هشدار رئیس کل دادگستری استان گیلان به مدیران دستگاه های مسئول در حوزه حمل و نقل

هشدار رئیس کل دادگستری استان گیلان به مدیران دستگاه های مسئول در حوزه حمل و نقل

اسرارامروز. رئیس شورای قضایی استان ضمن انتقاد از وضعیت نامطلوب جاده های برون شهری، عامل اصلی تصادفات مربوط به عابرین و موتورسواران را عرض کم و روشنایی نامناسب جاده ها دانست.

رئیس کل دادگستری استان در نشست هفته جاری شورای برنامه ریزی قضایی، با یادآوری شان نظارتی قوه قضائیه در جهت حفظ حقوق عامه از ضرورت حساسیت زیاد دادستان های کل استان به عنوان مدعی العموم در این زمینه خبر داد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری گیلان، احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان در نشست هفته جاری شورای برنامه ریزی قضایی از رشد 14 درصدی تصادفات رانندگی در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

وی با اشاره به اینکه موتورسواران و عابرین پیاده بیشترین تعداد متوفیات را در تصادفات رانندگی داشته اند عنوان کرد: 36 درصد فوتی ها در تصادفات رانندگی 6 ماهه نخست 96 از بین راکبین موتورسیکلت، 30 درصد سرنشینان خودروی سواری و 25 درصد عابرین بوده اند.

رئیس شورای قضایی استان ضمن انتقاد از وضعیت نامطلوب جاده های برون شهری، عامل اصلی تصادفات مربوط به عابرین و موتورسواران را عرض کم و روشنایی نامناسب جاده ها دانست. وی در ادامه افزود: با توجه به تراکم بالای جمعیتی استان و تردد زیاد مردم در حاشیه جاده های برون شهری ضرورت دارد تا مسئولان نسبت به تعریض شانه خاکی راه ها، احداث پل عابرپیاده و ایمن سازی محلهای عبور و مرور عابرین و موتورسواران اقدام نمایند.

سیاوش پور روشنایی اغلب جاده های دسترسی محلی برون شهری را نیز نامناسب دانست و متذکر شد: دستگاه های مسئول وظیفه دارند در جهت رفع این نقایص عمل نمایند.

رئیس کل دادگستری استان با یادآوری شان نظارتی قوه قضائیه در جهت حفظ حقوق عامه، از ضرورت حساسیت زیاد دادستان های کل استان به عنوان مدعی العموم در این زمینه خبر داد. وی با هشدار به مدیران دستگاه های مسئول در حوزه حمل و نقل عنوان کرد: در راستای دفاع از حقوق مردم، کمیته ای ویژه در دادگستری گیلان به بررسی سهل انگاری و تخلف دستگاه های مسئول در این حوزه پرداخته و اقدامات پیشگیرانه قضایی و قانونی لازم به انجام خواهد رسید.

رئیس کل دادگستری استان در خصوص رسیدگی قضایی به موضوع تصادفات رانندگی گفت: در 5 ماهه ابتدای سال 96 تعداد 128 پرونده با عنوان قتل غير عمدي در اثر بي احتياطي در امر رانندگي/ تصادفات وارد محاکم دادگستری کل استان شده است که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر محسوسی نداشته است.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۲ بعدازظهر
کد خبر: 2645658
آخرین خبر ها
گزیده خبرها