تخصیص اعتبار 1.5 میلیارد دلاری از محل صندوق توسعه ارزی به روستاها
استاندار گیلان خبر داد :

تخصیص اعتبار 1.5 میلیارد دلاری از محل صندوق توسعه ارزی به روستاها

اختصاصی/اسرارامروز.دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان در حاشیه بازدید از پروژه‌های گردشگری – بوم گردی شهرستان رشت با تاکید بر اینکه استان گیلان سرشار از استعداد است،گفت: منابع انسانی، منابع طبیعی و مواهب خدادادی موجود در گیلان در سطح کشور بی نظیر است.

دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان در حاشیه بازدید از پروژه‌های گردشگری – بوم گردی شهرستان رشت و در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما با تاکید بر اینکه استان گیلان سرشار از استعداد است،گفت: منابع انسانی، منابع طبیعی و مواهب خدادادی موجود در گیلان در سطح کشور بی نظیر است و بایستی به نحوی عمل کنیم تا این ظرفیت های خدادادی با عملکردمان پیوندی مطلوب برقرار کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ وی گفت: هدف ما استفاده از تمام ظرفیت‌های استان برای بهبود وضعیت معیشت، درآمد و اشتغال مردم به خصوص روستاییان زحمتکش است.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، اعتباری بالغ بر 1.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ارزی به منظور توسعه اشتغال‌زایی روستاها اختصاص یافته است، گفت: در تلاشیم بیشترین سهم را از این اعتبار برای استان جذب کنیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد دارم اگر 70 درصد از تسهیلات مذکور را به ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاها اختصاص دهیم کاری عقلایی انجام داده ایم، تأکید کرد: نباید ساختار اصلی روستاها تغییر کند؛ بایستی با حفظ ساختار روستاها و صیانت از محیط زیست و جنگل‌ها، در اجرای طرح های مختلف گردشگری – بوم گردی شتاب بیشتری به خرج دهیم. وی اضافه کرد: این روند می‌تواند به خودکفایی خانوار روستایی بیانجامد.

استاندار گیلان در پایان سخنانش درخصوص شرایط دریافت تسهیلات روستایی اظهار داشت: ترتیبی اتخاذ کرده‌ایم ظرف هفته‌های آینده متقاضیان بتوانند از طریق بانک‌های عامل مختلف نظیر کشاورزی، کارآفرینی امید، پست بانک و چند بانک دیگر، نسبت به دریافت تسهیلات مربوط به اجرای چنین طرح‌هایی اقدام کنند.

ارسال شده در شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۸:۴۸ بعدازظهر
کد خبر: 9501320
آخرین خبر ها
گزیده خبرها