کاهش شدید دمای هوا در استان گیلان

کاهش شدید دمای هوا در استان گیلان

اسرارامروز. بنا به گزارش اداره کل هواشناسی استان گیلان تا پایان هفته جاری دمای هوای از 8 تا 12 درجه کاهش می یابد.

بنا بر اخطاریه شماره 16 هواشناسی گیلان دمای هوا طی روزهای آینده به شدت کاهش می یابد و کاهش قابل ملاحظه دما، وزش باد و بارندگی شدید وگاهی خیلی شدید نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای سرد و بارش زا بتدریج از دوشنبه در منطقه است.

براین اساس مه آلودبودن هوا، کاهش محسوس دما (8 تا 12 درجه سلسیوس)، بارندگی و وزش باد (شدید/گاهی خیلی شدید)، احتمال رعدوبرق و تگرگ تا اواخر هفته مورد انتظار می باشد.

قابل ذکر است با توجه به کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات بالای 2500 متر دور از انتظار نیست.

تمرکز بارش ها ابتدا نواحی غربی و به تدریج در نواحی مرکزی و شرقی استان بوده و بارندگی طی سه شنبه و چهارشنبه از شدت بیشتری برخوردار است. همچنین سرعت وزش باد در بعضی نقاط، به ویژه در نواحی ساحلی شدید و یا خیلی شدید خواهد بود.

بنابراین لازم است بخش های مختلف کشاورزی اقدامات لازم را به عمل آورند. • با توجه به پیش بینی بارش شدید، احتمال رانش و لغزش در مناطق کوهستانی و دامنه ها دور از انتظار نیست. • توصیه می شود از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری نمایند. • آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها پیش بینی می شود. • دریا مواج و طوفانی است.

همچنین بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، سازمان راهداری، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل و نقل، پلیس راه و راهور و شهرداری ها و ... با توجه به اخطاریه صادره تمهیدات لازم را به عمل آورند و توصیه های کارشناسی خود را صادر نمایند. .

ارسال شده در یکشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۲ بعدازظهر
کد خبر: 8668245
آخرین خبر ها
گزیده خبرها