که در مساجد واقع در محدوده منطقه و نمازخانه های فاز تجارت و گردشگری برگزار و با نصب تابلوها و پارچه نوشته هایی با مضامین نهضت عاشورا و احتزاز پرچم های سیاه فضای محیطی منطقه آزاد انزلی نیز رنگ و بوی عاشورایی به خود می گیرد.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۳ بعدازظهر
کد خبر: 7292696
آخرین خبر ها
گزیده خبرها